Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest nowy rekord w transmisji

Jest nowy rekord w transmisji

sirmark 16 Marca 2004 21:51

0 0

Japońskim naukowcom udało się przesłać pojedynczy foton na odległość 150 kilometrów. Poprzedni wynik, ustanowiony przez ten sam zespół w lipcu ubiegłego roku, wynosił 100 kilometrów.

Wyczyn zespołu naukowców NEC-a, Organizacji Wspierania Telekomunikacji w Japonii i Japońskiej Agencji Nauki i Technologii może przyczynić się w przyszłości do stworzenia wysoce bezpiecznych sieci światłowodowych.
Metoda opiera się na systemie kryptografii kwantowej i wykorzystuje optyczne układy planarne oraz niszkoszumowy odbiornik fotonów. System pozwala na transmitowanie pojedynczych fotonów, co redukuje zakłócenia w światłowodzie wywołane interferencją z innymi fotonami oraz niweluje efekt osłabiania czułości detekcji fotonów.

Przewaga kryptografii kwantowej nad obecnie stosowanymi systemami wynika z faktu, że współczesna kryptografia opiera się na złożoności obliczeniowej stosowanych algorytmów, zaś kryptografia kwantowa wykorzystuje własności fizyczne światła.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-41-76.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet