Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest porozumienie UKE z Centertelem

Jest porozumienie UKE z Centertelem

LuiN 11 Maja 2011 09:06

0 0

Urząd Komunikacji Elektronicznej podpisał porozumienie z PTK Centertel w sprawie inwestycji w sieci telekomunikacyjne i stawek hurtowych telefonii komórkowej (MTR). Operator sieci Orange zainwestuje ponad 100 mln zł.

Jest to pierwsze porozumienie, które zapowiadaliśmy. (...) Inwestycje PTK Centertel w sieci komórkowe powinny wynieść nieco ponad 100 mln zł. Liczymy, że do końca tego tygodnia zostaną podpisane porozumienia z trzema kolejnymi operatorami - przekazała PAP Anna Streżyńska, prezes UKE.




To pierwsze z serii porozumień w ramach których operatorzy będą inwestowali w poprawę zasięgu telefonii komórkowej w zamiana za korzystny dla nich harmonogram obniżki stawek MTR. Porozumienie podpisać mają też PTC, Polkomtel i P4. Według wcześniejszych informacji przekazanych przez UKE, w ramach porozumienia do końca 2012 roku operatorzy mogą zainwestować w sieci nawet 400 - 500 mln zł.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2011-05-11 09:35:25  host: v26-16.opera-mini.net

    Czyli mogę zapomnieć o umts u mnie. Cała kasa pójdzie na białe plamy. Zostaje mi byc dalej w play, która jako jedyna ma u mnie na wsi umts.

  • 0

    3. ~  2011-05-11 09:36:40  host: v26-16.opera-mini.net

    2@ chodziło mi o umts w orange, że mogę o nim zapomnieć

  • 0

    4. ~hantel  2011-05-11 09:40:36  host: dph125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    100 mln na infrastrukture to duzo czy malo? Tzn. dla mnie to ogromna suma, ale perspektywa operatora moze byc inna. :)

  • 0

    5.  2011-05-11 09:41:17

    To i tak za malo

  • 0

    6. ~muzzy  2011-05-11 09:41:54  host: public-gprs204751.centertel.pl

    @ 2 ponoć w ramach porozumienia mają inwestować w 3G w małych miejscowosciach.

  • 0

    7. ~jasne  2011-05-11 09:50:22  host: public-gprs173787.centertel.pl

    Postawią 3 stacje CDMA, zwiększą obszar zasięgu o kilka % i po sprawie.

  • 1

    8.  2011-05-11 09:51:53

    ~muzzy W Stanach masz niby wolny rynek, a kwestia białych plam i działania sieci wypada znacznie gorzej niż u nas. Żadna wolnorynkowa siła nie zmusi opa do postawienia nadajnika gdzieś gdzie jest mało ludzi.

  • 0

    9. ~  2011-05-11 09:56:38  host: v17-10.opera-mini.net

    @1. Jeżeli przez tyle lat w tych miejscach konkurencja i wolny rynek nie wymusiły inwestycji to dlaczego teraz miałoby się to zmienić. Nikt nie chce zamrażać kasy jeśli liczba potencjalnych użytkowników nie przyniesie zwrotu inwestycji.

  • 0

    10. ~  2011-05-11 10:02:05  host: v17-10.opera-mini.net

    @Jasne to porozumienie dotyczy sieci GSM nie CDMA to popierwsze a po drugie primo to UKE chyba umie liczyć bo UKE wydaje pozwolenia radiowe.

  • 0

    11. ~muzzy  2011-05-11 10:13:55  host: public-gprs204751.centertel.pl

    @Maniek Stany są "troszeczkę" większe od polski i raczej nie wymagałbym od nich stawiania nadajników na pustyni w Arizonie. @9 nie wiem czy zauważyłeś ale w polsce nie ma wolnego rynku telekomunikacyjnego tylko rynek regulowany, przykładem jest właśnie to porozumienie.

  • 1

    12. ~muzzy  2011-05-11 10:28:08  host: public-gprs204751.centertel.pl

    Jestem ciekaw jak będzie wyglądała realizacja takiego porozumienia. Mam nadzieję że to będzie realna poprawa a nie tylko powiększenie pokrycia terenu. Miałem taką sytuację w miejscu gdzie pracuje. Miasto powyżej 5 tyś ludzi w polsce północno-wschodniej. Pewnego pięknego majowego dnia jak ten 3 lata temu nagle zniknął zasięg pewnej sieci. Okazało się że na zewnątrz budynków jest ale wewnątrz nie ma. Zadzwoniłem do operatora i co się dowiedziałem? Miła pani powiedziała że owszem wyłączono jeden z nadajników, ale mylę się bo zasięg jest. A to że nie mam w budynku? Oni tego nie gwarantują i na koniec poradziła coś takiego: w takim wypadku jeżeli chce pan korzystać z internetu musi pan korzystać z niego poza budynkiem ponieważ kupił pan internet mobilny a nie stacjonarny. Mam nadzieje że ludzie w miejscach gdzie są teraz białe plamy bedą mogli korzystać ze swoich telefonów i modemów również w budynkach....

  • 0

    13. ~pyytanie  2011-05-11 10:48:58  host: public-gprs176070.centertel.pl

    Czy w polsce jest jakiś limit wysokości (nad poziom gruntu) zawieszenia anten bts? Na litwie stawiają o wiele wyższe maszty i jadąc polami i lasami zasięg jest. Może tędy droga. W miejscach słabo zaludnionych idealnie by się sprawdziło.

  • 0

    14. ~Octopus  2011-05-11 11:20:17  host: ip-195-242-254-202.catv.net.pl

    12@ kup repeater i będziesz miał internet nawet pod ziemią. Koszt ok 120-150 zł a z mobilnego będziesz miał stacjonarny net :))

  • 0

    15.  2011-05-11 11:43:18

    Swoja droga Centek wylozyl najwiecej na stol.. Jesli zbuduja to razem z PTC w ramach zawartego porozumienia to jest szansa ze te dwie sieci naprawde dostarcza niezly zasieg...

  • 0

    16. ~  2011-05-11 12:02:20  host: wapgw4.wapgw.era.pl

    @14, tylko firmy posiadające koncesję na Gsm mogą instalować repeatery. Jakby nie patrzyć jest to transmisja radiowa objęta na terenie RP koncesją właśnie.

  • -1

    17. ~tpnet.pl  2011-05-11 12:23:55  host: abyr81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 16 : a w *** z tymi koncesjami. kupujesz na allegro, instalujesz i działa.

  • 0

    18. ~ala  2011-05-11 13:54:46  host: public-gprs193872.centertel.pl

    już lepiej nich się W4 dogada, nie stawia na wioskach po 4 nadajniki, a jeden z zakresami wszystkich z dobrym "zasilaniem", taki mutant GSM/DCS(???)/u21/u9 - Huawei coś by pewno na to miał taniego.

  • 0

    20. ~rrr  2011-05-11 15:29:05  host: kyy169.internetdsl.tpnet.pl

    Znając życie to w Kołobrzegu i tak nic nie zrobią, a zasięg mają tam chyba najgorszy ze wszystkich operatorów

  • 0

    21. ~  2011-05-11 19:11:15  host: v13-10.opera-mini.net

    Zna ktoś miejscowość w Polsce licząca 1000-2000 mieszkańców, w której jest nadajnik UMTS sieci Play lub Era ?

  • 0

    22. ~windstar  2011-05-11 20:04:26  host: 178.182.7.138.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Tak, na Tabaszowej Plus 3G w woj. małopolskim - okolice Jeziora Rożnowskiego, a na Juście jest Era 3G. Pozdrawiam.

Dodaj swoją opinię