Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest szansa na wyjście wszystkich udziałowców Polkomtela

Jest szansa na wyjście wszystkich udziałowców Polkomtela

WitekT 16 Września 2010 11:24

0 0

Jest szansa, że Vodafone dołączy się do sprzedaży Polkomtela i cały pakiet akcji tej spółki będzie na sprzedaż. Mogłoby to przyspieszyć proces sprzedaży Polkomtela i w I połowie 2011 roku mogłaby nastąpić transakcja sprzedaży - poinformował Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes Orlenu.

Z informacji, które mamy wynika, że jest szansa, iż cały pakiet Polkomtela będzie na sprzedaż. (...) Mamy stały kontakt z Vodafone na poziomie rady nadzorczej, sygnały, które do nas dopływają, są dość pozytywne, ale poczekajmy na oficjalną informację - powiedział Jędrzejczyk.




Zdaniem wiceprezesa, jeśli Vodafone byłby zainteresowany sprzedażą swojego pakietu proces sprzedaży aktywów Polkomtela przyśpieszyłby. W IV kwartale można by wyjść na rynek z ofertą, a w I połowie przyszłego roku nastąpiłaby transakcja sprzedaży.

Jarosław Bauc, prezes Polkomtela, w niedawnej wypowiedzi nie przekreślał szans Vodafone o przejęcie kontroli nad kierowanym przez niego operatorem, o ile zaoferowana zostanie odpowiednia cena. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2010-09-16 11:24:43

    Dobra mam juz dosc newsow ze Plus sie sprzedaje - moge sie zalozyc ze w 1-2kwartale 2011r Plus nie zostanie sprzedany i nie zmieni wlasciciela - zaklad ? O co ? ;)

  • 0

    2. ~Bartas  2010-09-16 11:28:17  host: efq253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Uzasadnij

  • 0

    3.  2010-09-16 11:31:38

    Jak Playa mieli sprzedawać to miała być katastrofa dla klientów. Gdzie Ci klakierzy ? Co będzie z klientami Plusa ;) ?

  • 1

    4.  2010-09-16 11:36:26

    2 Nic nie bede uzasadnial ;) Ktos sie zaklada ? Po prostu mam juz po dziurki w nosie od wielu lat wiadomosci ze za chwile za momencik Plus zmieni wlasciciela ;P Juz nie pamietam ale kiedy byly pierwsze newsy ze Plus sie sprzeda ? Pewnie z 5lat temu jak nic ;)

  • 1

    5.  2010-09-16 11:48:47

    Jakoś nie wierzę w te - nie wiem czemu mają służyć - plotki czy niepotwierdzone informacje na poziomie rady nadzorczej o sprzedaży Polkomtela przez Vodafone'a.

  • 1

    6.  2010-09-16 11:49:50

    TomekO - jak co? przeniosą ich do Playa... po co nowemu właścicielowi klienci?

  • 1

    7. ~tkubon  2010-09-16 11:55:34  host: 85-126-221-170.work.xdsl-line.inode.at

    Pewnie będzie tak, że sprzedadzą wszystko, żeby potem Vodafone za dobrą cenę przejął 100% udziałów. Takie to interesy się w PL robi.

  • 0

    8. ~iplusiak  2010-09-16 11:56:49  host: apn-77-113-8-221.dynamic.gprs.plus.pl

    Vodafone jest obecny w Czechach i na Węgrzech dlatego nie powinni łatwo odpuścić sobie Plusa.

  • 1

    9.  2010-09-16 12:14:39

    ~tkubon - sprzedadzą po 100 i kupią za 90? A może mają tam debili i sprzedadzą za 100 żeby kupić za 110? Taka operacja jest możliwa tylko kiedy znajdzie się ktoś, kto chce szybko zarobić nie na biznesie tylko na operacji, kto kupi po cenie zaoferowanej przez udziałowców i sprzeda po cenie niższej niż by była w przypadku sprzedaży jednemu branżowemu inwestorowi, raczej długoterminowo inwestującemu i nie oczekującemu natentychmiastowych zysków z inwestycji ;-D Nie wydaje mi się taka operacja możliwa (nie znam się poza tym na tym), sądzę, ze Vodafone po prostu zostanie w Polkomtelu i to nie koniecznie z pełnym pakietem akcji.

  • 1

    10. ~plus  2010-09-16 13:59:43  host: 217.116.104.19

    Sprzedaż plusa = stop inwestycjom. Niestety, nie wiem z czego się tak cieszyć.

  • 1

    11. ~ZICO  2010-09-16 14:18:40  host: v03-15.opera-mini.net

    #7,#9: Nie bądźcie naiwni. Gdyby ktoś zaoferował vodce Polkomtela za darmo to może by wzięli. Zapomnieliście już co się działo kiedy z Plusa wychodził TDC? Przecież to właśnie Angole krzyczeli, że cena akcji Polkomtela jest za wysoka. Na pewno nie kupią 75% akcji bo chyba by się rozpłakali z chciwości. I bardzo dobrze, bo byłoby jeszcze gorzej niż w Centertelu. A tymczasem cała POlityczna sitwa już zaciera łapy na kasę za akcje Plusa. Grad i spółka już dawno powinni beknąć za te złodziejskie pseudoprywatyzacje. Chyba tylko u nas takie przekręty mogą ujść takim ludziom na sucho.

  • -1

    12. ~@11  2010-09-16 15:02:03  host: 212.160.172.70

    Jakie przekrety dokladnie? Oskarzasz ludzi, to daj dowody.

  • 1

    13.  2010-09-16 15:27:28

    Pewne rzeczy ustala się w zaciszu gabinetów, bez szumu medialnego wokół sprawy. W tym wypadku ma się wrażenie, że zainteresowani komunikują się ze sobą głównie przez media. Dodatkowo, sami chyba nie wiedzą co chcą. Sprzedający chce zjeść ciastko i mieć ciastko (dywidendy) a kupujący niby nie chce kupić ale jakby dawali za darmo to chętnie.

  • 1

    14. ~hubs  2010-09-16 15:36:57  host: dpy5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem ile ostatnio pojawiło się newów o tym, czy Polkomtel zostanie sprzedany i komu. Czy Vodaphone ko kupi, czy może nie. Niechże go w końcu sprzedadzą Polkomtel temu, kto zna się na telekomunikacji, żeby te oferty były dla ludzi i tyle.

  • 1

    15. ~  2010-09-16 16:54:13  host: public-gprs89260.centertel.pl

    Szansa? To jest ZAGROŻENIE! Sygnały, które napływają są jak najbardziej NEGATYWNE. Ktoś tu ma problemy z prawidłowym postrzeganiem rzeczywistości.

  • -1

    16. ~  2010-09-16 16:58:45  host: public-gprs89260.centertel.pl

    @14: Następny naiwny...

  • 1

    17.  2010-09-16 17:12:12

    tymis - oni w mediach robią tylko szum... komunikują się na pewno inaczej ;-) I problem w tym, ze szefowie spółek Skarbu Państwa (tych o znaczącym udziale państwa oczywiście) dodarkowo boją się o swoje stołki i dlatego tak długo to trwa.

  • 0

    18. ~Slavo  2010-09-17 13:14:52  host: afhy173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo czasami można posiedzieć na stołku dla samej odprawy (był taki prezes) i jest ustawiony odprawą

Dodaj swoją opinię