Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest zgoda między HTC i Applem

Jest zgoda między HTC i Applem

LuiN 12 Listopada 2012 13:25

0 0

Dziesięcioletnią umową licencyjną zakończył się spór między HTC a Applem rozpoczęty na drodze sądowej w 2010 roku. Był to pierwszy duży pozew Apple'a wycelowany w firmę produkującą urządzenia pracujące pod kontrolą Androida.

Apple i HTC nie ujawniły szczegółowych warunków porozumienia. We wspólnym oświadczeniu, prezes Apple'a Tim Cook powiedział, że jest zadowolony z osiągnięcia porozumienia.

Spór między obiema firmami trwał od 2010 roku i dotyczył około 20 patentów zastosowanych zdaniem Apple'a w smartfonach HTC, a należących do firmy z Cupertino. W w czasie prawnych przepychanek HTC postanowił pozwać Apple'a, ostatecznie jednak Apple udowadnia swoje racje i rozpoczynają się procedury odwoławcze HTC. Te wreszcie kończą się w tym roku porozumieniem, w myśl którego HTC będzie przekazywał Apple'owi opłaty licencyjne (i odwrotnie).
Warto przypomnieć, że wojna patentowa z HTC dotyczyła rozwiązań stosowanych we wszystkich smartfonach z Androidem, o czym szerzej przeczytać można w tej wiadomości. Swoje racje Apple udowodnił również podczas wojny patentowej z Samsungiem, czego efektem było głośne nałożenie na koreańską firmę ponad 1 mld dolarów kary.

HTC i Apple doszły do globalnego porozumienia, w ramach którego umorzono wszystkie toczące się aktualnie postępowania sądowe i podpisano dziesięcioletnią umowę licencyjną. Umowa dotyczy aktualnych i przyszłych patentów posiadanych przez obie strony. Warunki umowy są poufne - napisało HTC Polska w przesłanym do TELEPOLIS.PL komunikacie.

Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  2.  2012-11-12 14:15:00

  Steave Jobs by na to nie pozwolił. Wreszcie będzie pokój/zawieszenie broni?

 • 0

  3. ~  2012-11-12 14:31:22  host: apn-77-114-205-109.dynamic.gprs.plus.pl

  Do kitu takie porozumienie, skoro jedna firma jest na samym dole, a druga na górze. To komu się to opłaci?

 • 0

  4.  2012-11-12 14:55:56

  @3 Dlatego Apple zawarł porozumienie z HTC, które im płaci jakieś grosze (porozumienie działa w obie strony), HTC ma spokój i nie musi wydawać milionów na procesy na które ich nie stać, a Apple ma z tego jakaś kasę.. z Samsungiem by to nie przeszło bo Apple by pewnie chciało z $60 za każdego sprzedanego smartfona..

 • 0

  5. ~  2012-11-12 15:23:27  host: apn-46-76-5-90.dynamic.gprs.plus.pl

  @4 dlatego, ze HTC nie jest dla nich żadnym zagrożeniem obecnie, w odróżnieniu od Samsunga, więc zgoda nie zmieni nic ponadto, że jest jeden mniej w sądzie do użerania. Teraz mogą się kłócić z Samsungiem i Motorolą (czyt. Google.) w spokoju, nie martwiąc się o tyły.i Dalej wymachiwać patentami, trollować i blokować głównych konkurentów - Samsunga i Google.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-87-62.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet