Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jeszcze w tym roku mobilna TV w cenie około 10zł?

Jeszcze w tym roku mobilna TV w cenie około 10zł?

LuiN 17 Marca 2008 12:44

0 0

UKE spodziewa się, że w tym roku pojawią się pierwsze komercyjne oferty telewizji mobilnej, poinformowała prezes UKE Anna Streżyńska. Obecne możliwości techniczne umożliwiają oferowanie około 12 programów telewizyjnych z dobrą jakością - pisze Gazeta Wyborcza

Prezes UKE w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes tak powiedziała na temat telewizji DVB-H: Myślę, że pojawi się jeszcze w tym roku, bo ona tak naprawdę już jest. Są prowadzone testy, tyle, że terytorialnie bardzo okrojone, ale testy bardzo obiecujące, pokazujące, że z bardzo dobrą jakością około 12 programów w tej chwili może być oferowanych w sieciach komórkowych




Jak podkreśla Streżyńska technologia DVB-H nie powoduje konieczności dodatkowej konwersji i formatowania wideo na potrzeby sieci komórkowej. Mamy wszystkie programy informacyjne, popularne programy filmowe - to jest tylko kwestia przetargów - dodała. Według szefowej UKE, telewizja mobilna ma szanse powodzenia w Polsce, ponieważ Polacy lubią ciekawostki techniczne oraz media.

W innych krajach koszt telewizji mobilnej to kilka-kilkanaście euro w zależności od pakietu. Według Streżyńskiej, w Polsce pakiet podstawowy może kosztować do 10 zł. Czyli mniej niż 20zł o których mówiła Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Centertela. Szerzej na temat przetargu na DVB-H pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    29. ~mateo  2008-03-17 14:33:43  host: aso219.internetdsl.tpnet.pl

    wlo: Node-B w UMTS działa jak BTS w GSM.

  • 0

    30.  2008-03-17 14:58:23

    ~mateo - ale mi chodzi o to czym jest?

  • 0

    31.  2008-03-17 15:01:08

    nie pytam o to jak działa... Pytam o to CZYM JEST Node B ;-)

  • 0

    32. ~silgin  2008-03-17 15:13:44  host: ip-89.171.3.90.crowley.pl

    Proponuje po prostu wpisac na wiki Node B.:)

  • 0

    33. ~znawca  2008-03-17 15:22:33  host: atropos.tpi.pl

    Na logikę, to Node-B to taki nadajnik sygnału w sieci UMTS

  • 0

    34.  2008-03-17 15:28:02

    ~znawca - rozumiem, ze mateo wie lepiej skoro zwraca innym uwagę, więc nie pytam na logikę (bo ta mówi że funkcjonalnie jest to dokłądnie to samo co BTS właśnie) a o określenie - czym jest Node B?

  • 0

    35. ~mateo  2008-03-17 15:28:27  host: aso219.internetdsl.tpnet.pl

    wlo: a ja Ci cały czas mówię że Node-B działa (powiedzmy że) tak samo jak BTS w sieci GSM :-) A dyskusja rozchodzi się o Node-B a nie BTS ;-)

  • 0

    36. ~mateo  2008-03-17 15:32:31  host: aso219.internetdsl.tpnet.pl

    wlo: różnica? chociażby taka, że BTSem zarządza BSC a dalej MSC a Node-B: RNC.

  • 0

    37.  2008-03-17 15:34:32

    ~mateo - dyskusja rozchodzi się o przekaźnik - inaczej przekaźnikową stację bazową... A czy w systemie GSM czy UMTS... Nie ma znaczenia. Dlaczego mój syn, zakłada adidasy, mimo, że zdaje się każe sobie kupować nike? Czepiasz sie po prostu. Funkcjonalnie - każdy wie o czym jest mowa. No, prawie każdy. Poza tym, czy ludzie mówią BTS o samej stacji? Nie - zwykle o całości konstrukcji - z wieżą. Czemu ich nie prostujesz że wieża to nie BTS?

  • 0

    38.  2008-03-17 15:36:09

    nie mów mi jak działa, powiedz CZYM JEST!

  • 0

    39.  2008-03-17 15:40:56

    Pamiętam panią z matematki w podstawówce - kiedyś złamałem taką drewnianą linijkę metrową... Zaprowadziła mnie do dyrektorki i kazała powiedzieć co zrobiłem... Powiedziałęm zgodnie z prawdą, ze złamałem linikję... Nieee... To nie linijka - to przymiar liniowy był! ŁAŁ!!

  • 0

    40.  2008-03-17 15:42:23

    wlo: to Ty niegrzeczny byłeś już od małego... :D BP, NMSP. ;)

  • 0

    41.  2008-03-17 15:44:06

    czy ja wiem? badaliśmy z chłopakami sprężystość tego przymiaru po prostu - naukowa działalność to była ;-)

  • 0

    42. ~mateo  2008-03-17 16:01:02  host: aso219.internetdsl.tpnet.pl

    wlo: 1. kiedyś tutaj też się mnie czepiano o jakąś bzdurę... nie, to nie odwet, tylko próba wyjaśnienia piszącemu, że źle pisze... powinien być wdzięczny a nie jeszcze focha strzelał ;-P 2. ten ktoś mógł napisać po prostu "nadajnik" i byłoby dobrze :)

  • 0

    43. ~  2008-03-17 16:14:26  host: goi42.internetdsl.tpnet.pl

    dzis lub jutro ma byc jakas nowa promocja na doladowania u 4 operatora.ciekawe czy cos lepszego co teraz wprowadzil tak tak...

  • 0

    44. ~silgin  2008-03-17 16:17:19  host: ip-89.171.3.90.crowley.pl

    Ale uparty. Base Transceiver Station (BTS) is the equipment which facilitates the wireless communication between user equipments (UE) and the network. Node B is a term used in UMTS to denote the BTS Jak byk stoi, że Node B to BTS. BTS to szerokie pojęcie. Access Point to też taki BTS

  • 0

    45. ~  2008-03-17 16:23:14  host: goi42.internetdsl.tpnet.pl

    O NA ALLEGRO JEST NR.TEL...PIERWSZE URODZINY P4.

  • 0

    46.  2008-03-17 17:36:08

    45 lol może następny raz ktoś sobie jaja zrobi i nie zapłaci za numer??? xD

  • 0

    47.  2008-03-17 17:40:25

    ee teraz jest 792111111 no proszę ale poprzedni 791111111 był lepszy. :P a co do TV to pewnie i tak tego nie będę używał no ale zobaczymy jak narazie próbowałem TV w Orange mogę powiedzieć że na zasięgu EDGE jest dobra jakość telewizji. No chyba że ktoś ma wymagania jak TV w domu ma to nawet UMTS/HDSPA go nie zadowoli :)

  • 0

    48. ~~  2008-03-18 06:17:51  host: acfm195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niech najpierw UMTS rozbudują a nie o telewizji mobilnej myślą

Dodaj swoją opinię