Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jeszcze w tym roku telefon LG z aparatem 12 Mpix

Jeszcze w tym roku telefon LG z aparatem 12 Mpix

LuiN 20 Lutego 2009 18:29

0 0

LG wprowadzi do sprzedaży telefon aparatem fotograficznym 12 Mpix jeszcze w tym roku - przekazał Jeremy Newing, szef marketingu brytyjskiego oddziału koncernu LG Electronics. Nie będzie to tylko wyścig na megapiksele - choć Newing nie zaprzecza, że LG bierze w nim udział - pojawią się też nowe funkcje fotograficzne.

LG wprowadził na rynek w 2008 roku dwa telefony z matrycami 8 Mpix - model LG KC780 przeznaczony na rynek azjatycki oraz KC910 Renoir. Oba modele cieszą się bardzo dużą popularnością. Dalsze zwiększanie ilości megapikseli, przy tej samej wielkości matrycy i zbliżonej klasie optyki (często wykluczającej uzyskanie wysokich rozdzielczości), może nie polepszyć, lecz pogorszyć końcową jakość zdjęć.

Newing porównuje telefony komórkowe do samochodów. Wybierając między dwoma niemal identycznymi autami, zdecydujemy się na to z większym silnikiem - mówi Newing. I te "większe silniki" pojawią się jeszcze w tym roku, bo LG nie zamierza zostawać w tyle za konkurentami.




Obok znanych już funkcji typu wykrywanie twarzy czy wykrywanie uśmiechu, w następnej generacji fotograficznych telefonów LG pojawi się nowość: tryb automatycznego upiększania zdjęcia.

W wyścigu na megapiksele do niedawna niekwestionowany liderem był Samsung, tuż za nim stał LG i Sony Ericsson. Nokia dopiero w tym roku zaprezentowała swój pierwszy telefon z matrycą 8 Mpix. Motorola wypadła z wyścigu, zatrzymując się na 5 Mpix. W Nokii N86 8MP pojawiła się bardzo dobrej klasy optyka marki Carl Zeiss - oferująca rozdzielczość maksymalną na poziomie 6 Mpix. Skoro producent chwali się tymi sześcioma megapikselami, znaczy to, że konkurenci raczej nie oferują w tej dziedzinie niczego więcej.

W tym świetle prezentacja Sony Ericssona Idou - pierwszego telefonu z aparatem 12 Mpix - budzi wiele kontrowersji. Mimo wszystko, chętnych na Idou czy nowe telefony LG z matrycami 12 Mpix zapewne nie zabraknie. Inna sprawa, że bez radykalnych zmian w optyce, o wyższej jakości zdjęć możemy zapomnieć.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17. ~czapla  2009-02-20 22:37:27  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    luin ale zacznij od teog ze tryb nocny w tele nie pozwala zrobic zdjecia na imprezie ... tak samo jak zadnego zdjecia z obiektem ruchomym tu nawet nie ma co sie sprzeczac fotografem nie jestem ale glupi tez nie,wiec po co pisac cos takiego skoro z gory wiadomo ze sie nie da... ty najlepiej powinienes to wiedziec wiec wez n82 do raczki,idz na impreze i zrob zdjecie w trybie nocnym daje sobie jaja uciac ze ci nei wyjdzie tak samo jak mi bo sie po prostu nie da the end bye daobranoc

  • 0

    18. ~tylda  2009-02-20 22:42:26  host: 77-254-131-20.adsl.inetia.pl

    czapla widzę, że się świetnie znasz na fotografii opowiedz nam coś jeszcze :)

  • 0

    19. ~aaaaaaa  2009-02-20 23:00:15  host: iu90.bbs.com.pl

    czapla, z tymi jajami to ja bym nie ryzykował...

  • 0

    20.  2009-02-20 23:07:29

    czapla, nie uważam się za jakiegoś specjalistę od fotografii - wiem tyle, ile potrzebuję do pracy. http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=74&t=16017 Druga fotka finału konkursu jest moja - jak widać lampy nie użyłem. Gdybyś w tym miejscu trzasnął swoim flash-em, to w życiu byś nie zobaczył takiej gry świateł i głębi. Zdjęcie zrobione z ręki, około 3-4 nad ranem - mało znanym i starym dość telefonem: Samsung SHG-i750. Można robić zdjęcia ruchomym obiektom, bez lampy i do tego przy słabym oświetleniu - im większa powierzchnia matrycy (nie liczba Mpix) i im większa jasność obiektywu, tym lepsze są efekty. To tak jak przy próbie sfotografowania przez moją koleżankę ruchliwego kota biegającego po pokoju - Canon G10 = zero szans (a matryca i tak jest tu już całkiem duża jak na kompakty), po zakupie Nikona D90 - zdjęcia wychodzą bez specjalnego wysiłku:)

  • 0

    21. ~berdys  2009-02-21 00:53:08  host: ip-94-42-58-136.multimo.gtsenergis.pl

    Powinno sie zwracac uwage na wielkosc matrycy/ilosc mpix. Bo upychanie bardzo szkodzi jakosci zdjecia. Wlasciwie ,co ja pisze... w telefonie, to sie nie zwraca na takie duperele uwagi ;) tak jak na jasnosc szkla, zeby zakres ogniskowych zaczynal sie od min liczby, czyli np od 25 mm, zeby mial stabilizacje optyczna, nie cyfrowa, zeby nie zasysal kurzu na matryce, zeby byl odpowiednio ciezki, zeby mial dobre czasy w manualu...przyzwoitego ( jak nie porzadnego ! ) gripa, ogumowanego... najlepiej ;D no i w koncu bardzo gornolotne wymagania- jakas soczewke niskodyspresyjna w ukladzie soczewek i dobre powloki- co by abberacji i blikow nie bylo. Do tego , bylo by rozkosznie, jakby nie bylo porazajacej dystorsji - poduszkowej ani beczkowej oczywiscie. Winietowanie... oj- moglo by byc malo widoczne , a marzeniem (scietej glowy ) bylo by, gdyby w ogole nie bylo widoczne... jaki z tego moral ? Projektowac lustra z wbudowanymi telefonami a nie komorki z aparatami ;) To takie proste, dlaczego nikt na to nie wpadl ? sa juz aparaty z wifi(od amatorskich aparatow, do lustrzanek- w formie "przystawki")... a z GSM/UMTS nie mozna ? ;) Wtedy kazdy bylby zadowolony. Moglby kupic telefon z funkcja aparatu lub aparat z funkcja telefonu ;)Przyjemna wizja. Pod warunkiem, ze dodawali by do aparatu fotograficznego jeszcze modul i sluchawke bluetooth... live view w lustrzankach tez sie wydawal durnym pomyslem... gdyby jeszcze byly specjalne taryfy dla maniakow foto i cos w rodzaju edysku, wtedy na biezaco, codziennie, mozna bylo by wytransferowac sobie zdjecia z terenu na serwer i karta pamieci byla by zbedna-lub pusta. Praktycznie to samo, co robie przez wifi, tylko w skali calego kraju- w zasiegu. Tylko dlatego musze wozic jakies piep!@#$ fotobanki albo laptopa... Ma sie wymagania, nie ? jakby operatorzy zobaczyli, jakie ilosci danych potrafia ludzie produkowac, to taka taryfa z transmisja danych kosztowala by pewnie z 500 pln ;) biorac pod uwage, zamilowanie co poniektorych osob,

  • 0

    22. ~berdys  2009-02-21 00:54:42  host: ip-94-42-58-136.multimo.gtsenergis.pl

    ...do robienia zdjec w RAWach.

  • 0

    23. ~turin12  2009-02-21 00:59:17  host: 89.195.136.82

    mogli by w koncu zaczac sie sciagac na pojemnosci baterii^^ albo na dlugodci jej uzytkowania:) pozdr.

  • 0

    24.  2009-02-21 01:03:54

    berdys - rozwaliłeś mnie tym tekstem;]

  • 0

    25. ~wosq  2009-02-21 04:48:15  host: 77-252-41-196.ip.netia.com.pl

    Unikajcie NETII - to ważne. Oni nie mają HD.

  • 0

    26. ~  2009-02-21 08:41:15  host: f96-054.opera-mini.net

    Luin a czemu zakladasz brak optyki od sony w Idou i wierzysz jak czapla w pierdoly nokii. Idou ma piec jako pierwszy optyczny zoom i szklo od compacta sony. Nie mowili tego teraz bo aparat w idou to byla jakby atrapa.

  • 0

    27.  2009-02-21 12:02:29

    26 - ech... Idou to tylko nadruk na telefonie. Telefon miał mieć aparat 8 Mpix i pewnie nadal taki w nim jest - ale SE musiał się czymś pochwalić podczas MWC. O zoomie optycznym zapomnij - nie będzie go. Co zaś chodzi o jakość optyki w SE - już C905 (świetny telefon swoją drogą), nie jest w stanie swoją optyką poradzić sobie z matrycą 8 Mpix... Zdjęcia mają fajne kolory, dynamikę, tylko ostrości próżno w nich szukać. Zresztą i "cudowna" N86 nie jest wcale lepsza - pierwsze zdjęcia, które trafiły do sieci to jedno wielkie przeostrzenie + strasznie rozmyte gładkie powierzchnie.

  • 0

    28. ~  2009-02-21 12:54:56  host: f96-054.opera-mini.net

    luin ale lykasz jak pelikan karla zajsa chopciaz sample z sieci pokazuja przerazajace mydlo.Moze czas oceniac aparaty po wejsciu na rynek? Idou bedzie mial zoom optyczny howgh a jesli nie on to jego nastepca.

  • 0

    29. ~Boj  2009-02-21 14:18:03  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Ej wy czaple i inne stfory.Róznica jest taka miedzy fonem a cyfrówkom ze fona mam zawsze przy sobie a cyf lezy w szufladzie.

  • 0

    30.  2009-02-21 15:39:53

    A co Wam da nawet optyczny zoom bez statywu? Czysty RAW z aparatu w tel kom? Bajka...

  • 0

    31.  2009-02-21 15:49:54

    Faktycznie jest się czym podniecać... niech zapaleńcy aparatów w telefonie dadzą na luz, prawda jest taka że sprawdzone 3.2 mpix w telefonie z dobrym makro jest lepsze, niż wybajerowny tel. z 8-12 mpix, który będzie kosztował na początku fortune a i tak zrobimy nim zdjęcie raz na jakiś czas i jakością nie będzie grzeszyło... Kupiłem właśnie nowy tel. - Nokia E71 i aparat, to była ostatnia rzecz na którą zwracałem uwagę, bo owszem przydaje się, ale są inne ważniejsze rzeczy których oczekujemy od telefonów, chociażby dobra jakość dźwięku w słuchawce, wygoda obsługi, bateria... Życzę powodzenia tym, co kupują tel. po to, żeby znajomym się pochwalić, że mają w nim aparat 12 mpix.

  • 0

    32. ~turin2  2009-02-21 23:57:37  host: 89.195.128.91

    BKX18--->jak bateria trzyma?

  • 0

    33. ~czapla  2009-02-22 03:04:05  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    ja nie pisze nic zlego,tylko same fakty ktos jest dzieckiem,jego problem,nie moj mnie stac na dobry telefon i wiem tez co ten telefon wykazuje,to ze wy czytacie pierdoly o jakis aparatach to nie moj problem... luin akurat ma najwieksze pojecie z was... on testuje te telefony nie wy laiki zal pisac na ten temat.myslicie ze cos na necie poczytacie.jezu luin daj im bana!!! ja jestem z toba moja wiedza napewno przy innych firmach niz NOKIA sie chowa przy was (redaktorach telepolis,testerach itd.)

  • 0

    35. ~iwan  2009-02-26 10:38:21  host: evdo-78-30-73-108.subscribers.sferia.net

    ja bym chciał mieć ten telefonik z 12mpix !

  • 0

    36. ~siasil  2009-04-06 19:00:09  host: regis.mac.edu.pl

    Też bym chciała mieć 12Mpix w telefonie, na pewno LG pomyślało o tym jak przykuć uwagę na swój telefon i chyba udało sie im odnieść sukces.

  • 0

    37. ~adolfik  2009-04-23 10:50:08  host: bge93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wow 12mpx jest coś takiego już na rynku??

Dodaj swoją opinię