Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Już tylko dwóch po Polkomtel

Już tylko dwóch po Polkomtel

WitekT 21 Maja 2011 14:24

0 0

Już tylko dwie oferty na Polkomtel są brane pod uwagę przez właścicieli spółki. W wyścigu pozostał Zygmunt Solorz-Żak oraz TeliaSonera - wynika z informacji Rzeczpospolita, opierających się na dwóch niezależnych źródłach.

Oprócz TeliiSonery i Solorza-Żaka, wiążące oferty na zakup Polkomtela złożyły 6. maja także fundusz Apax oraz norweski Telenor w konsorcjum z funduszem Bain Capital. Do negocjacji i badania formalnoprawnego zostali dopuszczeni wszyscy czterej oferenci. Właściciele operatora liczyli na licytację.




Zwycięzca zostanie wyłoniony najprawdopodobniej w ciągu najbliższych 2 tygodni, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 54
  • 2

    73. ~pracownik plusa  2011-05-22 11:36:22  host: pub-195-222-100-177.welnowiec.net

    Jak plusa kupi Solorz to będzie opcja najgorsza z mozliwych. W plusie będzie coraz gorzej i kolesiostwo bedzie rozwijało się w najlepsze. Prezes Bauc wystosował jakiś czas temu pismo do Solorza że chce z nim współpracować.. To oznacza jedno, że nawet po utracie stołka otrzyma ciepłą posadkę w imperium Solorza po wygraniu przetargu przez polsat.

  • 0

    74. ~  2011-05-22 12:43:14  host: v12-06.opera-mini.net

    A kto powiedział że po kupnie przez teliesonere Plus będzie miał zmianę nazwy? Z tego co po innych krajach teliasonera nie zmienia nazwy operatorów.

  • -1

    75. ~ala  2011-05-22 18:53:37  host: public-gprs72513.centertel.pl

    Pan Solorz ma PASMA!!! Czy was wszystkich zaślepiaj złość? LTE1800 + HSPA+900 może nadawać z większości obecnych nodeB Plusa - ale nie, lepiej jadem...

  • 0

    76. ~  2011-05-22 22:27:26  host: 31.41.144.41

    @75. Faktycznie ma pasmo zgromadzone w dwóch spółkach. Ale problemem mogą okazać się zapisy koncesyjne. A to dla tego, że licencje na ich używanie firmy te uzyskały po bardzo atrakcyjnych cenach ze względu na promowanie konkurencyjności na rynku telko. W przypadku sprzedaży firmy innemu dużemu podmiotowi na tym rynku UKE miałoby prawo odebrać koncesje. Przypuszczam, że podobnie może być w przypadku, gdy to spółki zarządzane przez Solorza połączyły się z jednym z głównych konkurentów, czyli w tym przypadku Polkomtelem. Poza tym spójrz na ceny dostępu do Internetu w Cyfrowym Polsacie. Aktualnie nie są one specjalnie atrakcyjne, nie ma gwarancji że to się zmieni po zwiększeniu zasięgu sieci. Właśnie dopiero wtedy Solorz może zacząć wyżej cenić swoje usługi.

  • 0

    77. ~frodo  2011-05-22 22:48:34  host: dtc213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    na jakiej podstawie WitekT stwierdził w niniejszym artykule, że norweski Telenor odpadł z gry o Polkomtela ? jakoś pracownicy Plusa mówią inaczej...

  • 0

    78.  2011-05-22 22:54:44

    frodo: nie ja tak twierdzę, tylko cytowana przeze mnie Rzeczpospolita. Po drugie - jacy pracownicy tak mówią? Bo to nie jest raczej informacja, którą oni mogą pozyskać z pierwszej ręki...

  • 0

    79.  2011-05-23 08:52:38

    60. - przewstąn - Ty i reszta - o tym "polskiech rękach"! To nudne już jest. Kiedy zrozumiecie, ze nawet gdyby facet sprzedał wszystko co ma, wystarczyłoby mu może na 1/3 Polkomtela? SPrzedać nie sprzeda, wiec musi zastawić... Komu? Kto ma w Polsce tyle pieniezy, żeby je wyłożuyć od zastaw majątku Solorzowi? Kto mógłby dołożyć pozostałe 2/3? Jak mi na to odpowiecie, to możemy pogadać o tzw. polskich rękach ;-) Śmieszni jesteście...

  • 0

    80.  2011-05-23 08:53:22

    64. cesarz - pewnie "plskie" banki? Które to?

  • -1

    81. ~prykpryk  2011-05-23 15:08:07  host: ebh243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak was czytam to mi żal sie wlącza,,,,, co wy chcecie od Solorza? ma super szybki internet (LTE1800 + HSPA+90)! ma platorme cyrfowa, to moze byc wielkie wzmocnienie dla Plusa a nie oslabienie!!! co do rebrandingu,,,,, TeliaSonera nie zmienia brandingu w zdanej sieci jaką posiada!!!! i bankowo zostanie Plus pod swoją marką!!!! Polsat to samo, nei mziani ani loga ani nazwy! dodatkowo Plus wlasnie przecodzi odswiezanie swoic hsalonow iza wielkie pieniadze i nie robi tego po to by za chwile znowu robic remonty POSów!!! rebrandingu w Plusie NIE BEDZIE !!!! Vodafon juz daaaaaawno stwierdzil ze odsprzedaje udzialy Plusa i nei jets zainteresowany kupnem! myslalem ze tu sie wypowiadja ludzie majacy jakiekolwiek chociazby srednie pojecie o tym rynku, ale jak czytam to mi sie slabo robi,,, pojecia nie macie o tym rynku a madrzycie sie wychodzac na idiotów! a wszae pitolenie ze Plusie jest zle, sratatata, jakos po wynikach nie widac zeby Plus mial sie zle! klientow mial ma i miec bedzie :-P a wy znaim cos napiszecie to chociaz zadajcie sobie ODROBINE trudy by chociaz troszke zaglebic sie w temacie!

  • 0

    82. ~ZICO  2011-05-23 15:29:00  host: abka158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #62: Gdzieś ci się wymknęły dwa słowa z twojej wypowiedzi. Powinno być Vodafone jest nic nie znaczącym udziałowcem w Polkomtelu ponieważ posiada mniej niż 1/4 akcji i może sobie nie powiem co zrobić. Teraz tylko opcja pierwokupu wchodzi w rachubę. Mam jednak nadzieję, że tak się nie stanie. Jeśli Vodafone z tego nie skorzysta to Polkomtela na bank kupi Zygmunt. Już o tym dawno pisałem jak jeszcze wszyscy gracze się liczyli, a kto się łudzi, że będzie inaczej jest frajerem. Tylko jakaś bardzo wyjątkowa okoliczność mogłaby sprawić, że wygra Telia. #80: zorientuj się najpierw jak to jest do końca z tymi bankami i dopiero cokolwiek pisz na ten temat. Nawet PKO BP SA jest wciąż w ponad 50% własnością Skarbu Państwa (w 40% bezpośrednio i w 10%pośrednio)

  • 0

    83.  2011-05-23 16:45:27

    @81 "odswiezanie" marki jest z prostego powodu - jest to ostatni mozliwy do wykonania manewr polegajacy na wyprowadzeniu pieniedzy z firmy. pomysl o tym w inny sposob - skoro bylo wiadomo juz prawie od roku, ze wszyscy zgodnie wyjda z plusa, to po co robic takie wielkie wydatki? gdzie jest ich sens? nowy wlasciciel moglby sobie sam to zrobic, albo i nie... co do tego szybkiego internetu - super! sprawdz tylko jego zasieg i jakosc... jeszcze LTE ponoc ujdzie (tylko ten zasieg...), ale aero2 z HSPA+ juz najlepsze nie jest... widac to z reszta po ilosci abonentow obu tych uslug. aero2 ma mniej klientow do obsluzenia niz niejeden MVNO. Solorz kupil sobie mobyland i centernet - nie tworzyl ich po prostu kupil gotowe rozwiazanie. aero2 zostalo stworzone pod jego dyktando. UKE nagradzal w przetargach bycie "nowym" na rynku tymczasem, gdyby to wzszystko mialo dzialac pod jednym szyldem moznaby powiedziec, ze UKE poniosl porazke. nie chce mi sie wierzyc, ze w zapisie koncesyjnym nie ma zadnych obostrzen dot. laczenia sie i przejmowania w celu skupienia czestotliwosci. powtorze to co pisalem juz wczesniej, a co pisza tez tutaj inni - telekomunikacyjne spolki Solorza nie rozwijaja sie tak jak powinny. aero2 ma w rok od rozpoczecia dzialalnosci ok. 400 masztow z tego ok. 60 jest w aglomeracji slaskiej... niezbyt oszalamiajacy wynik. druga strona medalu - Solorza nie stac w pojedynke na plusa i powie to Tobie kazdy, kto choc troche sledzil poczynania jego spolek. nagle sie okazuje, ze firma-wlasciciel cyfrowego polsatu z Holandii wypuszcza obligacje na 350mln euro z terminem wykupu na za 7 lat... w Polsce nie ma osoby, ktora by miala tyle pieniedzy, aby kupic sobie polkomtel, a nie wiem czy znalazlby sie bank, ktory w ciemno pozyczylby takie pieniadze (no chyba, ze konsorcjum bankow). nawet gdyby ktos mial - myslisz, ze inwestowalby CALE swoje oszczednosci w tak nasycony rynek jak polski? watpie... a skad wzielyby sie pieniadze na inwestycje? znakow zapytania

  • 0

    84.  2011-05-23 16:50:44

    jest duzo. boje sie jednak, ze scenariusz bedzie podobny do tego znanego z elektrimu telekomunikacja. Solorz sie pobawi, a potem stwierdzi, ze to jednak nie to i sprzeda firme... na taki scenariusz mocno liczy vodafone.

  • 0

    85. ~  2011-05-23 19:37:14  host: 31.41.144.41

    @81. Nie ważne co Solorz ma, ale jaki robi z tego użytek. Koncesje przez spółki celowe zdobył za "marne grosze". Rozbudowa sieci idzie jak krew z nosa. Do końca 2010 roku mieli mieć 1 tys. Node-B, a dopiero niedawno ogłosili, że przekroczyli 500 stacji. Jak na razie według CP "Mobilny" Internet to usługa premium. Nikły wzrost ilości klientów to najlepsza ocena tej oferty. Zaledwie 36 tys. w ciągu 1 roku od komercyjnego rozpoczęcia działalności to jest tragedia. Nie będę wymieniał nazwy pewnej dobrze znanej firmy, ale w ciągu 9 miesięcy od startu zdobyła 50 tys. klientów szeroko pasmowego dostępu do Internetu a przez kolejny kwartał ponad 15 tysięcy. Aktualnie chwalą się 700 tysiącami użytkowników co jest najwyższą wartością wśród polskich operatorów. Co do Vodafone i Plusa to chyba nie sugerujesz, że przed sprzedażą udziałów przez pozostałych właścicieli powinni rozgłaszać, że kupią spółkę za wszelką cenę? Nikt nie może mieć pewności co zrobią. Może nawet sami się nad tym dopiero zastanawiają. Jak zwykle wszystko zależy od wynegocjowanej ceny.

  • 0

    86. ~Armin  2011-05-23 19:49:16  host: user-188-33-226-34.play-internet.pl

    Jest jeszcze trzecia opcja która tu chyba jeszcze nie padła - Telia kupi Polkomtel i P4. I co wtedy? Wszyscy sie zdziwia.

  • 0

    87.  2011-05-23 20:29:05

    Armin: najbardziej zdziwi się wtedy Telia, kiedy UOKiK nie wyda zgody na to (Polkomtel i P4 mają razem 40% rynku).

  • 0

    88. ~Armin  2011-05-23 20:36:56  host: user-46-113-157-91.play-internet.pl

    Oczywiście ze bez zgody UOKiK nic nie zdzialaja i do takiej transakcji nie dojdzie. Pytanie czy w ogóle ktos sie zastanawiał nad takim scenariuszem? Bo co jesli zgoda będzie???

  • 0

    89.  2011-05-24 09:11:14

    87. WitekT - no żebyśmy się nie zdziwili właśnie... Wówczas Szeryf miałaby dwóch "chętnych" na przedsiębiorcę wyznaczonego ;-)

  • 0

    90. ~mojo  2011-05-24 12:25:53  host: 83.142.201.84

    89. wlo - nie za bardzo rozumiem?

  • 0

    91. ~e  2011-05-24 12:57:14  host: host117.opteris.pl

    Zaloze sie, ze wygra Soloz. Powod jest banalnie prosty do rozszyfrowania. Otoz TVN jest juz anty Tuskowy, TVP jest w posiadaniu PiS, zatem jeszcze jakim takim medium moze byc Polsat. Zatem, by sie przypodobac Solorzowi, dadza mu jakis kasek, by dobrze gadal o PO. A ze poparcie dla PO spada, wiec Tusk bedzie robil co sie tylko da, byle utrzymac sie przy korycie wiec sprzeda Polkomtela temu, dzieki komu cos zyska... Zalosne, ale niestety prawdziwe :( PS. Wiem, ze politycznie, ale polityka z biznesem w tym kraju niestety jest na rowni. Szczegolnie tam, gdzie stykaja sie media i duza kasa oraz polityka. takie sa smutne realia. Nie liczy sie dobro nas wszystkich, tylko trzymanie sie kurczowo koryta.

  • 0

    92. ~mojo  2011-05-24 13:02:24  host: 83.142.201.84

    91. e - jest to wielce prawdopodobne. jedyna opcja, żeby się nie sprawdziło to dużo lepsza oferta Telii na zakup Polkomtela.

Dodaj swoją opinię