Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jutro startuje kolejny MVNO

Jutro startuje kolejny MVNO

WitekT 28 Lipca 2010 18:33

0 0

Jutro na polskim rynku pojawi się kolejny MVNO. Do dotychczasowych i przyszłych klientów swoją komórkową ofertę skieruje giełdowy Hyperion - dostawca łączy internetowych.

Hyperion przewiduje, że około 15% dotychczasowych klientów skorzysta z oferty, a w 2013 roku operator będzie miał 50 tys. aktywnych kart SIM.




Hyperion w prawie 1/3 należy do MNI, którego spółka - MNI Mobile - działa jako MVNE w sieci Centertela i ułatwia start operatorów wirtualnych. Na którego platformie działają dwie marki własne (SIMfonia i Ezo Mobile) i cztery zewnętrzne (m.in. Snickers Mobile, Crowley TeleMobile i Telepin Mobi). Wszystkie razem mają nie więcej niż tysiąc aktywnych kart SIM.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    9. ~e...  2010-07-28 20:12:56  host: chello087206028094.chello.pl

    Panie Południkiewicz - a Barka Mobile poszła już w zapomnienie?

  • -1

    10. ~piotrM  2010-07-28 20:29:58  host: jzd113.internetdsl.tpnet.pl

    Maniiiek: To czemu ja i moja rodzina nie chcemy z nich skorzystać?

  • -1

    11. ~piotrM  2010-07-28 20:31:38  host: jzd113.internetdsl.tpnet.pl

    #7: Lepsze, ale większości nie pasujące. Powiedz mi jak mam kupić np. doładowanie mBank? Konta osobistego nie posiadam

  • 1

    12. ~  2010-07-28 20:49:33  host: chello089078006245.chello.pl

    @11: no z tym jest mała niedogodność, bo pozostaje tylko sieć sklepów Żabka

  • 1

    13.  2010-07-28 20:53:05

    Możesz także zasilić tradycyjnie (telekod) telefon w punktach naziemnych. Szukaj w sklepach Żabki oraz punktach BluePay nalepki: TU ZASILISZ mBank mobile! mBank Mobile to usługa dodana do eKonta . Nie jest nastawiona na duży zysk . Osobiście korzystam jako drugi telefon ( 5zł utrzymanie numeru na 2 miesiące , 19gr do wszystkich sieci ) a w tym roku będąc w Chorwacji , Egipcie , USA ,Hiszpanii , Grecji , Portugalii , Turcji , W.Brytanii 69gr w roamingu.

  • 1

    14.  2010-07-28 20:57:03

    Jeszcze o doładowaniu mBank Mobile , jeśli masz konto w banku to można to zrobić https://www.mobile.pl/?eJwrsI0vSLSNz0xJTixJTc8vqrTVNYwvDkpNySxKT S4JSExPtQ11dfMICrMMCXa1DIww8HMKcw3zCDH0igIAeWwT9w==

  • 0

    15. ~Alex  2010-07-28 21:01:57  host: 213-238-78-246.adsl.inetia.pl

    Kolejny MVNO, zobaczymy jak długo się utrzyma. Ja szacuje że jakieś pół roku potem przejęcie kart przez Centertela. Heh dziwne jak sieć Orange trzyma to wszystko, w Orange bardzo często sieć zajęta:/

  • 1

    17. ~Maq  2010-07-28 21:07:44  host: sauron.oborniki.net

    @piotrM - np. w punkcie Ruch, Kolporter, Żabka... Zresztą oferta mBank Mobile jest adresowana w szczególności dla klientów tego banku, więc dla operatora posiadanie konta bankowego przez użytkownika to rzecz naturalna.

  • 0

    18. ~  2010-07-28 21:45:33  host: t23-04.opera-mini.net

    ciekawe co moze zaoferowac nowy mvno? Jesli ma to byc oferta podobna do innych z mni, to wogole nie rozumiem po co startuja. Dzisiaj zeby myslec o jakis zyskach, to oferta nie moze odstawac od mbank, ga, carrefour mova

  • 0

    19.  2010-07-29 07:37:46

    A ja czekam Kiedy ING wystartuje z jakimś GSM też mogło by byc po 19gr i przy doładowaniu za 30zł darmo w sieci HIHIHI pewnie to tylko marzenia!!!!!???? PS. mBank mógł by tak zrobic miał by na pewno troszkę więcej użytkowników!!!

  • 0

    20.  2010-07-29 11:11:53

    @19: A jakby za darmo rozdawali SIMy i połączenia do wszystkich to mieliby o-ho-ho ilu użytkowników... Większość inicjatyw MVNO ma na celu utrzymanie klienta głównego biznesu i jest traktowane raczej jako stosunkowo niskonakładowy marketing bezpośredni. Chodzi o "przywiązanie" klienta. Jak masz jedną usługę, to możesz łatwo odejść. Ale jak masz 2,3,4... u tego samego dostawcy, to już się chwilę zastanowisz (zwłaszcza, że pakiety bywają atrakcyjne).

  • 0

    21. ~Przemko  2010-07-29 22:36:48  host: 80.238.64.20.ip.abpl.pl

    Ciekawe czy sie doczekamy MVNO PKO BP?

  • 0

    22. ~xxx  2010-07-30 10:26:08  host: v100-s1.sferia.net

    łiiii tam, niech się idą wypulać z tą farsą...

  • 0

    23. ~lee  2010-07-30 12:23:12  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    lipa ;) dzwonię dzisiaj dowiedzieć się szczegółów nowej telefonii i nie wiele wiedzą w BOKu... po za tym to zdaje się tylko post paid więc tym bardziej za wiele nie zdziałają moim zdaniem :) POzdro

  • 0

    24. ~abonent  2010-07-30 16:55:33  host: chello089079090188.chello.pl

    To chyba jakiś dowcip ;) Hyperion to jedna wielka porażka w temacie dostawca internetu. Ciągłe przerwy i awarie.Cennik na ich stronie po prostu wymiata, łącze 1536kbit/s(najwyższa oferowana prędkość) chcą teraz 89 zł. Telefon stacjonarny jakiś kosmos, impulsy po 3 minuty jak za komuny w tp,stopniowanie, w wyższej taryfie minuta,jeszcze wyższej pół,w najwyższym za sekunda. Dodali cennik tego cuda mobilnego... Takt to 60 sekund(jak 10 lat temu w standardzie),min 66gr, do Play 1 zł/min, sms 25 gr i mms 79gr. Nie wiem, czy to 1 kwietnia dzisiaj?

  • 0

    25. ~abonent  2010-07-30 16:57:58  host: chello089079090188.chello.pl

    Poprawka, pomyliłem się, 10 lat temu plus już miał naliczanie co 30 sekund. Śmiech na sali proszę państwa :-) :-) :-)

  • 0

    26.  2010-07-31 08:24:50

    Cennik w pdf na stronie: http://www.hyperion.pl/telefon_gsm.html - śmieszni są z tymi cenami, aktywacja 305 zł, małe ilości minut w abonamentach taryfikowane co 1 minutę, stawka podstawowa 66gr/min do W3, do innych operatorów 1zł/min! MMS 79gr, SMS 25gr. Co to ma być? Trzeba upaść na głowę by to wziąć, każdy inny operator ma lepsze warunki i nie żąda tak wysokiej opłaty za aktywację.

  • 0

    27. ~  2010-07-31 09:03:03  host: t11-07.opera-mini.net

    ja nie rozumiem po co takie oferty mvno powstaja?? To jeszcze drozsza oferta niz centernetu. Nie szkoda pieniedzy na takie projekty? Przeciez to nawet jako reklama nie moze funkcjonowac a o przywiazaniu do glownego biznesu nie ma mowy. Przeciez ta oferte wstyd reklamowac :D

  • 0

    28.  2010-08-01 08:44:12

    @27: CenterNet ma minutę po 45gr ;) z sekundowym naliczaniem. Opłata aktywacyjna jedyne 200pln ;)

  • 0

    29.  2010-08-01 11:16:08

    Ruben: Tylko, że w CenterNet oferta jest na odczepnego... taka dla UKE by spełnić wymagania koncesyjne co jeszcze można zrozumieć. W przypadku Hyperionu oferta jest dużo gorsza, a to przecież MVNO. Skoro wychodzą z projektem, to powinien on być choć trochę atrakcyjny pod jakimś względem. Ceny niczym kilka lat temu.

Dodaj swoją opinię