Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Już w grudniu gigahercowa Xperia X3?

Już w grudniu gigahercowa Xperia X3?

Q! 3 Września 2009 11:24

0 0

sony ericsson xperia x3 rachael Od oficjalnej prezentacji telefonu Xperia X2 minęło zaledwie kilkadziesiąt godzin, a w sieci pojawiły się już dokładniejsze informacje na temat jego następcy - modelu X3. Urządzenie o kodowej nazwie Rachael może się pojawić na rynku tuż przed Gwiazdką - informuje serwis PDAdb.

Kolejna wersja Xperii będzie pracować pod kontrolą systemu Google Android. Ekran ma mieć przekątną wynoszącą aż 4 cale, jednak jego rozdzielczości będzie ograniczona do 360 x 640 pikseli. Wszystko za sprawą systemu operacyjnego, który w obecnej wersji obsługuje jedynie taką rozdzielczość ekranu.

Aparat fotograficzny wyposażony w autofokus i lampę błyskową LED pozwoli na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 8 Mpx. Drugi aparat, przeznaczony do wideorozmów, będzie miał rozdzielczość 0,3 Mpx.




Łączność ze światem będzie realizowana przy wykorzystaniu technologii zarówno HSPA, jak i WiFi (b/g). Na pokładzie nie zabraknie również modułu GPS. Całości multimedialności dopełni obecność interfejsów Bluetooth 2.0 z EDR, miniUSB oraz gniazda JACK 3,5 mm i TV-OUT.

X3 otrzyma pamięć operacyjną o wielkości 256 MB oraz pamięć wewnętrzną o pojemności 512 MB, którą będzie można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Wszystko to będzie obsługiwane przez najnowszy i najszybszy procesor firmy Qualcomm - Snapdragon - taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz. Oznacza to, że w chwili premiery urządzenia, która może nastąpić już w grudniu, będzie to najbardziej zaawansowany telefon z systemem Google Android na rynku.

Źródło tekstu: PDAdb, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~tmk  2009-09-03 11:39:20  host: atropos.tpi.pl

    Qualcom to procesor risc? jakie funkcje ma?

  • 0

    2.  2009-09-03 11:44:17

    Parametry robią wrażenie, tylko nie rozumiem polityki SE... Aparat 8 mpix wygląda jakby był zrobiony "na odwal się". Jakoś fot też pewnie będzie podobna. Ekran 4 cale, TV-out i taaaaki procesor. Co z tego, skoro na Androida nie ma żadnego dobrego odtwarzacza? X3 powinno mieć WM albo Symbiana, jak Satio. Wtedy rozumiałbym takie bebechy. A tak chyba tylko po to, zeby bateria krócej trzymała. Chyba, że SE wszystkich zaskoczy i wypuści pierwszego porządnego Androida, bo te jak na razie z multimediami są na bakier :/

  • 0

    3. ~www.lowcabykow.pl  2009-09-03 11:47:21  host: 94-40-29-34.tktelekom.pl

    Termin na grudzień, to już powinni coś powiedzieć więcej. X2 zapowiedzieli z podobnym terminem. Ja już się doczekać nie mogę...

  • 0

    4.  2009-09-03 12:05:19

    Według producentów telefonów to Android będzie najpopularniejszym system, stąd w tak zaawansowanym urządzeniu ten system. To że na razie jest mało aplikacji, to wina tylko i wyłącznie młodości Androida. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę "znawco" że większość smartfonów wychodzi właśnie z Androidem. Gdyby system ten nie gwarantował sukcesu nikt nawet by go kijem przez szmatę niedoktnął.

  • 0

    5. ~hettman  2009-09-03 12:23:12  host: 78-105-50-20.zone3.bethere.co.uk

    widze ze SE definitywnie rezygnuje ze swojego formatu kart pamieci i dziwnego zlacza-bardzo dobrze,moze wyjda na prosta i beda nr 2 bo samsung nie zasluguje.

  • 0

    6. ~robbo2k  2009-09-03 12:36:24  host: 82.160.0.12

    Ja jestem ciekaw kto im to produkuje. Qualcomm QSD8650 i QSD 8250 to nie procesor to "SoC". Czyli po pecetowemu układ zawierający "mostek południowy i północny" wraz z GPU, sercem snapdragona jest standardowy ARM Cortex A8 (iphone 3GS, Palm Pre) w wypadku iphona SoC jest Samsunga w wypadku Palma TI OMAP

  • 0

    7. ~robbo2k  2009-09-03 12:39:26  host: 82.160.0.12

    Meridian na Androida spokojnie na MSM7201 ciagnie w kontenerze MP4 rozdzialke 480x320 z 1,5mb/s bitrate, kodowanie H.264 i AAC wiec w czym problem ?

  • 0

    8. ~rr  2009-09-03 12:58:45  host: chello089075044044.chello.pl

    Rok po Toshibie.

  • 0

    9.  2009-09-03 12:59:39

    "Według producentów telefonów to Android będzie najpopularniejszym system" Może i będzie, ale to czas przyszły... Nie wiem ile trzeba będzie poczekać zanim ten telefon stanie się w pełni funkcjonalny (czyt. zanim rozwinie sie Android), ale na pewno nie bedzie to zaraz po wejściu X3 na rynek, czyli nie bedzie opłacało sie go kupować od razu, a potem i tak wyjdą lepsze modele...

  • 0

    10. ~wiper  2009-09-03 13:39:01  host: 212.2.99.206

    Osobiscie zaczekalbym do początku 2010 na androidową X3-kę.

  • 0

    11. ~robbo2k  2009-09-03 13:43:19  host: 82.160.0.12

    @Toshiba nie wyszła rok temu zmien kalendarz. Na dodatek Toshiba to jednak sie sypie i ogolnie padaka juz chodzi po 1500zł

  • 0

    12. ~deenes  2009-09-03 13:49:27  host: 188.33.11.198

    seria X bez klawiatury sprzetowej? lipa

  • 0

    13.  2009-09-03 15:09:17

    No wlasnie, cos tu nie gra. Bez QWERTY ? Moim zdaniem przeciek przedwczesny...

  • 0

    14. ~T~ Mobile  2009-09-03 15:48:36  host: proxy2a.interkam.pl

    PLANET, widocznie duży ekran musieli sobie odbić przez brak fizycznej klawiatury qwerty.

  • 0

    15.  2009-09-03 16:34:26

    Poczekamy, zobaczymy. Ja tam w to osobiscie nie wierze.

  • 0

    16. ~  2009-09-03 17:35:51  host: v02-03.opera-mini.net

    ARM to architektura procesora, nazwa producenta CPU czy nazwa serii procesorow? I jeszcze jedno pytanie - kto jest producentem Cortex A8?

  • 0

    17. ~rr  2009-09-03 18:41:04  host: host-89-230-176-227.gdynia-laczpol.mm.pl

    ad11. fakt 11m-cy - x3 też nie wyszło, może będzie w grudniu, może nie, może będzie się sypać, może nie ,gdyby im HTC nie zrobiło x1 to by do teraz nie mieli porządnego telefonu.

  • 0

    18. ~  2009-09-03 18:51:34  host: v02-04.opera-mini.net

    @16 Arm Ltd jest firma projektujaca architekture. Nastepnie ja sprzedaja po czym producenci ukladow zzintegrowanych robia jeden fizyczny scalak zawierajacy jedn obliczeniowa zwana cpu oraz kontrolery ekranu. portow i pamieci do tego jeszcze jakies moduly gsm,umts,wifi plus Gps oraz gpu kupione na zewmatrz jak uklady PowerVR i mamy procesor do telefonu. Takie zintegrowane procki robia Texas Instrument seria OMAP np Palm Pre, Qualcomm QSD8650 zwany Snapdragon, Samsung np uklad do iPhona 3GS. oraz Freescale uklady dla Nokii. i slawny Marvell ktory ma technologia od Intela ale tam nie ma zintegrowanego modulu gsm/umts dlatego Marvele sa drogie sumarycznie i zajmuja duzo miejsca bo potrzeba jescze osobny czip do gsm, Poczytaj artykul na www.teleklony.pl dzis o tym pisalem

  • 0

    19. ~  2009-09-03 19:29:07  host: r09-02.opera-mini.net

    ad 18. dzieki za bardzo cenne info.

Dodaj swoją opinię