Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest już iOS 6.1 do iPhone'a i iPada

Jest już iOS 6.1 do iPhone'a i iPada

WitekT 28 Stycznia 2013 20:51

8 2
Apple wypuścił wersję 6.1 iOS dla iPhone'ów i iPadów. Zmian jest niewiele.

Najważniejszą zmianą jest rozszerzenie o sieci LTE, z którymi współpracują oba urządzenia - o 36 dla dla iPhone'a i 23 dla iPada. Dodatkowo, z poziomu Siri (niedostępny w polskim języku) można kupować bilety do kina (dostępne tylko w USA). Reszta to drobne, wręcz kosmetyczne poprawki.

Aktualizacja jest dostępna dla iPhone'a od 3GS, iPada od drugiej generacji, iPada mini oraz iPoda Touch od czwartej generacji.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | ios | ipad | iphone

w sumie: 35
  • 0

    17.  2013-01-29 11:01:24

    @15: korzystam na co dzien z lte na ipadzie (duzym) wiec nie wiem skad masz takie falszywe informacje... jak na rzekome niedzialanie ten wynik jest chyba niezly http://www.speedtest.net/iphone/446092499.png

  • 0

    18. ~sueshack  2013-01-29 11:18:50  host: rev-46.229.149.2.atman.pl

    @11 Pierwszym fanboyem, który pojawił się w tym wątku jesteś ty. Dopóki nie przyjdą fandroidy dyskusja nt. iPhone jest zwykle dość kulturalna.

  • -1

    19.  2013-01-29 11:27:28

    @M.: iProszek już widzę kupiłeś, bo pranie już zrobiono ;) Tak naprawdę, można było wprowadzić WSZYSTKO, co miał 4S, to kwestia wmówienia tego klientom... Tryb panoramiczny zdjęć? Robienie ich podczas kręcenia filmu? FaceTime po 3G? Nawigacja krok po kroku? Siri? Nie rozśmieszaj mnie, BYĆ MOŻE tryb 3D w nawigacji potrzebowałby lepszego GPU, ale biorąc pod uwagę, jak spartolili te mapy, nawet w to ciężko mi uwierzyć. De facto, popatrzyłem i - uwaga - 4S TAKŻE nie ma możliwości robienia zdjęć podczas kręcenia filmów.. Toż to debilizm już jest :) Już bardziej uwierzyłbym w problemy 3GSa z NIEKTÓRYMI funkcjami, ale żeby (choć większość osób ich nie używa) nie robił HDR ów? JEDYNA funkcja, która jest w nim uzależniona sprzętowo, to tak naprawdę FaceTime - nie przeskoczysz. Cała reszta do dywagacji, bo choć układ graficzny i CPU starszy i mniej RAMu, to także 4x mniejsza rozdzielczość... A teraz drugi temat: napędzanie sprzedaży nowych modeli. Ok, nie liczę value packów Samsunga, bo są tyle warte, co update 3GSa, ale hello? Update S II dodaje rzeczy, które by można podejrzewać, ze jednak wymagają quada "na tym źle zoptymalizowanym Androidzie" - jak nowe funkcje fotograficzne, czy pop-up play. To samo dotyczy dwóch programów naraz (łatka z Note II), a w wersji nieoficjalnej nawet trzech - i co ciekawe, działa to dobrze, nawet przy wymagających programach typu gry czy np. stream wideo z Eurosportu, a obok tego przeglądarka netu, komunikator czy notatki. Jak widać, można. To tyle, jeśli chodzi o Twoje "wzorowe" uaktualnianie sprzętu. Chyba za bardzo nie wiesz,o czym piszesz :)

  • -1

    20.  2013-01-29 11:33:49

    @18: Tja, no to jestem fanboyem OBU platform (choć nierównomiernie, ale jednak - w konkretnych zastosowaniach na konkretnym sprzęcie, w moim przypadku iP4 który wyszedł stosunkowo niewiele wcześniej od S II jest jednak odczuwalnie gorszy, 4S kumpla zasługuje na to S z tylu) - masz z tym jakiś problem? :) Niespecjalnie mnie to zresztą obchodzi, bo potrafię wytknąć wady obu platform, tak samo wskazać ich mocne strony, mimo ze ostatnio IMHO Android górą.

  • 1

    21. ~sueshack  2013-01-29 12:43:40  host: rev-46.229.149.2.atman.pl

    Słuchaj koleś, nie jesteśmy u ciebie pod blokiem za garażem, a ja nie jestem twoim ziomkiem od jarania blantów, więc daruj sobie gadki w rodzaju "masz z tym jakiś problem?". Po prostu bawi mnie, że w wątku, w którym nie było żadnego fanbojstwa zjawia się nagle naczelny ewangelista św. Androida i zaczyna swoją krucjatę od inwokacji do wyimaginowanych fanbojów Apple.

  • -3

    22.  2013-01-29 13:00:20

    @21 hell yeah :)

  • -1

    23.  2013-01-29 14:41:04

    Słabo trafiłeś w towarzystwo (ale zgaduję - dzień bez prywaty dzień straconym?), strzelaj dalej irytancie ; ) A ad 18 - dyskusja n/t Apple jest przeważnie do tego momentu "kulturalna", dopóki towarzystwo z takim sprzętem kisi się we własnym sosie, bo przecież nie ma to jak wzajemna adoracja :) Najmniejszy objaw krytyki i od razu się pojawiają nerwy, gromadka jak z PiSu normalnie ;) Może bardziej merytorycznie - gdybyś był trochę dłużej na Telepolis (a nawet i bez tego), widziałbyś (a powinieneś wiedzieć), że większość osób (w tym i ja) posiadało różne systemy i na różnym etapie posiadali na ich temat inne zdanie. I mają do tego pełne prawo... W moim przypadku - Symbian, WM, iOS, Android. Niewykluczone, że np. Tizen albo WP może dołączyć, o ile się przekonam do tych systemów. W tym momencie mimo posiadania obu platform krytykuję bardziej jedną z nich - co nie zmienia faktu, że Android też ma kupę wad, tylko innych niż iOS ; ) Nawet, gdybym miał iP5 (sprzętowo całkiem ciekawy i bardzo przyjemny w dłoni), to i tak czułbym stare, irytujące ograniczenia iOS - ze względu na jego zamkniętość, a przecież JB chyba nie jest na nim możliwy na aktualny dzień. Za długo przerabiany temat był. Ochłoń trochę, Androida też krytykuję jeśli na to zasługuje, a czasami jak najbardziej ma za co.

  • 0

    24.  2013-01-29 15:20:23

    Tekst o Siri poprawiony - dzięki wszystkim za uwagi. :-)

  • 1

    25. ~sueshack  2013-01-29 15:20:40  host: rev-46.229.149.2.atman.pl

    Dużo słów, mało treści. Jakbyś tego nie ubierał w słowną watę i niezbyt finezyjne dosrywki, wszędzie widzisz applowskich fanbojów. Jak ten kapral z dowcipu, co to mu się wszystko z d. kojarzyło.

  • -1

    26.  2013-01-29 15:30:21

    Krócej zatem: Serio? A byłeś kiedyś np. na myapple.pl? Tu mamy skalę mini tego zjawiska. A widziałeś, jak często są ignorowane albo zaprzeczane wręcz przez część użytkowników jabłka komentarze z racjonalnymi, ale negatywnymi argumentami na temat ich sprzętu? Może wywołałem trochę wilka z lasu, ale zauważ, że zaczęło się od niewinnej krytyki w jednym zdaniu.. a potem już samo poszło.

  • 0

    27.  2013-01-29 16:22:36

    @4 WitekT, Radio FM jest obsługiwane przez WP7.8 (chyba przez WP 7.8, bo może to jakaś zewn. apka Nokii) w Lumii 510 - http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_510-review-874p6.php .

  • 0

    28.  2013-01-29 16:52:32

    Pijo: tak, masz rację - wyraziłem się mocno nieprecyzyjnie, chodzi mi oczywiście o WP8. WP7.x obsługuje radio sprzętowe jak najbardziej. :-) Chciałem napisac o WP8, a nie wiem czemu mi tak wyszło - pewnie za mało kawy. ;-)

  • 0

    30. ~sucker killah  2013-01-29 17:52:52  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @23 - i chyba masz na myśli gromadkę jak z PO, bo to lemingi nie są w stanie znieść żadnej krytyki, a dyskusje są możliwe tylko miedzy zwolennikami, jak się trafi jakiś wywrotowiec krytykujący Tuska i spółkę to natychmiastowo pojawia się agresja

  • 0

    31.  2013-01-29 19:08:17

    @WitekT zamiast kawy polecam sen, lepiej działa ;)

  • 0

    32.  2013-01-29 19:09:31

    Krzychu007: sen to luksus, na który nie zawsze mnie stać... ;-)

  • 0

    33.  2013-01-29 19:10:45

    29 - Gdzie mam szukać aktualizacji do mojej Defy? Ale PLANET trochę przesadza, to fakt.

  • 0

    34. ~  2013-01-29 19:27:14  host: v44-05.opera-mini.net

    W kwestii radia fm w WP. Ostatnio byl nius o platnej usludze radia internetowego bodajze w Nokiach. Dosc wesoly, 2wersje bitratu roznily sie ... 8krotnie. @PLANET nie trac czasu na dyskusje merytoryczne z zaganiaczami stada :p

  • 0

    35.  2013-01-29 20:34:03

    #29: OK, w takim kontekście absolutnie się zgadzam. WP faktycznie ma słaby support, z czasów WM niewiele się zmieniło.. Tam wcale nie tak często można było migrować z PPC 2002 na 2003 FE czy SE. Support 6tki ograniczał się do przeskoku do 6.5 przeważnie (o ile w ogóle). Nieśmiertelnym wyjątkiem jest oczywiście HTC HD2 :D Tak czy owak, WP na razie pozostaje bacznie obserwować - nie wszedłbym do tej rzeki jeszcze, jest za wcześnie. Dokładnie te same problemy wieku dziecięcego co we wczesnych iOSach (wtedy: iPhone OSach). #30: politycznie chodziło mi o zacietrzewienie wyborców, które widać na wszelkiego rodzaju wiecach/zjazdach. Akurat nie zauważyłem tego w przypadku wyborców PO, może nie jest to tak nagłaśniane - generalnie mam podobne odczucia, co w mediach. Zawsze wolę konstruktywną krytykę w sumie. Sami politycy nie lepsi, ale generalnie jedna opcja od drugiej się niewiele najczęściej różni, są siebie warci, nie ma co.

  • 0

    36. ~sucker killah  2013-01-30 13:50:23  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @35 - no więc właśnie, do tej rzeki nie należy teraz, ani w średnim okresie wchodzić, zobaczymy jak będzie aktualizowany WP8, czy aby za rok nie wyjdzie np. WP9 bez możliwości aktualizacji... Co do zacietrzewienia to wiece mają swoją "poetykę" nie widzę tutaj specjalnej różnicy miedzy wiecami zwolenników PO z czasów rządów PIS, a dzisiejszymi. Natomiast co do mediów to nie przyznawał bym się na Twoim miejscu że tak im wierzysz, bo to prawie tak jak byś powiedział że wierzysz we wszystko co widzisz w reklamach ;) media drukowane to jeszcze jako tako spełniają swoją funkcję, z jednej strony rządowe tuby Polityka i Newsweek, z drugiej media patrzące na rząd krytycznie W Sieci i Do Rzeczy, w Gazetach też jest jakiś pluralizm, w necie tym bardziej, natomiast w TV to już masz tylko rządowe gadzinówki TVN i Polsat, nie licząc religijnego fanatcznego Trwam, to po drugiej stronie nie ma nic, więc zależy co masz na myśli mówiąc że właściwie masz te same odczucia co w mediach, wydaje mi się że żeby mieć swoją opinię należy poznać punkt widzenia każdej ze stron, po czym ocenić kto w danej konkretnej sprawie ma najprawdopodobniej rację, natomiast w Polsce zacietrzewienie jest ogromne, nie ma dyskusji O SPRAWIE, jest wojna miedzy jednym obozem a drugim. A jeśli nie zauważyłeś agresji i zacietrzewienia u wyborców PO to chyba tylko dla tego ze nie dajesz powodów do tego, być może sam nim jesteś, ale zrób test idź na onet, czy gdziekolwiek i zacznij mówić ze głosujesz na PIS, chwalić Kaczyńskiego i krytykować Tuska - to zobaczysz nienawiść i agresję wyborców PO, jak juz to zrobisz to pogadamy, zobaczymy czy będziesz miał tą samą opinię i czy nadal jako o zacietrzewionych będziesz mówił o gromadzie z PIS ;)

  • 0

    37.  2013-01-30 16:57:05

    Hmm... no to widzę z WP obydwoje poczekamy. Co do tematów "wybiórczych".. powinno się czytać/oglądać wiele źródeł i uśredniać, tylko że trzeba mieć na to czas i chęci :) Faktycznie, trochę upraszczam temat i nie twierdzę, że tak dokładnie jest (chwila, reklamy nie kłamią! ;)), niemniej jakoś tak się utarło, że ludzie z PiSu to przysłowiowy "Ciemnogród" i "mohery" - wiadomo, sporo w tym zasługi mediów. Rozmawiając z ludźmi głosującymi na PiS nie odnosiłem dokładnie takiego wrażenia, głównie rozmawiając z ludźmi młodymi oraz nieco starszymi, choć nie tylko. Tendencja jest stała i dość (niby) oczywista - im człowiek starszy (mówię o ludziach w jesieni życia, a właściwie w zimie), tym oczywiście - poglądy bardziej skostniałe i umysły mniej otwarte (znów - generalizuję ; na szczęście nie zawsze), ale to naturalnie potrafię zrozumieć, natomiast najbardziej boli i razi zacietrzewienie - jakby rosło wprost proporcjonalnie.. Ale są i przykłady wręcz odwrotne. Ot, różnie bywa. Sam w przeszłości głosowałem na PiS (nawet podwójnie się zdarzyło, wtedy zresztą wygrali i w parlamencie i w pałacu, później jeszcze na kandytata na prezydenta miasta), później na PO (także parę razy) i generalnie mam ambiwalentne odczucia co do OBU partii (i ich "konkurencji" zresztą też). Niestety masz rację, że często nieistotne są poglądy, kierunek działania - tylko to, że "nasi są biali, a tamci są czarni". I gadaj zdrów w ten sposób..

Dodaj swoją opinię