Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Już niedługo miliard telefonów rocznie

Już niedługo miliard telefonów rocznie

WitekT 20 Lipca 2005 14:20

0 0

Sprzedaż telefonów komórkowych powinna osiągnąć poziom miliarda sztuk rocznie już za cztery lata - przewidują analitycy Gartnera.

W roku 2009 komórkę będzie posiadać blisko 40% mieszkańców globu, a liczba aparatów znajdujących się w użytku powinna osiągnąć około 2,6 mld sztuk. Najszybciej sprzedaż będzie rosnąć w Azji, ale rozwoju rynku nie można wiązać z jednym tylko regionem – będzie to zjawisko ogólnoświatowe. Rosnąć będzie rola jaką odgrywają smartfony. Te najbardziej zaawansowane technologicznie komórki już w roku 2008 będą stanowić około 20% rynku. Równocześnie spadną ceny: obecnie telefon komórkowy sprzedawany jest średnio za 174 dolarów, w roku 2009 będzie to już 161 dolarów.
Przygotowany przez firmę Gartner raport dowodzi, że już niebawem telefon komórkowy może stać się najpopularniejszym urządzeniem elektronicznym na świecie. Już teraz komórki kupuje więcej ludzi niż aparaty fotograficzne, komputery, a nawet tradycyjne telefony.

Źródło tekstu: ZDnet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet