Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Już 3 tys. Polaków zgłosiło się do europejskich badań Internetu

Już 3 tys. Polaków zgłosiło się do europejskich badań Internetu

LuiN 22 Grudnia 2011 11:33

0 0

Komisja Europejska zaprasza kolejnych ochotników do europejskich badań Internetu. Badanie pomiaru przepływności transmisji danych w sieciach szerokopasmowych obejmie 100 000 Europejczyków z 30 państw.

Wyniki umożliwią KE skierowanie środków na inwestycje w sieci szerokopasmowe o dużej przepływności, realizowane w ramach Agendy Cyfrowej. Dostęp do wyników otrzymają dostawcy usług internetowych, urzędy regulacyjne i konsumenci. Badanie poparła Neelie Kroes, Komisarz Komisji Europejskiej ds. Agendy Cyfrowej.

Każdy uczestnik będzie regularnie otrzymywał informację o przepływności swojego łącza, co pozwoli mu zweryfikować deklaracje operatora z rzeczywistością. Do projektu zgłosić się może łącznie 7 tys. ochotników z Polski. Aby to uczynić, należy zarejestrować się na stronie firmy Samknows przeprowadzającej badanie na zlecenie Komisji Europejskiej.




Następnie każdy uczestnik otrzyma nieodpłatnie urządzenie pomiarowe (tzw. Whitebox), które należy podłączyć do swojej sieci domowej na 2 lata. W czasie, gdy abonent nie korzysta z łącza, Whitebox realizuje automatyczne testy pomiaru przepływności transmisji danych i innych parametrów połączenia.

Ten bezprzewodowy router TP-Link, wyposażony w specjalne oprogramowanie, nie gromadzi żadnych innych danych oprócz tych dotyczących wydajności szerokopasmowego łącza internetowego. Każdy uczestnik po zakończeniu projektu będzie mógł zachować Whitebox.

Źródło tekstu: KE     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~ewok  2011-12-22 11:49:02  host: apn-95-40-148-102.dynamic.gprs.plus.pl

    Oho, następna inwigilacja KE w naszych komputerach,, dziękuje...

  • 0

    2. ~Darkeners  2011-12-22 12:23:28  host: 89-78-255-156.dynamic.chello.pl

    Jest to Kopatybilne z UPC? :P

  • 0

    3.  2011-12-22 12:43:50

    A najśmieszniejsze jest to, że te routerki prawdopodobnie nie pociągną więcej po porcie WAN niż 130 Mbps, a UPC oferuje 150Mbps już. Sam miałem z tym problem i musiałem zainwestować w całkiem niezłe Cisco... no ale pewnie 90% tego nie zauważy, że przez router ma 130, a nie 150...

  • 0

    4. ~Herrman  2011-12-22 12:44:30  host: 80.50.230.242

    Ciekawe, bo ja nic od nich nie otrzymałem, nawet maila z uprzejmym "spie*dalaj".

  • 0

    5. ~khem khem  2011-12-22 13:16:13  host: 178-36-219-167.adsl.inetia.pl

    Mam 8 mb z netii i rejestrowałem się tam już kilka tyg temu ale do dziś nie dostałem żadnego maila od nich heh ale aż dziwne że tylko 3 tyś osób z polski się zgłosiło, może ktoś się pomylił o jedno albo dwa zera ? Może ktoś z redakcji telepolis orientuje się jak wygląda dalszy proces zaraz po rejestracji na stronie bo puki co nie ma nawet potwierdzenia rejestracji na maila

  • 0

    6.  2011-12-22 13:17:16

    "..Każdy uczestnik po zakończeniu projektu będzie mógł zachować Whitebox.." - pytanie po co to komu?

  • 0

    7.  2011-12-22 15:14:47

    @6 na pamiątkę...

  • 0

    8.  2011-12-22 15:29:19

    @3 Ten router to podobno model TL-WR1043ND, który ma 1Gbps WAN/LAN. @5 zarejestrowałem się ok. 8.12, a 20.12 dostałem maila z prośbą o uzupełnienie dodatkowych danych.

  • 0

    9.  2011-12-22 16:57:01

    Ja juz mam whiteboxa okolo 2 miesiecy.

  • 0

    10. ~Antoni  2011-12-22 19:14:45  host: ip-157-25-188-3.multimo.pl

    5: Te 3 tyś. to ci wybrani "szczęśliwcy", zgłosiło się znacznie więcej. Kryteria wyboru "szczęśliwców" są jak zwykle tajne i niejasne.

  • 0

    11. ~xććććxłłłł  2011-12-24 16:30:53  host: 87-205-170-23.adsl.inetia.pl

    @ezaq white box to na pewno nie TL-WR1043ND. :-( To TL-WR741ND.

  • 0

    12.  2011-12-24 23:40:36

    i trzeba potem przeflashowac zeby wifi odblokowac.

  • 0

    13.  2011-12-24 23:43:05

    @11 Są różne modele whiteboxów (zarówno TL-WR1043ND jak i TL-WR741ND) w zależności od prędkości łącza.

Dodaj swoją opinię