Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jutro ważna rozprawa w sprawie PTC

Jutro ważna rozprawa w sprawie PTC

WitekT 25 Sierpnia 2005 10:56

0 0

Już jutro sąd ma rozpatrzyć apelację Elektrimu Telekomunikacji, spółki kontrolowanej przez francuski koncern medialny Vivendi, dotyczącą wpisu PTC do Krajowego Rejestru Sądowego.

ET domaga się, aby sąd uznał za nieważne zmiany sprzed kilku miesięcy, wprowadzone przez Elektrim i Deutsche Telekom. Ich skutkiem było przejęcie przez warszawską firmę kontroli nad największym w kraju operatorem telefonii komórkowej. Elektrim został wówczas właścicielem 48% udziałów PTC. W księgach pojawiła się także nowa rada nadzorcza i zarząd z Tadeuszem Kubiakiem na czele.

Trudno komentować czekającą nas rozprawę. Dążymy do odzyskania udziałów PTC — mówi Andrzej Krawczyk z Elektrimu Telekomunikacji.
Nie spodziewam się, aby sąd odwrócił wpis. Zaprzeczyłby wówczas wcześniejszym wyrokom. Sądzę, że apelacja zostanie odrzucona — komentuje Rafał Salwa, analityk Internetowego Domu Maklerskiego.

Elektrim wprowadził zmiany, powołując się na ubiegłoroczny wyrok trybunału arbitrażowego, który — jego zdaniem — orzekł, że papiery PTC nigdy nie były własnością ET, zawsze zaś pozostawały w jego gestii.

Spodziewamy się korzystnego wyroku. Nie obawiamy się jednak żadnego rozstrzygnięcia — mówi Ewa Bojar, rzecznik Elektrimu.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-78-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że smartfony z ekranami zupełnie pozbawionymi ramek to dobry kierunek rozwoju?

Vivo Apex zadebiutuje 12 czerwca

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet