Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Już ponad 1500 szkół w programie edukacja z internetem tp

Już ponad 1500 szkół w programie edukacja z internetem tp

WitekT 8 Września 2004 23:03

0 0

Ponad 1500 szkół zadeklarowało chęć udziału w programie Telekomunikacji Polskiej edukacja z internetem tp w pierwszym tygodniu trwania akcji. Blisko połowa zgłoszeń dotyczy szkół podstawowych.

Największe zainteresowanie wykazują szkoły z województw małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego i wielkopolskiego. Program edukacja z internetem tp już dziś, zaledwie tydzień po inauguracji, można uznać za sukces. Liczba szkół zgłaszających akces do programu wciąż bardzo szybko rośnie. Obecnie jest to już klikaset zgłoszeń dziennie. Wstępne szacunki przewidywały, że w ciągu całego roku szkolnego 2004/2005 do programu przystąpi około 10 tys. szkół.
Celem programu jest wspieranie edukacji dzieci i młodzieży poprzez zaoferowanie szkołom podstawowym, gimnazjalnym oraz średnim najszybszej możliwej opcji neostrady tp na bardzo korzystnych warunkach. Szkoły, które wezmą udział w programie, w roku szkolnym 2004/2005 zapłacą symboliczną złotówkę miesięcznego abonamentu. W następnych latach będą ponosić opłatę miesięczną równą cenie najtańszej neostrady tp, czyli obecnie 59 zł. Dodatkowo szkoły otrzymają 100 MB przestrzeni dyskowej i nie będą miały ograniczenia w transferze danych.

Porozumienie w sprawie realizacji programu podpisali Minister Edukacji Narodowej i Sportu Mirosław Sawicki oraz Prezes Telekomunikacji Polskiej Marek Józefiak. Edukacja z internetem tp wpisuje się w strategię rozwoju społeczeństwa informacyjnego, którą TP konsekwentnie realizuje w ramach podpisanego w maju 2002 Porozumienia na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet