Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest wniosek ws. nowej prezes UKE

Jest wniosek ws. nowej prezes UKE

Q! 5 Stycznia 2012 22:59

0 0

Premier Donald Tusk wysłał do Sejmu wniosek ws. powołania nowej prezes UKE. Ma nią zostać, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Magdalena Gaj.

Zastąpi ona cały czas p.o. Prezesa Annę Streżyńską, o odwołaniu której mówiło się już w połowie grudnia 2011. Informację o tym Streżyńska otrzymała dzień przed wigilią świąt Bożego Narodzenia. Zmiana na stanowisku tłumaczona była koniecznością pojawienia się nowych osób w Urzędzie.




Magdalena Gaj jest ekspertem od spraw telekomunikacji. Pracuje jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji - odpowiada za sprawy telekomunikacji i poczty.

Zobacz: felieton: komu przeszkadzała Anna Streżyńska?

Źródło tekstu: mac.gov.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 2

    22. ~  2012-01-06 11:36:36  host: z32-03.opera-mini.net

    ta pani to jedna wielka porazka

  • 4

    23. ~sllave  2012-01-06 11:46:30  host: user-31-175-193-237.play-internet.pl

    Uzasadnieniem potrzeby zmian w/g Pana Premiera jest chęć zobaczenia nowych twarzy w UKE ???? Nie wiem co pali Pan Premier ale Pani Gaj pracowała UKE i to za czasów obecnej Prezes UKE. No cóż wstyd mi że głosowałem tak jak zagłosowałem, pozostaje tylko nadzieja żeby było więcej takich urzędników jak Pani Ania - dziękujemy

  • 2

    24. ~Longman  2012-01-06 12:00:37  host: absj205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pewnie nowa kandydatka to jakaś przydupnica Tuska :-( Skoro było dobrze to po co zmieniać? Jak wygląda reformowanie dla samego reformowania to widać było rok temu (kolej) i w tym (odpłatność za leki). Obawiam się zatem "regulacji rynku telekomunikacyjnego" w wykonaniu nowej szefowej.

  • 2

    26. ~univers  2012-01-06 13:03:28  host: 213-195-177-132.ip.netia.com.pl

    W sumie Tusk pokazuje urzędom centralnym, że nie są niezależne i mają czekać na dyrektywy KC PO. Parę dni po Pani Prezes Streżyńskiej wyrzucono prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Jak tak dalej pójdzie, to za półtora roku zamkną portal Telepolis.pl, a Witek widząc pod drzwiami, nad ranem panów w kominiarkach będzie błagał Boga, aby byli to bandyci ;-) Cóż, żaden rząd nie lubi być kontrolowany i mieć niezależne urzędy...

  • 1

    27. ~univers  2012-01-06 13:13:47  host: 213-195-177-132.ip.netia.com.pl

    PS. Krzysztof Jaroszyński wyleciał z UTK, gdyż minister Nowak "nie toleruje pomijania drogi służbowej", Streżyńska gdyż dla Boniego "była za dobra". Ciekaw jestem za co poleci Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel szefowa UOKiK? Chodzi tu oczywiście o wymówkę, bo odwetu za brak zgody na "prywatyzację" Energi SA jestem pewny.

  • 0

    28. ~  2012-01-06 13:19:25  host: z48-15.opera-mini.net

    Co to oznacza p.o. Prezesa ? Po angielsku piszecie ?

  • 0

    29. ~  2012-01-06 13:21:54  host: z15-03.opera-mini.net

    @26- dzisiaj się z tego śmiejesz, a jutro Witek będzie miał pobudkę o 6 rano :)

  • -2

    34. ~  2012-01-06 14:43:20  host: host-89-231-124-197.warszawa.mm.pl

    Nareszcie skończy przedszkole do Play. P4 czas dorosnąć i być samodzielnie działającą firmą na dojrzałym rynku. Nigdzie na świecie żadne Państwo tak nie wspierało prywatnej firmy dodajmy z obcym kapitałem. Ostatnio zmuszony byłem zamknąć nierentowny sklep z odzieżą dziecięcą, ciekawe dlaczego Państwo nie pomogło mi i nie dało preferencyjnych cen najmu, prądu. Czas skończyć z monopolem Smyka i 5-10-15 :D

  • 1

    36. ~Th0mas  2012-01-06 15:33:24  host: public3841.xdsl.centertel.pl

    @28 po to pełniący obowiązki.Pani Ania nie jest już prezesem tylko p.o., bo jej kadencja już się skończyła, a nasz ukochany rząd nie raczył przedłużyć jej kadencji. Dobrze, że po tych wyborach mam czyste sumienie i nie głosowałem na tych oszołomów. O ile ich pierwsza kadencja mi w miarę odpowiadała, to to, co teraz wypawiają woła o pomstę do nieba. Palikot - zbaw nas :P

  • 0

    40. ~  2012-01-06 16:14:11  host: z23-05.opera-mini.net

    Do tych co miałczki mają ze znów polityka pragne podać definicje polityki POLITYKA to roztropna troska o dobro wspólne czy ta ekipa dba o dobro wspólne? Jak dla mnie to zdecydowanie nie co innego mówią co innego robią.

  • 0

    41.  2012-01-06 16:50:20

    Th0mas: sugeruję lekturę Prawa Telekomunikacyjnego. :-) Streżyńska była p.o. tylko od stycznia 2006 (powołanie nowego regulatora - UKE) do maja 2006, kiiedy to została desygnowana przez premiera. Teraz - od maja 2011, kiedy teoretycznie skończyła się jej kadencja, jest pełnoprawnym, normalnym prezesem UKE. Wg PT pełni ona obowiązki (a nie, że JEST PEŁNIĄCĄ OBOWIĄZKI) to czasu wyboru nowego prezesa (po kolejnych zmianach PT nie ma już konkursu organizowanego przez KRRiT i wyborze premiera spośród trzech kandydatów, tylko premier przedstawia kandydaturę, a powołuje Sejm za zgodą Senatu).

  • 0

    42.  2012-01-06 17:19:10

    @29 - Nie oddamy Witka tak łatwo. No chyba, że będzie kandydatem na stanowisko prezesa UKE ;P

  • 0

    43. ~edek  2012-01-06 18:25:58  host: wap.mobile.project4.pl

    @Thomas- zejdź na ziemię czy też trawa od palikota tak ci już zaszkodziła:)Palikot to tak zwana opozycja koncesjonowana.Palikot i Tusk to ta sama ekipa.Czarują ludzi- przy palikocie i tusku jak mówi Kononowicz- nie będzie niczego:)myślę, że po Pani Ani to już koniec konkurencji na Polskim rynku...Myślę, że mogą nawet podnieść ceny operatorzy bo ceny wszystkiego rosną.Czyli albo tnie się koszty albo podnosi się ceny.Myślę, że nasi operatorzy wybiorą to i to:)pzdr all

  • 0

    44.  2012-01-06 18:29:05

    Chyba przesadzacie. Po prostu kadencja pani Streżyńskiej się skończyła i premier ma pełne prawo wybrać nowego prezesa UKE. Przecież Tusk nie zrobił zamachu zmieniając szefostwo UKE w trakcie kadencji, a zachowujecie się jakby to był co najmniej zamach stanu.

  • 0

    45. ~pomidorek  2012-01-06 22:45:11  host: abnk214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z Twojego punktu widzenia

  • 0

    46. ~pomidorek  2012-01-06 23:14:06  host: abnk214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    1.Kadencja Pani Streżyńskiej niestety się skończyła. 2.Każdy Prezes "Pełniący Obowiązki" nie ma takiej "władzy", jak Prezes w trakcie kadencji. 3.Trzeba oddać Pani Prezes wręcz rewolucyjne przemiany na rynku Telekomunikacyjnym, pomimo dążenia do regulacji rynku na wzór głęboko socjalistyczny.Czkawką odbija się to do dzisiaj- Brak pętli FTTH i pokrewne. Kim będzie następczyni??. Osoba mało znana (ja o Niej nie słyszałem). Co z równouprawnieniem - kobiety rządzą kolejną kadencję

  • 0

    47. ~sa  2012-01-07 02:38:38  host: ip-178-214-150-141.silesiamultimedia.com.pl

    #4@ Ty może dorośnij,dla p4 ulga na mtr kończy się z 31 grudnia 2012r,czyli zmiana prezesa niewiele daje w tym przypadku.A co do dotowania firm z niepolskim kapitałem w Polsce to norma nie wyjątek i zaczeło się to już w latach 90 zeszłego wieku tylko polskiego biznesu nikt jakoś dotować nie chce..A co do nowej twarzy mam nadzieję że pani Gaj nie s@$@ niczego a nawet wykaże się czymś pozytywnym.Trzeba być optymistą..

  • 0

    48. ~  2012-01-07 11:49:29  host: ip-157-25-27-149.multimo.pl

    Ciekawe, ile Gaj będzie musiała odprowadzać kasy z pensji na kampanie PO?

  • 0

    49. ~fru24  2012-01-08 08:23:57  host: user-188-33-250-203.play-internet.pl

    Pani Anno ja Panią widzę w PiS u boku Prezesa pokazała Pani wielką pracowitość i uczciwość w walce z żarłoczną Telekomuną Polską. Pozdrawiam. Aha 22. Wypowiedź coś w stylu PO nie wiadomo o czym brak argumentów, jednak debili mamy dużo w tym kraju niestety.

  • 0

    51. ~  2012-01-08 10:00:56  host: z06-06.opera-mini.net

    50. Nie szkodzi, że Ty nie słyszałeś.. Za to ona o Tobie i usłyszy i będzie wiedziała gdzie łazisz :-p Bez zgody sądu. Miłego dnia!

Dodaj swoją opinię