Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Junkyard Jumbotron - multiwyświetlacz dla każdego

Junkyard Jumbotron - multiwyświetlacz dla każdego

Ringu 14 Marca 2011 10:32

0 0

jj Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology stworzyli ciekawą aplikację internetową - Junkyard Jumbotron, dzięki której w prosty sposób można stworzyć duży wyświetlacz składający się z ekranów kilku monitorów, laptopów, tabletów czy telefonów komórkowych. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt, czy oprogramownie - wystarczy, żeby każdy element multiwyświetlacza miał przeglądarkę WWW i dostęp do Internetu.Aby utworzyć taki multiwyświetlacz należy ułożyć ekrany wszystkich urządzeń w jednej płaszczyźnie, najlepiej tak, aby stykały się krawędziami. Potem trzeba wejść na stronę projektu, która znajduje się pod tym adresem.
Po wybraniu dowolnego identyfikatora otrzymuje się odnośnik do specjalnej strony WWW, którą trzeba otworzyć w dowolnej przeglądarce internetowej na każdym z urządzeń tworzących multiwyświetlacz. Na każdym z nich pojawi się specjalny, dwuwymiarowy kod kreskowy, przypominający QRCode.

Później należy zrobić jedno wspólne zdjęcie wszystkim urządzeniom i wysłać je e-mailem na serwer MIT.

Po dokonaniu kalibracji na stworzonym wyświetlaczu można prezentować obraz. Obecnie mogą to być jedynie pliki graficzne, jednak autorzy pracują także nad możliwością odtwarzania wideo.

Źródło tekstu: MIT, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • -2

    1. ~  2011-03-14 11:20:27  host: user-188-33-63-178.play-internet.pl

    wysyłac mailem... nie wyglada mi to na zaawansowana technologię, zwykły podział ekranu - myslę, że kazdy coś podobnego moze sobie sam zrobic, bez MIT...

  • -2

    2. ~Mike  2011-03-14 11:33:49  host: 87-205-135-33.adsl.inetia.pl

    Prymitywne to jak diabli. Czyżby znacjonalizowano MIT?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet