Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jeżyna 9000

Jeżyna 9000

LuiN 31 Marca 2008 18:00

0 0

Latem na rynek trafi nowy produkt amerykańskiego RIM. BlackBerry 9000 zaoferuje wsparcie dla najnowszych standardów transmisji i odświeżony interfejs użytkownika.



bb9000 bb9000 bb9000 bb9000

BlackBerry 9000 to zaawansowany technologicznie smartfon pracujący w sieciach GSM i 3G (z obsługą HSDPA). Niewielkie urządzenie posiada pełną klawiaturę QWERTY, 1GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej, WiFi i GPS.

bb9000 bb9000 bb9000




Bateria wystarczy na 4 godziny rozmowy lub dwie godziny przeglądania sieci za pomocą WiFi. Na pokładzie znalazł się procesor taktowany zegarem 624 MHz, zastosowany ekran jest rozdzielczości 480 x 320 pikseli. W zależności od źródeł mówi się o aparacie fotograficznym o rozdzielczości 2 lub 3,2 Mpix. Jak podaje witryna The Boy Genius Report urządzenie trafi do sprzedaży w sierpniu.

Film prezentujący nowe menu telefonu (OS 4.5):



Źródło tekstu: The Boy Genius Report, engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2008-03-31 18:03:19

    Z wyglądu to niestety ale poprzednia wersja jakoś bardziej do mnie przemawia. A resztę się zobaczy. I jaki film LuiN nakręcił. Gratuluję ;-)

  • 0

    2.  2008-03-31 18:06:07

    Żeby nie było niedomówień - film tylko zmiksowałem - tego telefonu nie miałem (jeszcze) w ręku:)

  • 0

    3. ~Żeebro  2008-03-31 18:39:45  host: 83-123.espol.com.pl

    Brawo USA! To co w Europie standardem, w USA dopiero wchodzi. Gratulieren.

  • 0

    4.  2008-03-31 19:01:17

    Fakt, ze USA jest w tyle jezeli chodzi o stpien rozwoju sieci komorkowych, ale za to podoba mi sie to w jaki sposob u nich wykorzystuje sie poczte elektroniczna i blackberry jest swietnym tego przykladem. Inna bajka, ze jeszcze dalej rozwinieta niz Europa jest Japonia i Korea jezeli chodzi o telefonie komórkową... :)

  • 0

    5. ~  2008-03-31 19:06:51  host: ip-89-174-40-225.multimo.gtsenergis.pl

    RIM nie jest firma amerykanska ;-P Jest co najwyzej firma polnocnoamerykanska. Powstalo i ma siedzibe w Kanadzie ;-P Niby drobny blad, ale to tak na prawde wielki blad http://www.rim.com/company/contact/index.shtml

  • 0

    6. ~dfa  2008-03-31 19:43:04  host: 213.172.177.22

    brzydactwo

  • 0

    7.  2008-03-31 19:48:27

    #5: a Kanada to gdzie niby jest? Nie przypadkiem w Ameryce?

  • 0

    8. ~Mimi  2008-03-31 20:12:07  host: f142-135.opera-mini.net

    No to zes panie r doje.al po calosci! Uhahaha. Proponuje zakup globusu na nawet dwoch (jeden zamiast obecnej glowy).

  • 0

    9.  2008-03-31 21:03:51

    #8: poczytaj sobie chłopcze: http://tiny.pl/4l7z Do tego nawet "globusu" nie trzeba. Wystarczy chodzić do szkoły, na wszystkie lekcje. Albo umieć korzystać z netu ;-D

  • 0

    10. ~  2008-03-31 23:43:31  host: oo8.ipartners.pl

    #7&9 sam w 9. napisales co trzeba umiec. w Wiki wyraznie pisza ze Kanada jest w Ameryce Polnocnej. Pewnie opusciles lekcje na ktorych bylo o Amryce Poludniowej. Trudno. Twoja strata. Ale jest jeszcze jedno: czytanie ze zrozumieniem. W poszechnym jezyku amerykanski oznacza z USA, czyli Stanow Zjednoczonych Ameryki Polnocnej. Cytaty: "w Iraku zginelo juz ponad 4000 amerykanskich zolnierzy", "amerykanski plywak wywalczl pierwsze miejsce"....

  • 0

    11.  2008-04-01 00:10:33

    Nie wiem co za lekcje opuściłeś i, prawdę powiedziawszy, średnio mnie to interesuje. Może geografii już nie ma w programie nauczania? Widzę jednak, że z korzystaniem z netu nadal masz problemy. Poczytaj sobie jeszcze w Wikipedii co to jest Ameryka. Tu podaję linka, jakbyś nie mógł znaleźć: http://tiny.pl/4lfr Poczytaj, może jakiś skutek będzie ;-) A język potoczny mnie nie interesuje. Po prostu trzymam się faktów geograficznych i nadal uważam, że Kanada jest częścią Ameryki. I dobrze wiem, że północnej jej części mundku :-D

  • 0

    12.  2008-04-01 00:12:51

    W tym kontekście stwierdzenie, że RIM jest firmą amerykańską może i jest mało precyzyjne, ale błędem na pewno nie jest.

  • 0

    13.  2008-04-01 00:27:40

    A jak zapytam: czy volkswagen to auto europejskie? Powiesz wtedy oczywiście: jakie europejskie? Żadne europejskie tylko niemieckie! Zgadłem? Jesteś już na tropie?

  • 0

    14.  2008-04-01 00:34:32

    Gdzie ci Amerykanie trzymają takie wielkie telefony? Przecież chyba nie w kieszeni. Sam się zastanawiałem nad czymś z QWERTY, ale raczej coś chudszego typu i600. Poza tym ten menu na drugim obrazeku to strasznie przypomina to z systemu od Google dla telefonów.

  • 0

    15. ~jarekt  2008-04-01 09:44:38  host: eat162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla mnie amerykanski to z USA. Słownik PWN twierdzi: amerykański I 1. «dotyczący Stanów Zjednoczonych Ameryki, Amerykanów» 2. «dotyczący Ameryki – kontynentu» Czyli autor newsa w zasadzie nie zrobil bledu niemniej wyrazil sie nieprecyzyjnie. Jesli istnieja 2 znaczenia slowa wypadaloby rzecz dookreslic lub rozwiac watpliwosci w kontekscie. Reasumujac IMHO w sensie slownikowym bledu nie ma w sensie dziennikarskim jednak mamy blad warsztatowy...

Dodaj swoją opinię