Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest zgoda między HTC i Applem

Jest zgoda między HTC i Applem

LuiN 12 Listopada 2012 13:25

0 0

Dziesięcioletnią umową licencyjną zakończył się spór między HTC a Applem rozpoczęty na drodze sądowej w 2010 roku. Był to pierwszy duży pozew Apple'a wycelowany w firmę produkującą urządzenia pracujące pod kontrolą Androida.
Apple i HTC nie ujawniły szczegółowych warunków porozumienia. We wspólnym oświadczeniu, prezes Apple'a Tim Cook powiedział, że jest zadowolony z osiągnięcia porozumienia.


Spór między obiema firmami trwał od 2010 roku i dotyczył około 20 patentów zastosowanych zdaniem Apple'a w smartfonach HTC, a należących do firmy z Cupertino. W w czasie prawnych przepychanek HTC postanowił pozwać Apple'a, ostatecznie jednak Apple udowadnia swoje racje i rozpoczynają się procedury odwoławcze HTC. Te wreszcie kończą się w tym roku porozumieniem, w myśl którego HTC będzie przekazywał Apple'owi opłaty licencyjne (i odwrotnie).


Warto przypomnieć, że wojna patentowa z HTC dotyczyła rozwiązań stosowanych we wszystkich smartfonach z Androidem, o czym szerzej przeczytać można w tej wiadomości. Swoje racje Apple udowodnił również podczas wojny patentowej z Samsungiem, czego efektem było głośne nałożenie na koreańską firmę ponad 1 mld dolarów kary.


HTC i Apple doszły do globalnego porozumienia, w ramach którego umorzono wszystkie toczące się aktualnie postępowania sądowe i podpisano dziesięcioletnią umowę licencyjną. Umowa dotyczy aktualnych i przyszłych patentów posiadanych przez obie strony. Warunki umowy są poufne - napisało HTC Polska w przesłanym do TELEPOLIS.PL komunikacie.


Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2012-11-12 14:15:00

  Steave Jobs by na to nie pozwolił. Wreszcie będzie pokój/zawieszenie broni?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~  2012-11-12 14:31:22  host: apn-77-114-205-109.dynamic.gprs.plus.pl

  Do kitu takie porozumienie, skoro jedna firma jest na samym dole, a druga na górze. To komu się to opłaci?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4.  2012-11-12 14:55:56

  @3 Dlatego Apple zawarł porozumienie z HTC, które im płaci jakieś grosze (porozumienie działa w obie strony), HTC ma spokój i nie musi wydawać milionów na procesy na które ich nie stać, a Apple ma z tego jakaś kasę.. z Samsungiem by to nie przeszło bo Apple by pewnie chciało z $60 za każdego sprzedanego smartfona..

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~  2012-11-12 15:23:27  host: apn-46-76-5-90.dynamic.gprs.plus.pl

  @4 dlatego, ze HTC nie jest dla nich żadnym zagrożeniem obecnie, w odróżnieniu od Samsunga, więc zgoda nie zmieni nic ponadto, że jest jeden mniej w sądzie do użerania. Teraz mogą się kłócić z Samsungiem i Motorolą (czyt. Google.) w spokoju, nie martwiąc się o tyły.i Dalej wymachiwać patentami, trollować i blokować głównych konkurentów - Samsunga i Google.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-160-23.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet