Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest szansa na zakończenie sporu o PTC

Jest szansa na zakończenie sporu o PTC

sirmark 2 Listopada 2010 16:24

0 0

Konflikt wokół PTC już w najbliższych tygodniach może się zakończyć. Strony sporu, Elektrim, Deutsche Telekom i Vivendi, usiadły kilka miesięcy temu do stołu - wynika z nieoficjalnych informacji Pulsu Biznesu.

O konflikcie, sporach sądowych wszystkich instancji pisaliśmy nie raz. Jeszcze w lipcu PTC nie miała w zarządzie nikogo, kto byłby wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego. Kilka dni temu został wpisany były już prezes Klaus Hartmann, którego następnie zastąpił Miroslav Rakowski z T-Mobile Czechy.

Najważniejsze jest pytanie, co się stanie, jak strony konfliktu dojdą do porozumienia. Jak komentuje Puls Biznesu, Deutsche Telekom ma stosowną rezerwę, która pozwoli spłacić Vivendi. Uzyskane 2 mld euro miałoby Francuzom z Vivendi pozwolić na częściowe wykupienie brakujących akcji w innym francuskim operatorze - SFR.




W rozmowach muszą uczestniczyć obok DT i Vivendi także obligatariusze Elektrimu (który posiadał udziały w PTC) oraz Skarb Państwa. Pierwsi zostali już spłaceni, ale sąd w Londynie uznał, że należy im się jeszcze 185 mln euro, które zapewne wyłoży niemiecki telekom. Vivendi od Skarbu Państwa domaga się z kolei 12 mld zł za złamanie zapisów umowy o współpracy gospodarczej i argumentują, że straty są skutkiem niefrasobliwości polskich sądów w sprawie PTC.

Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu potwierdził, że rozmowy ugodowe trwają, ale z komentarzem czeka na formalne porozumienie między głównymi zainteresowanymi.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    10. ~ala  2010-11-02 17:43:02  host: public-gprs88073.centertel.pl

    9. to chyba moda na sukces II wiec nie da rady...

  • 0

    11.  2010-11-02 17:55:15

    @9 wg. mnie od tego jak jeden pan obecnie posiadajacy telewizje, platforme sat i operatora komorkowego pod jedna marka chcial na raz wzbogacic sie na panstwie i francuzach ;) nie przypadkowo zaplacil kaucje za "panow prezesow" gdy wyszla afera z przekretami finansowymi w PTC - to byli jego ludzie w RN PTC ;) a spor ciagnie sie chyba od 11 albo 12 lat.

  • 0

    12. ~:-)  2010-11-02 18:08:13  host: 178.182.129.27.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Żaden pan, żadna telewizja. Młodzieży proponuję wyguglać hasło Barbara Lindberg :-P

  • 0

    13. ~:-)  2010-11-02 18:08:57  host: 178.182.129.27.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    autopoprawka: Lundberg

  • 0

    14. ~  2010-11-02 18:09:38  host: t15-07.opera-mini.net

    wrecz nie wierze..prawnicy juz tyle nie zarobią?uwazam ze logo tmobile pl zawita w 2011,akurat na euro.mirekb

  • 0

    15. ~?  2010-11-02 18:55:14  host: bso249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystko zdycha jednym słowem. Z oligopolu zostanie chyba niedługo tandem P4 i Centertel. Polkomtel i PTC wydają kupę kasy na marketing jak to u nich niby dobrze opowiadają a tak na prawdę drzą w fasadach bo jakaś musi być przyczyna że akcjonariusze nieustannie się kłócą jak w Erze albo wychodzą jak szczury z tonącego okrętu z Plusa.

  • 0

    16. ~Adaś  2010-11-02 19:01:26  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    @15 ??? Przecież liderem w reklamach i autopromocji jest i był Play... Nie stać ich na wykup domeny a reklamują się na najdroższych stronach...

  • 0

    17. ~felik  2010-11-02 19:08:09  host: chello089074230228.chello.pl

    @16 muszę się z Tobą zgodzić, bo ten wydał właśnie filmik autopromocyjny, jak to u nich jest na luzie, hehe @15 koloryzujesz, aż miło. No ale wracając do rzeczy, to widać porządki w PTC, które skutkują dobrymi ofertami, a to najważniejsze.

  • 0

    18. ~  2010-11-02 19:15:45  host: p16-03.opera-mini.net

    16 a jaki jest sens kupowania domeny skoro tamci chcą zbyt ciężki szmal a każda przeglądarka, wyszukiwarka po wpisaniu słowa play przekierowuje każdego gdzie trzeba.

  • 0

    19. ~  2010-11-02 19:25:11  host: user-109-243-155-22.play-internet.pl

    17. Szczegolnie dobre i korzystne maja taryfy abonamentowe w Erze bez minut do wszystkich sieci dodam jako jedyni na rynku. Takie rzeczy tylko w Erze.

  • 0

    20. ~  2010-11-02 19:30:34  host: user-109-243-155-22.play-internet.pl

    15. Pewnie Era pierwsza spadnie ponizej 30%-wego udzialu w rynku i skonczy sie pewna era.

  • 0

    21. ~felik  2010-11-02 20:06:00  host: chello089074230228.chello.pl

    @19 raczej nie śledzisz ostatnich ofert Ery, które zsynchronizowały się z pojawieniem się nowego prezesa w PTC? Skoro jest nowy prezes, rozwiązują się sprawy z vivendi, to klienci też to odczują, bo prezes będzie nastawiony na wynik sprzedażowy.

  • 0

    22.  2010-11-02 20:42:44

    19@ Na początek kadencji razem z nowym prezesem pojawiła się z wielkim rozmachem nowa loteria-konkurs smsowy.

  • 0

    23. ~ala  2010-11-02 20:44:41  host: public-gprs90161.centertel.pl

    21.felik czyli co? oferty dla nowych,a stary niech sobie idzie do innego opa? czy ty dostałeś kiedyś ofertę po 2-4-6 latach bulenia rachunków 80-130zł?? czy lecisz na telefon na "24 raty"??? bez umowy dostaje obecnie 16gr/min. a mi dzwoni iż 39gr i 59gr play to "dobra oferta" - jak polakom się kasa kończy to liczą maksymalnie wszystko. masz przykład z MNP...

  • 0

    24.  2010-11-02 20:50:55

    @ala dla przedłużających zdaje się były np. taryfy rodzinne w październiku https://telepolis.pl/news.php?id=19601&limit=1000 poza tym trudno wprowadzać wszystkie oferty nagle na raz, zwróć uwagę od kiedy zaczęły się zmiany i kiedy klienci będą mogli na tym najwięcej ugrać.

  • 0

    25. ~jajaka  2010-11-02 21:13:19  host: t12-03.opera-mini.net

    cziekawe czy t-mobile zawita do polski i kiedy będzie możliwość zmiana tyryfy z heyah na taktak i odwrotnie w plusie już tak jest

  • 0

    26.  2010-11-02 21:34:01

    Z tego co pamiętam, to pisano, że gdy tylko Deutsche Telekom przejmie 100% udziałów w PTC, to natychmiast przystępują do rebrandingu na T-Mobile.

  • 0

    27.  2010-11-02 22:01:05

    Dla przedłużających umowy era wprowadziła darmowe minuty również do pleya więc za jakiś czas pewnie będzie również dla nowych klientów. Może i orange ma już minuty do playa ale ilość minut przy tym porównywalnym abonamencie jest dużo mniejsza więc każdy może sobie wybrać co mu się podoba.

  • 0

    28.  2010-11-03 08:21:50

    Jakby ktoś chciał poczytać o tym wielkim wałku Elektrimu na PTC: http://www.bankier.pl/forum/pokaz_tresc.html?thread_id=2001255&a mp;strona=1

  • 0

    29. ~deasert  2010-11-03 15:01:28  host: dqc3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @28 ale oni tam o akcjach debatują, a tu o telekomunikacji, więc to dwie różne bajki. Ja tam nic nie wiem o kupowaniu akcji, kiedy coś rośnie, kiedy spada. Mnie interesują dobre oferty opów i w takim sensie warto przypatrzyć się, co w tych miesiącach wypuści PTC, czy oferty będą faktycznie lepsze.

Dodaj swoją opinię