Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jeszcze trzeba poczekać na szybsze Play Online

Jeszcze trzeba poczekać na szybsze Play Online

WitekT 9 Listopada 2010 17:10

0 0

Użytkownicy Play Online jeszcze muszą poczekać z podwyższeniem prędkości, choć miała ona mieć miejsce jeszcze w III kwartale - wynika z wpisu na blogu rzecznika operatora Marcina Gruszki.

Nie będziemy jutro rozmawiać o szybkości Play Online, jeszcze nie teraz - pisze Gruszka.




W połowie czerwca prezes P4 Jorgen Bang-Jensen zapowiadał wdrożenie HSPA+ 42 Mb/s i równoczesne podniesienie prędkości Play Online, która teraz jest ograniczana do 1 Mb/s. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

0 Powiemy jednak ilu klientów korzysta z Play Online. Może Telepolis albo inna redakcja pokusi się o pełny obraz rynku pod względem mobilnego internetu. Powiem tylko tyle, że nasz udział jest wyższy niż 10 %, wyższy niż 20 %… ale konkrety jutro - kończy wpis rzecznik.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    47. ~  2010-11-09 22:55:51  host: p10-03.opera-mini.net

    Właśnie sprawdziłem w sposób całkowicie obiektywny ten ich super internet. Porównałem GA z playem i szybkość GA porównał bym do przeciętnego motoru a play do roweru a momentami hulajnogi.

  • 0

    48. ~PATA  2010-11-09 22:59:33  host: user-46-113-195-80.play-internet.pl

    Kłamczuszki, już kilka miesięcy czekam na przyśpieszenie a tu widzę że poczekam dalej. Ale nie, przecież w lutym koniec umowy. Żeby choć przez dwa lata coś zmienili w ofercie, żebym choć zamiast 10GB mógł mieć teraz 15GB, a tu nic. Jak weszło Play Online w 2008 tak dalej takie samo.

  • 0

    49.  2010-11-09 23:03:04

    Titi: Release 8 ma 42 Mb/s na MIMO 2x2 MHz i QAM64, tak gwoli ścisłości. ;-)

  • 0

    50. ~  2010-11-09 23:10:51  host: t12-08.opera-mini.net

    A jutro beda nowe limity 5, 15 i 35gb w ofercie z tabletami i netbookiem. Umowy na 24 i 36mies

  • 0

    51. ~CDMA  2010-11-09 23:12:32  host: public-gprs92844.centertel.pl

    Na szczescie jest CDMA 450 w Orange i w wiekszosci kraju chodzi bardzo dobrze

  • 0

    52.  2010-11-09 23:23:43

    Od kwietnia mam internet w Play ze speedem do 2mb/s (nie zawsze oczywiscie). Zadnych awarii, upload ok 300-400kb/s, ping ok 150-200ms. Zle nie jest, można komfortowo korzystać.

  • 0

    53. ~Greg  2010-11-09 23:56:24  host: gw8.knc.pl

    Co do Orange w W-wie i okolicach to Play działa o wiele szybciej i stabilniej. w Orangu nawet w centrum mi przerywa. Play może chodzić na okrągło przez 7 dni w tygodniu bez przerwy sygnału.

  • 0

    54. ~Alvarez  2010-11-10 00:14:13  host: public3629.xdsl.centertel.pl

    Ja od 9 miesięcy mam w Warszawie Play 1,6 Mb down / 160 kb up. Ale przydałoby się szybciej, nie powiem.

  • 0

    55. ~kamil  2010-11-10 00:47:34  host: user-46-113-16-59.play-internet.pl

    od kilku miesięcy pingi powyżej 300, pobieranie od 200 - 530kb/s . Kielce, zasieg 99%. Strasznie sie pogorszył play online, moze te 1Mb/s nie było by tak źle gdyby faktycznie tyle było, jak w ciagu 2 miesiecy sie nic nie zmieni to zmiana operatora

  • 0

    56. ~kamil  2010-11-10 00:51:40  host: user-46-113-16-59.play-internet.pl

    oczywiście HSDPA żeby ktoś nie pytał czy w zasięgu WCDMA przypadkiem nie jestem, ps. rok temu stanowczo internet od play był lepszy (szybszy z pingami różnie), ''nie idźcie tą drogą...,,

  • -1

    57. ~xxx  2010-11-10 01:04:18  host: chello084010102197.chello.pl

    Rzecznik raczej nie powie 'ilu klientów korzysta z PlayOnline'. Może jedynie ogłosić ile osób dało nabrać się na Play propagandę i kupiło PlayOnline tylko po to żeby dowiedzieć się że jest głównie OFFline i posiadanie internetu w Play nie ma nic wspólnego z korzystaniem z niego

  • 0

    58. ~  2010-11-10 01:19:24  host: nat-21-10.interduo.pl

    ja tam na dedykowanej karcie do play on line mialem rowniutkie 1Mbps, a na karcie przeznaczonej do rozmow, wyciaga mi okolo 1,7 Mbps:)

  • 0

    59. ~jass  2010-11-10 04:57:45  host: user-46-112-218-219.play-internet.pl

    W ostatnim czasie Play chodzi jakby nieco lepiej ale tez czekalem ze w III kwartale podniosa predkosc a tu wyszlo jak wyszlo......

  • 0

    60. ~  2010-11-10 09:25:24  host: t02-06.opera-mini.net

    wam chodzi coraz leie, a w Gdyni chodzi coraz gorzej - znacznie wolniej niz nawet pare misiecy tewmu. Pingi... zalezy skad, ale pponizej 300 to chyba wyjatek. Do Warszawiaka - masz szybkosc 1.6 przy maksymalnej 1...? Ciekawe, ale wlasnie chcialbym by Play podniosl do teoretycznej szybkosci 2 i down jakies 1:, to praktycznie mialbym tego 1 down i jaies 300 up, co by bylo do przelkniecia i moze wreszcie zdolalbym zuzyc wiecej niz te 2GB w miesiacu....... :)))))

  • 0

    61. ~  2010-11-10 13:59:07  host: dpr6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wydaje mie się , że nie ma co narzekać. Może to cisza przed burzą? Choć biorąc pod uwagę aktualne ceny i możliwości to chyba lepiej wziąć net stacjonarny. Tym bardziej , że ostatnio pojawiło sie sporo nowych promocji (neostrada dla studentów, obniżki cen etc). Przynajmniej nie trzeba martwić się limitami.

  • 0

    62. ~Titi  2010-11-10 20:40:06  host: 178.56.26.138

    #49 Witek - Ja pisalem o 42M Dual Carrier Release 8 Cat24 = 42M przy 64QAM bez MIMO - ale to nie dla Playa bo ... nie maja jak zrobic Dual Carrier przez bledy w planowaniu Normalna ewolucja to HSPA+ 21M polem Dual carrier 42M no i w koncu 84M MIMO z DC

  • 0

    63.  2010-11-10 21:40:07

    Kto korzysta z Play Online, jak można za śmieszne pieniądze brać łącza 10-20Mb/s na kablu TPSA?

  • 0

    64.  2010-11-10 21:42:38

    Po primo internet na kablu to nie internet mobilny "wszedzie", po drugie płaci się za utrzymanie łącza jak mi wiadomo. I nie wszędzie są te kable położone, i nie wszędzie działa internet z nich.

  • 0

    65. ~Adaś  2010-11-14 13:22:32  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    Tzn nie tylko po zostaje TP nie przesadzajmy. Ale ten kto bierze Play żeby korzystać w domu to jest bardzo dziwne zachowanie. To tak jak by kupować najlepszy rower na rynku tylko po to żeby jeździć nim po domu. To jest mobilny internet który co prawda nie działa w podróży no ale dobra. Ceny tak jak już pisano nie są jakieś super niskie zważywszy że i prędkość dalej ograniczona a obiecywano podwyższenie po wakacjach...

  • 0

    66. ~fifeXXX  2010-11-14 14:05:52  host: ip-94-42-4-21.multimo.pl

    nigdy więcej neta z playa, aby do lutego!!!!

Dodaj swoją opinię