Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jesteś nękany telefonami? Policja nie pomoże

Jesteś nękany telefonami? Policja nie pomoże

LuiN 28 Kwietnia 2010 17:00

0 0

Koło północy otrzymała SMS-a, który brzmiał "Badz mila i ja wylacze ten program. Proste!!!!!" Do godz. 7 rano telefon pokazywał 242 połączenia. Co zrobić gdy ktoś nasz numer zamieni w seks telefon?

Numery telefonów trafiły do rąk właściciela "infolinii" ze strony internetowej biura nieruchomości. Jedna z kobiet nękana była przez całą dobę erotycznymi telefonami, inna - SMS-ami.

Na komisariacie funkcjonariusz przyjmujący zgłoszenie tłumaczył, by nie wnosić sprawy, bo będzie się ciągnęła miesiącami, a powódka będzie ciągana po komisariatach na zeznania. Dopiero za trzecim razem udało się zgłosić sprawę na policję. We wszystkich wypadkach funkcjonariusze mówili, że i tak umorzą sprawę.




Szerzej o sprawie przeczytać można na stronach serwisu Alert24.

Źródło tekstu: Alert24     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~fckgw  2010-04-28 17:22:36  host: pc-212-51-213-194.p.lodz.pl

    @1 - to ze Polska to dziki kraj to już od dawna wiadomo i nic w tej materii sie nie zmienia. Minister tylko powiedzial o tym glosno. Przykro to mowic ale niestety taka rzeczywistosc.

  • 2

    5. ~Bodo  2010-04-28 17:23:09  host: 194.246.124.200

    Tak i te techniki śledcze kiedyś dostałem wezwanie na policje za to że mam na 2 imie tak samo jak poszukiwana osoba z mojej miejscowości !!! miejscowość liczy ok 150 osób / jak się puźniej okazało dana osoba nie była wogóle zameldowana w tej miejsocwości

  • -1

    6. ~  2010-04-28 17:30:24  host: abwz141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A w czym policja ma pomóc? Gość jest kumaty, centralke pewnie też ma za prywatnym vpn, więc mogą mu skoczyć. Spoofing sms, numeru to dla niego nie problem, równie dobrze mógłby dzwonić i słać sms z 997.

  • 1

    7.  2010-04-28 17:35:50

    3 , nie pisz prosze populistycznych tekstwo rodem z forow internetowych pod newsami o piratach. Czy dla Ciebie kierowca kierujacy nierozwaznie tonowym pojazdem narazajac na smiertelne niebezpieczenstwo postronnych uzytkownikow ruchu powinien byc bezkarny? Smieszne jest takie relatywizowanie i umniejszanie win "biednych studentow". Przypomina mi sie tekst mojej swietej pamieci mamy , ktora do mnie , wegetarianina mawiala , ze troche miesa to nie mieso. Sprawa z powyzszego newsa ma troche inny charakter , nie ma nic niewlasciwego w telefonach napalonych "zalotnikow" , to nie jest zadne nekanie , bo oni dzwonia bedac pewnym , ze po drugiej stronie jest osoba jakich numery mozna znalezc w kazdej gazecie w ogloszeniach. Co do Policji ogolnie , golym okiem przez pryzmat wlasnego doswiadczenia widac , ze sa nastawieni na lagodzenie konfliktow a ich mantra jest "powodztwo cywilne". No i ranga sprawy , to o czym kiedys mowil minister Ziobro , jak sie nie jest przyszlym pracownikiem kancelarii Prezydenta czy Premiera w poszukiwaniu twojego zgubionego telefonu nie biora udzialu funkcjonariusze z komorki terroru kryminalnego - innymi slowy zwykly obywatel jest , hmmm ... lekcewazony.

  • 1

    8. ~  2010-04-28 17:38:17  host: t15-15.opera-mini.net

    Ziobro to zero

  • 1

    9. ~jupi  2010-04-28 17:48:41  host: ip232.elektrosat.pl

    A jednak Ziobro miał rację w sprawach zwyczajnych Polaczków. Tuskolandia broni tylko swoich! Jak ktoś kupuje starter po jakiejś osobie tzn, z początkowymi numerami np.501,601 itd. to niestety może się spotkać z takim czymś. Wtedy wyrzucamy numer i kupujemy starter z nowej puli. Myślę, że jak w salonie powie, że nie chce mieć po kimś- to dadzą jej nowy z numerem nienależącym nigdy do nikogo.

  • -1

    10.  2010-04-28 17:53:21

    Ta babka pracuje w nieruchomościach. Może to klient postanowił się zemścić? Tak jak pisałem to jest nie do znalezienie, typek siedzi za vpnem i spoofuje nr. przez egzotycznego opa...

  • 1

    11.  2010-04-28 18:45:54

    Mi też się wydaje, że najprostszym sposobem jest pozbycie się tego numeru albo wyłączenie telefonu przy aktywnej poczcie wtedy przy każdym połączeniu będzie taki osobnik płacił.

  • 2

    12. ~max  2010-04-28 18:56:04  host: 213-238-67-177.adsl.inetia.pl

    A można dzięki prostej aplikacji na tel. włączyć odrzucanie lub jeszcze lepsze tj. ciche odbieranie połączeń od numerów zastrzeżonych, bądź spoza książki tel. i 100% pewne że klientowi znudzi się szybko.

  • -2

    13. ~qlima1  2010-04-28 18:57:40  host: afsi227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z niektórych komentarzy wynika, iż pisali je kretyni zamiast poradzić, iż wystarczy włączyć filtr połączeń a w Plusie można nawet wyłączyć odbiór połączeń z numerów anonimowych. Piszcie mniej głupot a to co piszecie - piszcie jak dla swego brata, siostry a nie wroga!

  • 2

    14. ~hettman  2010-04-28 19:17:17  host: chello089076145184.chello.pl

    a ja bym przeniosl numer do play i niech mi frajer nabija minuty w "zbieraj minuty" (do tego oczywiscie automat do nagrywania by sam odbieral i jeczal do tego balwana... :)

  • 2

    15. ~m  2010-04-28 19:23:37  host: adlt169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe..zrobiłbym mnp do play z tym numerem i znajomym z widzenia miejscowym sfeminizowanym *** bym dawał do pogadania ;-))

  • 0

    16. ~mirekb  2010-04-28 19:26:16  host: adlt169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15 pierwszy raz widze cos takiego jak "***" a nic złego nie napisałem.zabezpieczenie?dobrze

  • 0

    17.  2010-04-28 20:33:26

    Ale co tam policja ma ważniejsze żeczy do roboty, gnębienie ludzi, bo sobie parę plików MP4

  • 0

    18. ~  2010-04-28 20:47:53  host: public9642.cdma.centertel.pl

    żeczy przez "Ż" heheeeeee dobrze że nie lódzi :)

  • 1

    19. ~  2010-04-28 21:13:01  host: bro196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12 A jak zdobędzie numer kogoś z twojej książki telefonicznej? (znajomy, rodzina, przełożeni) i będzie wydzwaniał/pisał sms? Tym sposobem można człowiekowi zniszczyć życie. @13 Co di da filtr czy nawet blokada anonimowych połączeń, skoro ten gość SPOOFUJE numer? Może to być numer 1234, szefa, członka rodziny?

  • 0

    20. ~Misiek  2010-04-28 22:17:53  host: chello089079127016.chello.pl

    Miałem kiedyś taką sytuację. Na telefon kiluletniej wówczas córki (jedna z pierwszych heyah, łątwy do zapamiętania numer, ale nie złoty) codziennie ktoś dzwonił, wygłupy, głupie telefony. Te moje połączenia nie były tak nachalne i wulgarne więc naprawdę nic nie mogłem zrobić. BOK też nie pomógł - faktem jest - co mógł zrobić? Jedyną radą było wywalenie sima i wzięcie innego. Polska to dziki kraj, trudno się nie zgodzić.

  • 0

    21. ~Misiek  2010-04-28 22:19:31  host: chello089079127016.chello.pl

    @9 Kretyn z wylasowanym mózgiem. Co ma do tego Tusk i Ziobro ty tępy pustaku ?

  • 1

    22. ~sintesi  2010-04-28 23:01:00  host: 87-205-233-44.adsl.inetia.pl

    @9) a jak ktoś nie kupuje startera, tylko abo z numerem i go nękają SMSami promo przez kilka lat, jednak żal mu oddać "złotego numeru" ?? (jak w moim przypadku??) Numer zastrzeżony, brak go w jakimkolwiek spisie abonentów (0 SMS premium), a znajdzie się firma z drugiego końca Polski, która mi wysyła regularne SMS z ofertami - pomimo tego, że zgodnie z warunkami ich w podwójnym ""bramki"" odesłałem nie raz info, że sobie tego nie życzę?

  • 0

    23. ~nokia 6310i cudeńko  2010-06-07 13:00:50  host: 212.160.239.131

    sintesi - do mojej żony "zadwonili" z CITYbanku i od razu z imienia - gdzie Oni to wydłubali? człowiek ukrywa swoje dane jak może, a tu taki obcy i nieznany bank Pani Krysiu - dwie kawy proszę;) a OSA z TP tak ciężko zrealizować.

Dodaj swoją opinię