Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Już są - płatne aplikacje w polskim Android Market

Już są - płatne aplikacje w polskim Android Market

WitekT 5 Października 2010 09:19

0 0
Miały być dwa tygodnie, było 5 dni. Od dziś Polacy mogą legalnie kupować płatne aplikacje w Android Market.

Google 1. października zapowiedział, że płatne aplikacje w Android Market pojawią się w ciągu najbliższych dwóch tygodni, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Polska jest jednym z 18 nowych krajów, które dołączyły do 14, w których płatne aplikacje były już dostępne.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 1

    4.  2010-10-05 09:34:26

    Ciekawe ile Polaków zdecyduje się na zakup takich aplikacji...

  • 0

    5.  2010-10-05 09:41:57

    Myślę że wiele osób kupi aplikacje i większość z nich w ciągu 24h dokona zwrotów (czyli tzw piractwo na Androidzie).

  • 1

    6. ~PATA  2010-10-05 09:50:08  host: user-188-33-195-75.play-internet.pl

    Czy jest jakis dobry klient torrenta na Androida?

  • 0

    7. ~  2010-10-05 10:00:29  host: agr98.internetdsl.tpnet.pl

    Jakie sa formy platności ? Tylko karta kredytowa ?

  • 0

    8.  2010-10-05 10:04:37

    Wiele aplikacji jest warte swojej ceny. Zawsze zostają bezpłatne.,Formy płatności to Google Checkout. Ja swoją debetową już wpisałem.

  • 0

    9. ~nyczaj100  2010-10-05 10:16:38  host: chello087207116228.chello.pl

    Czemu tak długo czekali na udostepnienie płatnych aplikacji. Co ciekawe równie długo musiała czekac np. Szwecja, czyli kraj rozwiniety duzo wyzej od Polski. Nie wiem czemu Google tak długo czekało, skoro widać, ze opóźnienie udostepnienia płatnych aplikacji nie zalezy od stopnia rozwoju kraju.

  • 0

    10. ~  2010-10-05 10:19:33  host: 212.160.172.70

    #6 JEST, intergruje sie ze standardowym downloaderem systemowym

  • 0

    11. ~jarekt  2010-10-05 10:29:53  host: 178-37-4-212.adsl.inetia.pl

    Nareszcie :) Z tego co widze to ceny od 3 do 10 zl. Sa aplikacje za ktore zaplace chocby po to, zeby nie meczyc sie z update'ami recznymi z warezow.

  • 0

    13.  2010-10-05 11:02:15

    Skype na androida sie pojawil - i dzialaja rozmowy po 3g , ja juz kilka aplikacji zakupilem - zawsze to lepiej jest zaplacic te chobcy 10pln niz sie piracic. Podobno HTC ma wydac Legenda czarnego jak smola ;) z Froyo bylaby rewelacja :)bo by znaczylo to ze 2.2 Legendy srebrne dostana , bialy Desire takze wyjdzie - ogolnie widac polityke ze ludzie chyba lubia czarne i biale telefony ;)

  • 0

    14. ~boczi  2010-10-05 11:43:25  host: 178.181.153.162.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @12: jest podział.

  • 0

    15.  2010-10-05 11:45:58

    Pamiętajcie, że do cen widocznych w Markecie zostanie doliczony VAT (chyba 19%), a za płatność kartą (w Google Checkout musisz podać numer swojej karty kredytowej) dodatkowo wasz bank obciąży was drobną marżą za przewalutowanie € na PLN. Ale i tak się cieszę, że pojawiła się możliwość zakupu aplikacji - jedną appkę już kupiłem :-)

  • 0

    16. ~AnDi  2010-10-05 12:07:26  host: host195-150-132-132.pnet.com.pl

    @RafalG - nie każdy bank bierze kasę za przewalutowanie (szczególnie na euro).

  • 0

    17. ~embe  2010-10-05 12:53:01  host: 147.67.241.226

    31 appzow dolaczylo do HTC... m.in. bezplatne z reklamami zostaly zastapione platnymi bez tychze...

  • 0

    18. ~Kamil  2010-10-05 13:26:55  host: 77-254-202-78.adsl.inetia.pl

    No waśnie patrze a tu w Galaxy S jakiś taki fajniejszy Market ze zmienionym interfejsem. Da się teraz za jednym zamachem (jeden przycisk) zaktualizować wszystkie aplikacje :)

  • 0

    19. ~  2010-10-05 13:55:50  host: 195.189.142.79

    @14 podzial jest w nowym markecie na 2.1 a na 1.6 niema podzialu

  • 0

    20. ~Den  2010-10-05 15:28:11  host: 77-254-143-117.adsl.inetia.pl

    Nie potrzeba karty kredytowej - wystarczy debetowa wypukła.

  • 0

    21.  2010-10-05 15:38:48

    Jeśli nabędę telefon z androidem to na pewno zdecyduję się na zakup aplikacji, tym bardziej że ceny nie są wysokie. Aplikację można zwrócić tylko raz, więc o piractwie nie ma mowy.

  • 0

    23. ~mac-wac  2010-10-05 17:32:16  host: 212.160.172.70

    @22: czym się cieszymy? że teraz jest wybór - chcesz mieć coś legalnie - możesz kupić, a nie kombinować. Wiem, że w polskim społeczeństwie panuje przekonanie, że jak można za darmo, to nikt nie zapłaci, ale na szczęście powoli ludzie leczą się z tego chorego nawyku... Życzę piratom, aby wreszcie ktoś znalazł sposób aby skutecznie utrudnić im życie. Pewnie zaraz posypią się komentarze, że nie wszystkich stać na płatne appsy, że tylko głupi płaci itp, itd... Mnie nie stać na nowe Audi S5, to co, mam prawo je ukraść? Poza tym to, że mamy oficjalny dostęp do płatnego marketu, jest dla mnie osobiście dobrym znakiem, że wreszcie nie zapomina się już o Polsce, jak o kraju trzeciego świata :)

  • 0

    24. ~  2010-10-05 17:51:45  host: 77-255-97-10.adsl.inetia.pl

    skorzystałem - niestety aplikacja "next track" na mojej spicy nie działa, program został odinstalowany. Z ciekawostek - obciążono moją kartą podwójną opłatą, zobaczę, jak rozwinie się sytuacja, gdy zejdą blokady.@15: nie doliczają podatku, nie każdy bank dolicza 2% za przewalutowanie, w zależności od karty można mieć nawet lepszy kurs wymiany niż średni kurs NBP.

  • 0

    25. ~  2010-10-06 00:40:51  host: t23-04.opera-mini.net

    a ja nie mam karty kredytowej i nie mam zamiaru miec, debetowa wypukla? a tez nie chce, moze mam paranoje ale transakcje off-line mnie nie interesuja. Jesli wprowadza system doladowan konta jak np. w PayPalu to chetnie skorzystam, na razie na mnie niestety jeszcze nie zarobia. Stac mnie ale to oni powinni zadbac o klienta a nie odwrotnie.

Dodaj swoją opinię