Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Już niedługo taniej z TP na komórki

Już niedługo taniej z TP na komórki

WitekT 3 Września 2004 22:04

0 0

Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy operatorami telefonii komórkowej a TP SA, Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty liczy, że już jesienią abonenci TP SA będą mniej płacić za połączenia z telefonami komórkowymi (F2M).

Przedstawiciele obu stron doszli do we wtorek do porozumienia, w myśl którego operatorzy komórkowi obniżą swoje stawki w zamian za obniżenie przez TP SA marży – powiedział Jacek Strzałkowski, rzeczkin URTiP.

Dodał, że prezes urzędu Witold Graboś, który podjął się mediacji między stronami, oczekuje w tej chwili na przedstawienie przez TP SA nowych taryf dotyczących połączeń z telefonu stacjonarnego na komórkowy.
Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, to myślę, że w październiku lub w listopadzie abonenci TP SA będą mniej płacić za połączenie z sieciami komórkowymi. Obniżka powinna być znaczna, jeżeli chodzi o połączenia wykonywane w szczycie – dodał Strzałkowski. Żadnych szczegółów jednak nie podał.

Obecnie marża operatorów stacjonarnych na połączenia F2M w taryfie standardowej TP SA wynosi w szczycie 41,4 groszy za minutę. Natomiast opłata dla sieci komórkowych wynosi dodatkowo 73,5 groszy za minutę. Oznacza to, że abonent TP SA płaci łącznie 1,15 zł za minutę rozmowy.

Według wyliczeń PTC, operatora sieci Era, średnia marża operatorów stacjonarnych na połączenia F2M wynosi w UE – w przeliczeniu – 25,0 groszy za minutę.

Źródło tekstu: onet.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~kolorowy  2004-09-06 13:13:00  host: cjx201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i tak tp berdzie pod idee robic, czyli to taka ściema zawsze beda blokowac plusa i ere

  • 0

    2. ~marionetti  2004-09-16 11:08:00  host: pa138.raszkow.sdi.tpnet.pl

    nic dziwnego kolorowy - maja swoje udzialy wzajemnie a i tak wszystko to pewnie juz france telecom

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-93-19.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet