Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jutro pikieta związkowców przed siedzibą TP

Jutro pikieta związkowców przed siedzibą TP

WitekT 21 Czerwca 2010 16:14

0 0
Związkowcy z Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Telekomunikacji NSZZ "Solidarność" i Organizacji Zakładowej przy PTK Centertel będą jutro pikietować pod siedzibą Telekomunikacji Polskiej - pisze serwis rpkom.pl.

Udział w manifestacji zapowiedzieli pracownicy m.in. TP, Centertela i Emitela, którzy sprzeciwiają się wydzieleniu 5 tys. stanowisk do oddzielnej firmy, należącej w całości do Grupy TP.


Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2010-06-21 16:26:40

    Chyba na tym właśnie polega restrukturyzacja czyż nie? Celem jest zapewnienie dobrych warunków pracy pracownikom oraz polepszenie kondycji firmy. Zmiana zatem dobra dla wszystkich

  • -1

    2. ~b  2010-06-21 16:40:41  host: 77-255-194-241.adsl.inetia.pl

    Związki na powiązki!!

  • 0

    3. ~sratata  2010-06-21 16:57:47  host: 77-253-172-111.adsl.inetia.pl

    @1. zapewnienie dobrych warunkow pracy polskim pracownikom nie jest tutaj celem. gdyby tak bylo nie byloby zadnej manifestacji. celem nadrzednym jest ciecie kosztow na maxa aby odprowadzic jak najwiecej kasy do francuskiego koryta i utrzymac hordy urzedniczych nierobow we France Telecom.

  • 0

    4. ~do 1  2010-06-21 17:11:52  host: chello087207128083.chello.pl

    w dłuższej perspektywie czasu obcięcie socjala, premii paru tysiącom pracowników to dla Ciebie zapewnienie dobrych warunków pracy? może strzel baranka w ścianę to Ci się poprawi myślenie

  • 0

    5. ~zzz  2010-06-21 17:34:41  host: 77-253-133-80.adsl.inetia.pl

    a nad szczęśliwymi pracownikami będą się unosić delfinki czy inne pantery jak w reklamie?

  • 0

    6. ~  2010-06-21 17:49:21  host: t11-14.opera-mini.net

    grupa tp-odpowiedzialnosc spoleczna to u nich norma.tyle ze normy ustala ft.mirekb

  • 0

    7. ~slawek  2010-06-21 18:05:25  host: public80766.xdsl.centertel.pl

    boją się o stołki? ciekawe że trzesą tyłkami nie maja ochrony? zawsze im się udawało uciec przed zwolnieniem? porażka!!! zwolnic ich!!! NIEROBY!

  • 0

    8. ~mua  2010-06-21 18:24:28  host: alm58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    restrukturyzacja, cięcie kosztów to tylko banery propagandowe. Chodzi o zachowanie zysków akcjonariuszy oczywiście kosztem pracowników bo inteligencja nie pozwala na większy polot

  • 0

    10. ~dawid  2010-06-21 19:07:04  host: 242-loplan.pro-admin.pl

    nikt nikogo w pracy na siłe nie trzyma nie pasuje zwalniam się

  • 0

    11.  2010-06-21 20:28:24

    na Virgo traci najwięcej pracownik TP

  • 0

    12. ~Chrome_TP  2010-06-21 22:15:47  host: afhj190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    na samych pracownikach już wyliczyli że zaoszczędzą preszło 140mln zł - na tmy że nie będą musieli płacić jubileuszowych premii lub gdy ktoś od odchodzi z długim stażem. ad 7 - powiedz to w twarz pracownikowi który przepracował w TP 30 lat i w ten sposób orżną go na kilkadziesiąt tysięcy zł - dostałbyś w ryło tak mocno, że pewnie wystrzleiłoby cię na orbitę ;] Generalnie doszło do sytuacji kiedy wyrzucili tyle personelu że i co pozostali nawet gonieni batem nie dają sobie rady więc wymyślili połączenie pracowników TP i orange w ten sposób powiększa bazę murzynów i jeszcze zaoszczędzą na kosztach socjalnych.

  • 0

    13. ~bkl  2010-06-21 23:10:34  host: ip-89-174-40-132.multimo.pl

    Na szczęście to już problem France Telecom, nie nasz :) Wiwat prywatyzacja!

  • 0

    14. ~  2010-06-22 02:23:42  host: ddm226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak to są takie same "związki" , jak na PKP, to tylko ich kijami gonić jak polityków. Tak samo związki rozpieprzyły stocznie pozwalając produkować nierentowne statki.

  • 0

    15.  2010-06-22 10:34:45

    hmm, trochę nie rozumiem twej manifestacji, przecież te 5 tys. osób nie zostaje zwolnionych tylko przeniesionych do firmy zewnętrznej.

  • 0

    16. ~fon  2010-06-22 11:41:28  host: gate.apinternet.pl

    żeby coś zrozumieć trzeba być w organizacji i zobaczyć co się dzieje od środka.........jak się pracuje i do czego firma zmierza

  • 0

    17. ~  2010-06-22 12:10:36  host: acwc134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A Pan niedorzecznik nic nie wspomina o spotkaniu z załogą :). Ciekawe co zapoda na swoim blogu.

  • 0

    18. ~Pracownik  2010-06-22 14:15:26  host: 77-254-142-4.adsl.inetia.pl

    15. przepracuj w jednej firmie 30 lat, a potem niech Ci ktos powie, ze nie dostaniesz odprawy, bo tak.

  • 0

    19. ~ktośtam  2010-06-22 15:16:40  host: 212.160.172.70

    szukają oszczędności na pracownikach a w zeszłym roku pensje zarządów grupy wzrosły o przeszło 30%, odprawy dla byłych dyrektorów wyniosły kilkaset tysięcy zł... podwyżki inflacyjnej w PTK Centertel nie ma od 10 lat, koszty tnie się na wszystkim z wyjątkiem "góry"...

  • 0

    20. ~code  2010-06-22 21:46:09  host: 212.160.172.70

    panowie z TP, może dość? to nie jest prywatna strona.. nie zapominajmy o drugiej stronie medalu.

  • 0

    21. ~  2010-06-23 21:42:15  host: 66-goc-25.acn.waw.pl

    TP/Orange dalej setki tysiecy zlotych rocznie pewnie wydaje na lotnicze bilety swoich pracownikow, a szczegolnie gory, na wyloty w celach "raportowania" wynikow uzyskiwanych oszczednosci swojemu wlascicielowi, France Telecom. i kto zarabia na tym? oczywiscie Air France! a nie LOT:) a kto zbuduje Miasteczko TP? Mostostal? nie, Bouygues!:))) Grunt francuska kasa do francuskiej kieszeni. I zabki doja Polske dalej! a 100 tys. Francuzikow w FT dalej pasie swoje tluste brzuchy! a zwalniaja w krajach podleglych...

Dodaj swoją opinię