Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jolla - pierwszy smartfon z Sailfish OS obsłuży aplikacje z Androida

Jolla - pierwszy smartfon z Sailfish OS obsłuży aplikacje z Androida

LuiN 20 Maja 2013 20:47

7 0

Pod koniec tego roku na rynek wejdzie smartfon Jolla, pierwszy z systemem Sailfish, bazującym na porzuconej przez Nokię platformie MeeGo. Producent potwierdził zgodność z aplikacjami dla Androida.

jolla jolla jolla jolla

Dokładna specyfikacja urządzenia nie została jeszcze przedstawiona. Już teraz wiadomo, że będzie ono bazowało na 4,5-calowym wyświetlaczu (HD), dwurdzeniowym procesorze i aparacie fotograficznym 8 Mpix. Telefon dostanie 16 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, łączność LTE i dość zaskakujące akcesoria.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony





Konstruktorzy postawili na wymienne tylne panele telefonu, które nie są jedynie kolorowymi kawałkami plastiku, lecz głębiej integrują się z systemem. Widać to od razu po wymianie obudowy, bo menu telefonu automatycznie wczytuje dopasowany temat kolorystyczny, ale to dopiero początek. W przyszłości w tylnych panelach producent chce dokładać dodatkowe funkcje smartfonu jak np. bezprzewodowe ładowanie, baterie o większej pojemności, kontrolery do gier czy porządna lampa błyskowa dla aparatu.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Ile to wszystko będzie kosztowało? Fiński producent wycenił swoje dziecko na 399 euro - zapewne w zestawie z jednym tylko panelem.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Źródło tekstu: Jolla, Engagdet, wł     

Dodaj do:

Tagi: jolla

w sumie: 20
  • 2

    1. ~Calm7  2013-05-20 20:59:50  host: a02-10-03.opera-mini.net

    Jestem za! Dopinguję z całego serca, oby fonik dał radę :)

  • 1

    2.  2013-05-20 21:01:13

    No to czekamy czym okaże się Jola ;) Bo na tą chwilę wiadomo że nic nie wiadomo :-)

  • -4

    3. ~  2013-05-20 21:15:34  host: ip-37-209-155-240.free.aero2.net.pl

    Denna próba wskrzeszenia trupa.

  • 3

    4. ~  2013-05-20 21:29:35  host: 84-10-245-119.dynamic.chello.pl

    Denna to jet Twoja wypowiedź MeeGo jest swietną baza

  • 0

    5. ~  2013-05-20 21:30:45  host: cpc11-finc11-2-0-cust437.4-2.cable.virginmedia.com

    a co to za ?

  • 0

    7. ~  2013-05-20 22:00:59  host: a02-10-03.opera-mini.net

    3). Idź na drzewo zbierać banany! * 6). Atlan, system dawał radę, ale nie dał rady Microsofcie, bo bali się wstydu, gdyby WP /WM sprzedawał się gorzej. ** O kurde, ale miła informacja! :-) idziemy się napić! :-) *** Widzę, że moja Opera Mini już się upiła! Nigdy nie miałem takiej numeracji!

  • 0

    8.  2013-05-20 22:28:41

    Elegancki. Podział na dwie bryły daje wrażenie smukłości. Ascetyczny. Chętnie wymienię moją n8 na niego jak przyjdzie na to czas.

  • 0

    9.  2013-05-20 22:57:26

    Dopóki tego nie dostanę w swoje ręce do przetestowania na przynajmniej tydzień to nic pozytywnego nie powiem. Mnie osobiście system jakoś specjalnie nie zainteresował, a wręcz odstraszył. Jest to zupełnie odmienne podejście do obsługi telefonu od tego, które znamy dziś. Sam aparat też budzi mieszane uczucia.

  • 0

    11. ~nickname  2013-05-20 23:43:21  host: 89-66-253-200.dynamic.chello.pl

    Jak dla mnie w ogóle nie jest intuicyjny i przekombinowany. Wymienne obudowy? więc jak będę chciał naładować bezprzewodowo będę musiał zmienić obudowe, jak będę chciał zrobić dobre zdjęcie to będę musiał brać ze sobą obódowę z lampą itp. Czyli nie dosć że telefon to kobyła to jeszcze będe musiał nosić obudowy porażka

  • 0

    12. ~  2013-05-20 23:44:04  host: z22-07.opera-mini.net

    Ale to będzie tylko jeden telefon czy jakaś seria? N9 dostanie ten system? w ogóle to jak zapowiadają telefon to powinien być do kupienia dziś lub jutro a nie za pół roku. Do tego czasu to mnie już 5 innych rzeczy u konkurencji zaciekawi.

  • 0

    13. ~hopla  2013-05-21 00:35:14  host: host-119-160.mt.pl

    Sam system wydaje się innowacyjny, ciekawy, z dużym potencjałem, ale smartfon jak dla mnie jest paskudny i niczym pozytywnym nie wyróżnia się jeśli chodzi o wygląd. Co do aplikacji z Androida to mam nadzieję, że będzie to lepiej rozwiązane niż u BB, gdzie obecnie działają tylko aplikacja z Androida 2.3 a do tego słabo to wszystko działa. BB w tym aspekcie bardzo nie popisało się i oby Jolla lepiej to rozwiązała.

  • 0

    14. ~Nokia  2013-05-21 01:06:51  host: ip-78-30-122-116.free.aero2.net.pl

    Śmieszą mnie wypowiedzi wyznawców Androida, jeszcze systemu nie testowali a już oceniają.

  • 0

    15. ~Jorgo  2013-05-21 09:17:06  host: public91552.cdma.centertel.pl

    A kto wydaje ten smartfon,skoro Nokia porzuciła platformę MeeGo

  • 0

    18. ~  2013-05-21 10:32:51  host: non-registered.multifox.pl

    powinni obniżyć cenę, pod koniec roku to sgs4 będzie tyle kosztował a jak wiadomo większość ludzi woli nie ryzykować i zostać przy tym co już testowali czyli android, WP7 / 8 itp. System mi się podoba ale bez przesady :)

  • 1

    19. ~wiek  2013-05-21 10:48:13  host: user-164-126-114-188.play-internet.pl

    zgodnośc z andkiem to będzie siłą tego fona, dobre posunięcie :)

  • -1

    20. ~koluś  2013-05-21 10:49:14  host: user-94-254-209-63.play-internet.pl

    to telefon od nokii?

  • 1

    21. ~wania  2013-05-21 10:58:11  host: 89.174.236.152

    do 20 - to nie telefon od noki, ale od ekipy która stworzyła MeeGo i została zwolniona przez tą Nokie. Działają teraz jako samodzielna firma zwana "Jolla". Trzymam za nich kciuki jako właściciel N9 z MeeGo :)

  • 0

    22. ~  2013-05-21 11:19:29  host: ask18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie chcę iOS bo zamknięty. Nie chcę Andka bo zamulony i nadmiernie szpieguje. Nie chce win phone bo to kpina z usera, żeby nawet przeglądarki nie można było innej mieć. Siedzę na złamanym 4s i czekam na Jolkę.

  • 3

    23. ~MW  2013-05-21 11:26:57  host: 217.153.234.81

    również jako zadowolony właściciel N9 trzymam kciuki za powodzenie tego projektu ! :)

  • 1

    24. ~pip  2013-05-21 14:25:03  host: 031011189085.warszawa.vectranet.pl

    Super. Nie mogę się już doczekać. To jest to za co lubiłem kiedys Nokie - wymienne, kolorowe panele.

Dodaj swoją opinię