Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest już uzasadnienie premiera dla Magdaleny Gaj jako Prezesa UKE

Jest już uzasadnienie premiera dla Magdaleny Gaj jako Prezesa UKE

WitekT 16 Stycznia 2012 19:46

0 0

Magdalena Gaj wyraziła zgodę na kandydowanie na stanowisko Prezesa UKE 12. grudnia 2011 roku - wynika z uzasadnienia jej kandydatury, która z rekomednacji Premiera Dolanda Tuska zostanie zaprezentowana przez Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego na posiedzeniu Sejmu 27. stycznia.

W dokumencie można przeczytać m.in, że Magdalena Gaj jako Prezes UKE za zapewnić przyjazne otoczenie regulacyjne dla operatorów i zdynamizowanie budowy sieci nowej generacji oraz sprawić, że polski regulator zacznie w końcu być widoczny na arenie międzynarodowej, co ma zapewnić realny wpływ Polski na decyzje zapadające w Unii Europejskiej i międzynarodowych ciałach regulacyjnych.




Zobacz: pełną treść uzasadnienia (plik .pdf; 187 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    20.  2012-01-16 21:57:07

    Koncesje za koneksje ...

  • -1

    22. ~?  2012-01-16 22:19:43  host: awg181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wasza pani Sterżyńska bohaterka narodowa waszym zdaniem niby taka uczciwa a cały czas wspierała p4 i to nie tylko swoimi wypowiedziami czego nie powinna robić ale przede wszystkim decyzjami co już było skandalem moim zdaniem.

  • 0

    23. ~sumix  2012-01-16 22:25:00  host: host168.160.2.83.blt.pl

    równie dobrze mogli uzasadnić krótko "bo tak"

  • 0

    24.  2012-01-16 22:37:53

    @17 Jak dla mnie "wtopa" na całej linii. To nie jest CV gościa do łopaty, tylko jedno z ważniejszych stanowisk w państwie. Żenua!!!

  • 0

    25. ~mirekb  2012-01-16 22:48:19  host: apn-77-114-5-204.dynamic.gprs.plus.pl

    Skoro Pani Magdalenie zawdzieczamy fakt,iz za naszej prezydencji nastapiła regulacja detalicznych stawek za transfer danych w ue to moze porwie sie na(wobec tak zyczliwej- jak twierdza wnioskodawcy ue)regulacje typu:zmiana cen hurtowych za terminacje polaczen w publicznych ruchomych sieciach telekomunikacyjnych to automatyczna zmiana stawek detalicznych??w koncu ue i tak planuje nieregulowanie tych waznych częsci rynku telekom bodaj od 2016?spróbowac mozna

  • 0

    26. ~...  2012-01-16 22:54:06  host: 2.208.160.244

    Pomijając formę i uzasadnienie. Nic nie mam do tej Pani. Niech pracuje jak najlepiej potrafi, ale ludzie, byle urzędas niższego szczebla w UE zna przynajmniej 2 języki obce na poziomie "zaawansowanym". Cokolwiek to oznacza. Prezes UKE i każdej innej instytucji imo powinien znać przynajmniej 2 oficjalne języki UE na poziomie minimum C1. PS Tak jak mówiłem wcześniej nic do tej Pani i jej wykształcenia nie mam, ale to jest kolejna kompromitacja Pomrocznej.

  • 0

    27. ~  2012-01-16 22:56:35  host: z28-02.opera-mini.net

    22 jedyne co mozecie zarzucic p. Strezynskiej to ze umozliwila wejscie na rynek nowym operatorom, co umozliwilo wprowadzenie niskich stawek, taniego netu i braku limitow w necie stacjojarnym. Niedawno byl felieton Witka odnosnie jej dzialalnosci (I waszych zarzutow). Teraz zobaczysz miszczu jak to jest, kiedy na stolku siedzi ktos dla kogo nie liczy sie klient, tylko uklady.

  • 0

    28.  2012-01-17 01:41:20

    a mnie zastanowiły te "kuchnie świata" wymienione w punkcie "zainteresowania" ;)

  • 0

    29. ~wosq  2012-01-17 03:11:07  host: user-109-243-8-192.play-internet.pl

    Streżyńska jest ładniejsza.

  • 0

    30. ~ppp  2012-01-17 08:24:23  host: ahe230.internetdsl.tpnet.pl

    Ja też wyrażam zgodę na kandydowanie na stanowisko prezesa UKE :) "- zostanie stworzone przyjazne otoczenie regulacyjne (...) dalszy spadek cen" - czyli najbliższe obniżki mtr już możemy zawdzięczać nowej Pani Prezes :) W większości firm, dział HR na starcie odrzuciłby takie CV ze względu na to, że Doświadczenie zawodowe wypisujemy chronologicznie, ostatnie na górze tak jak to Pani Magda zrobiła z edukacją :)

  • 0

    31. ~  2012-01-17 09:00:34  host: p21-03.opera-mini.net

    @30 nie wymądrzaj się lamusie

  • 0

    32. ~ppp  2012-01-17 09:02:25  host: ahe230.internetdsl.tpnet.pl

    @31 czemu ma służyć Twój komentarz?

  • 1

    33. ~Bolek  2012-01-17 09:28:46  host: 193.227.131.123

    Ludzie, co to za uzasadnienie i cv przez kogos pisane. Gajowa będąc w MI była nazywana Gaj-Travel, bo już w połowie roku wykorzystywała wszystkie pieniądze z budżetu za wyjazdy zagr.pod bzdurnymi pretekstami to moze dzięki nowymo pryw. podróżom pod egidą UKE będzie "reklamować" regulatora na rynkach zag. Poza tym ładnie się zachowała "podsiadła" swoją przyjkaciółkę Streżyńską, która ze zwykłego urzędasa zrobiła ją dyr. dept. prawnego a potem załatwila super posadkę podsekr. stanu w w MI. Chyba nie będzie dobrze nigdy w tym kraju :(

  • 0

    34.  2012-01-17 10:10:04

    najwazniejsza kwestia to to czy stanie na wysokości zadania i będzie niezależnym, silnym urzędnikiem państwowym dbającym o dobro społeczeństwa czy też będzie zależnym od Donka przydupasem wykonującym polecenia premiera, MAiC i biznesu. Po owocach to poznacie - czy lepiej będzie zwykłym ludziom czy wielkiemu biznesowi i politykom? Okaże się za kilka lat.

  • 0

    35. ~uke.rulez  2012-01-17 13:30:15  host: 195.88.186.242

    "By żyło się lepiej" , nam ...

  • 0

    36. ~  2012-01-17 14:44:11  host: 31.61.88.33

    A tak naprawdę, to głównym argumentem przemawiającym za kandydaturą pani Gaj jest to, że ona zezwoli na fuzję Cyfry+ i TVN-u, podczas gdy Streżyńska by nie pozwoliła!

  • 0

    37. ~  2012-01-17 15:16:31  host: 31.61.88.33

    Wątpliwości budzi fakt, że nikt nie jest podpisany pod tym uzasadnieniem decyzji o powołaniu pani Gaj na stanowisko prezesa UKE. Pan Premier podpisał się tylko pod wnioskiem o jej powołanie, ale pod jego uzasadnieniem już nie ma niczyjego podpisu! Zupełnie jak w tym powiedzeniu, że sukces ma wielu ojców, ale porażka jest sierotą. Jeśli pani Gaj na stanowisku prezesa UKE sprawdzi się, to zapewne Pan Premier przyzna się do tego uzasadnienia. Natomiast jeśli okaże się, że ta decyzja była błędem i z powodu tej jednej decyzji jednocześnie straciliśmy wspaniałego dotychczasowego szefa UKE oraz dotychczasowego kompetentnego podsekretarza stanu w MI, to wówczas do tego uzasadnienia zapewne nikt się nie przyzna.

  • 0

    38. ~  2012-01-17 16:06:15  host: 178.73.49.74

    a ja bede mama!:-)

  • 0

    39. ~tello  2012-01-17 23:05:29  host: abpv73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak na naszego (niestety) premiera to i tak nieźle. Przecież prezesem UKE mógłby zostać mianowany np. obecny min. rolnictwa Sawicki. A czemu nie? skoro Boni został "cyfryzantem", Nowak "od dróg" a "najlepsza min. zdrowia" marszałkiem...

  • 0

    40. ~jurny edek  2012-06-07 00:04:08  host: 89-68-157-241.dynamic.chello.pl

    Ja kocham Widzew oo...

Dodaj swoją opinię