Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Już prawie 500 mln połączeń HSPA na świecie

Już prawie 500 mln połączeń HSPA na świecie

sirmark 10 Czerwca 2011 08:38

0 0

gsma mobile broadband connections GSMA poinformowała, że globalna ilość połączeń mobilnej łączności HSPA osiągnie na koniec czerwca poziom 500 mln. Można się spodziewać, że na koniec 2012 roku będzie to już 1 mld połączeń. Szybki wzrost ma dotyczyć także technologii LTE, z 1 mln obecnie do 300 mln w 2015 roku.

Organizacja podlicza, że w 132 krajach działa 350 sieci HSPA, z czego w 50 krajach dostępny jest już jej szybszy wariant, czyli HSPA+. Istnieje także ponad 3100 urządzeń, które obsługują tę technologię transmisji danych.




Przewidywany jest duży popyt na smartfony, tablety i inne urządzenia z łącznością bezprzewodową. A sieci HSPA i LTE będą odgrywać wiodącą rolę w rozwoju aplikacji i usług bazujących na "chmurach".

Źródło tekstu: GSMA, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 2

    1.  2011-06-10 08:51:32

    Ja choć mam modem z obsługą HSPA+, to niestety nie mogę nic powiedzieć o niej, bo brak sieci u mnie w tej technologii.

  • 1

    2. ~  2011-06-10 09:11:37  host: z16-15.opera-mini.net

    na świecie,a nie na świecię.

  • -1

    3. ~  2011-06-10 09:24:58  host: 77-255-130-225.adsl.inetia.pl

    Czytam i mażę. Kiedy u mnie będzie choćby UMTS. Ponoć mam EDGE Orange ale jak testowałem to mnie nerwy szarpały jak to chodziło. Plus GPRS działał trochę lepiej. Ery nie testowałem bo i tak tylko GPRS. Tu się pięknie pisze o takich zawrotnych prędkościach a na prowincjach to technologia 10 lat wstecz.

  • 1

    4.  2011-06-10 10:13:10

    T-Mobile również u mnie tylko gprs. Co do najlepszego połączenia jakość/cena to Play. Plusa oceniłbym pozytywnie, bo zasięg.

  • 2

    5.  2011-06-10 13:34:22

    Rzeczywiscie u nas HSPA+ to wciaz ciekawostka. O ile w miastach sieci 3G jakos smigaja nawet niezle to na prowincji czesto pozostaje EDGE

  • 0

    6. ~Maciek764  2011-06-10 13:50:21  host: public-gprs258419.centertel.pl

    Nie powiedziałbym, że ciekawostka, w bardzo wielu miastach już jest. A co do prowincji, to zawsze z wirelessem będzie tak, że będą go stawiać tam gdzie im się to opłaca.

  • 0

    7.  2011-06-10 15:13:48

    Muszę się pochwalić, że zainstalowałem wreszcie 10-cio elementową antenę typu Yagi na częstotliwość 2,1GHz i wreszcie mogę cieszyć się stabilnym i mocnym sygnałem WSZYSTKICH CZTERECH operatorów. Teraz nawet Orange osiąga przy zasysaniu 2,4 Mb/s i to prawie całą dobę ! Poważnie rozważam rezygnację z kulawej radiówki, ale na razie testuję wszystko, co tylko możliwe w zależności od pogody i pory dnia.

  • 0

    8. ~a_lex  2011-06-10 15:56:15  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    #7 - ja tam w antenach jestem niekumaty, mógłbyś podesłać jakiś link jak toto wygląda? Ja zawsze myślałem że Yagi to do radia :)

  • 0

    9.  2011-06-10 17:04:03

    Proszę uprzejmie: http://yagi.pl/antena-kierunkowa-yagi-gold-p-973.html . Na załączonej fotce antena jest ustawiona w polaryzacji pionowej. W moim przypadku działała lepiej przy obróceniu jej o 90 stopni direktorami ( "drabinką" ) poziomo. Do takiej anteny dołączyłem przewód H-RF-5 firmy "Draka", o impedancji falowej 50 ohm, lecz pomimo znacznej długości - aż 25 metrów, uzyskałem sygnał na poziomie 75-99 % w modemie E156G, bez jakiegokolwiek dodatkowego wzmacniacza. I pomyśleć, że przez tyle lat męczyłem się z anteną pokojową...;-)

  • 0

    10. ~Hotel  2011-06-10 17:43:26  host: 178.181.89.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    toms - Yagi? Toż to badziewie. Najlepsze są Panele z Bestparnera albo Cybertecha.

  • 0

    11. ~toms  2011-06-10 18:18:10  host: user-46-113-75-83.play-internet.pl

    Być może, nie sprawdzałem. Po co mam dalej kombinować, jeśli na kiepskiej - jak twierdzisz- "Yadze", mam full sygnał 3G od WSZYSTKICH opów? W przeciwieństwie do Ciebie.

  • 0

    12.  2011-06-10 23:50:15

    Nie no, te opisy są bezbłędne - wszystko jest napisane tylko nie wiadomo do czego antena służy, czy ja muszę się na wszystkim znać i wiedzieć? Jak dla mnie np. fragment "Antena jest zalecana do tanich bezprzewodowych kart sieciowych (np RALINK, REALTEK)" sugeruje raczej WiFi.

  • 0

    13.  2011-06-11 13:02:44

    Ja kupilem anytene do huaweia ale taka dookolna za 49zl w salonie playa 5m ale raczej oslabia sygnal niz go wzmacnia. Jedyny plus ze mozna postawic ja tam gdzie jest lepszy zasieg i te 5m przesunac miejsce z ktorego korzysta sie z laptopa.

Dodaj swoją opinię