Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest iPad ze 128 GB pamięci

Jest iPad ze 128 GB pamięci

WitekT 29 Stycznia 2013 15:29

2 1
apple ipad 4iPad czwartej generacji (czyli aktualnie najnowszy) doczekał się nowej opcji pojemności - 128 GB. Cena urządzenia dorównuje wielkości pamięci.

Urządzenie w wersji WiFi będzie kosztowało 799 dolarów, a 3G - 929 dolarów. W Polsce ceny będą się kształtowany na poziomie odpowiednio 3400 zł i 3900 zł. W sprzedaży nowy iPad będzie dostępny od 5. lutego.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia tabletu w katalogu.



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | ipad

w sumie: 43
  • 0

    26. ~Tidus  2013-01-30 06:00:14  host: acpy145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @25 - a nad czym tu myśleć, wiadomo że jeśli tablet to tylko iPad :)

  • 0

    27. ~  2013-01-30 06:27:26  host: v48-12.opera-mini.net

    pewnie niedlugo pojawi sie w Play w dobrych cenach.

  • 0

    28.  2013-01-30 08:05:53

    Potwierdzam na 100%. ME392FD/A 3 399 zł ME393FD/A 3 399 zł ME406FD/A 3 899 zł ME407FD/A 3899 zł

  • 0

    29.  2013-01-30 09:15:29

    @17 trudno tu mówić lepszy/gorsy bo to kwestia priorytetów. Jeden lubi jabłka a inny jak mu nogi śmierdzą. Chociaż osobiście wolałbym iPad-a od tabletu na Androidzie. @23 "albo co niemożliwe - zmienić system" Windows 8 - słyszałeś może o czymś takim? iOS i Android to przy nim skrawki pośpiesznie naklepanego kodu. Oczywiście nie piszę o wersji RT. @24 "efektu kanibalizacji," Czym? Sam wielokrotnie pisałeś, że coś takiego nie istnieje kiedy wspominałem o tym efekcie odnośnie Samsunga. Chłopie, bądźże konsekwentny.

  • 0

    30. ~pikiel  2013-01-30 10:50:36  host: apn-77-112-187-67.dynamic.gprs.plus.pl

    @11 wyjaśnie Ci to: ludzie kupują to co im się pod nos podepchnie i powie, że jest bardziej cacy. Inny przykład to LCD vs. Plasma - jak stado baranów ludzie kupowali LCD gdzie Plasmy dawały bardziej naturalne dla oka kolory i nie dawały pixelozy słynnej na LCD gdy obraz był słabszej jakości. Dziś jakość nadawanego obrazu jest coraz lepsza - DVB-T i coraz wiecej HD na n-ce, c+ i polsatach cyfrowych więc róznice się zacierają ale jeszcze ze 3 lata temu nie potrafiłem tego fenomenu LCD kompletnie zrozumieć....

  • 0

    31.  2013-01-30 11:06:50

    @29 windows 8 RT to bez dyskusji niewypal. 800 k szt sprzedanych do tej pory to porazka i nawet w ulamku koszty MS sie nie zwrocily. Co do win8 to ludzie nie potrzebuja na co dzien kombajnow na ktorych otworza 5 excelow, 2 wordy i kilka innych aplikacji. Potrzebne jest urzadzenie ktore doskonale spelni zadania jakie musi wykonac zwykly zjadacz chleba: surfowac po necie, pograc, otworzyc plik office do podgladu, zarzadzac zdjeciami, byc mobilnym itd. Te wszystkie zadania spelnia idealnie ipad. Ja rozumiem, ze dla typowego gracza skladajacego co rok nowego pieca z 10 nowymi kartami graficznymi, ktorego nawet juz nie skreca, bo non stop w nim grzebie, ipad jest zupelnie bezsensownym, niewydajnym i mega ograniczonym wynalazkiem do tego od tej glupiej firmy Apple, ktora powinna sprzedawac te swoje zabawki za 1 pln, bo wiecej nie sa warte. Sa jednak miliony ludzi i jest ich coraz wiecej, ktorzy korzystaja z ipadow wylacznie jako z jednego komputera. Gosc w mojej firmie od IT, ktory linuxa, windowsa, sieci itd ma w malym palcu (organizacja 500 osob) ostatnio lapie sie na tym, ze praktycznie korzyta non stop z ipada od kiedy go sobie sprawil za namowa zony. To znak czasow i zmiana w podejciu do masowej informatyzacji. Ten trend wzrasta i sie umacnia. I jak to byla early bird catches the worm, w tym przypadku jest to Apple.

  • 0

    32. ~ftbrss  2013-01-30 11:48:15  host: apn-77-112-187-67.dynamic.gprs.plus.pl

    @31 Powiem Ci bo chyba nie wiesz co piszesz - nikt w IT w poważnej firmie nie używa ipadów - w korporacjach to są raczej zabawki dla prezesów - czasami również jako narzedzie dostępu do poczty korporacyjnej. W poważnych srodowiskach IT wszyscy przygotowują rozwiazania IT pod katem dalszej ekspansji Androida i nowej ekspansji Windowsa (odmiany mobilne) - wiesz dlaczego? Bo wszyscy dobrze wiedzą że fenomem zabawek apple zakończy się w ciągu kilku lat...

  • 0

    33.  2013-01-30 12:06:50

    @32 obawiam sie wlasnie o MS czy przetrwa te kilka lat z niewypalem pod nazwa windows 8, o wersji RT nie ma co pisac, bo to niewyrobka jest do ktorej devy sie nie garna... Apple ma tule gotowki, i co kwartal ja powieksza ze moze kupi MS jak ten bedzie padal na pysk. Ludki nie potrzebuja juz tak bardzo windowsa jak kiedys. Biznes sie rozprasza, powstaly skuteczne rozwiazania "cloudowe", zadania stojace przed pracownikiem mozna rozwiazywac na rozne sposoby, a nie tylko siedzac przed stacjonarka z win 7 lub 8. Zycie sie zmienia, Apple duzo zmienilo, a MS tkwi dalej w latach 90tych podobnie jak ich padajacy na pysk glowny partner HP...

  • 0

    34.  2013-01-30 12:10:02

    @31 no niewypał. Dlatego zaznaczyłem, że chodzi mi o Windows 8 a nie Windows RT.

  • 0

    35.  2013-01-30 12:18:33

    @34 ja opisalem sytuacje oczywiscie z win 8 pro czy jak mu tam. O windows RT nie ma co wspominac, bo za rok wszyscy o tym zapomna, wlasnie wtedy kiedy Nokia jako najszybciej adaptujaca sie do srodowiska firma na swiecie wypusci na nim swoj tablet :)

  • 0

    36.  2013-01-30 12:48:25

    @33: ta, a o ustawie antymonopolowej słyszałeś? Na pewno Apple wykupi M$, "aha" ;) Cloud nie jest dla firm - nie jest wystarczająco bezpieczny. Tego też widzę nie wiesz, że firmy bazują na infomacji przechowywanej LOKALNIE.

  • 0

    37.  2013-01-30 12:50:01

    @35 oto 5 prostych przykładów gdzie Windows jest lepszy od iOS i Androida w zastosowaniach typowo internetowych: - Możliwość pracy na wielu oknach jednocześnie - przeglądarka, komunikator, notatnik, - Pełna obsługa flash - nadal cała masa serwisów chociażby z filmami korzysta z tej technologii. - Poczta i załączniki. Android i iOS świetnie sobie z załącznikami radzą, ale kiedy pojawia się skompresowana paczka iOS odpada a i Android nie najlepiej sobie radzi. - Większa swoboda w wyborze aplikacji do przeglądania sieci i komunikacji. Dodatkowo narzędzia te są o wiele bardziej zaawansowane od swoich mobilnych odpowiedników. - Kiedy do tabletu z Windowsem podłączymy klawiaturę mamy pełnoprawnego netbooka. iOS tego nigdy nie zaoferuje natomiast rozwiązania w Androidzie (te oficjalne i mniej oficjalne) wyglądają przy Windowsie jak kiepski żart.

  • 0

    38.  2013-01-30 12:52:41

    @31: do prostej rozrywki - OK. Ale dalej to zamknięty system i nie każdemu będzie pasował w takiej formie. Co do efektu kuli śniegowej - pisałem wcześniej :) A co do gościa od IT - no, może jeszcze zacznie firmą zarządzać na iPadzie ;)

  • 0

    39.  2013-01-30 12:58:46

    Maniiiek: no to ja się nie do końca zgodzę :) Wiele okien jednocześnie - 2 albo nawet 3 (łatka nieoficjalna) - Note II, S III i każde urządzenie Samsunga poprzez to (wystarczy mała zmiana). I masz to wszystko na jednym ekranie, współdzielone. | Flash - jak najbardziej można, nawet pomimo oficjalnego braku wsparcia da się zainstalować. | Załączniki - na Androidzie jakoś nie mam problemów z ZIPami czy RARami... | Swoboda wyboru aplikacji? Faktycznie, jeśli mówimy o pełnym Windowsie, to OK - tak. Ale przecież WP nie jest do końca taki pełen.. A zarówno Android, jak i iOS mają spory wybór aplikacji. | PadFone (1/2) bądź Transformery - że tak rzucę dwoma liniami produktów - to kiepskie żarty? Mają stację dokującą z portami i klawiaturę.. Daj znać, co z takimi rozwiązaniami nie tak ;) A są i inne przecież..

  • 0

    40. ~Adam  2013-01-30 13:03:55  host: 78.156.175.17.ip.dev.euron.pl

    @applefan_ - Czy ty w ogóle wierzysz w te wszystkie brednie które wypisujesz? Ta firma od kilku kwartałów leci na pysk (vide ceny akcji), i nie potrafi zaoferować nic innego jak dołożenie pamięci.

  • 0

    41.  2013-01-30 13:11:28

    @39 nie te tablety są kiepskimi żartami a system na jakim działają. Czy na Note II i SGS III można odpalić każdą aplikację w oknie? Flash? Najlepiej to działa na Windowsie jednak. Jakoś na SGS III gry z kurnika ruszyć mi nie chciały a to też jakiś wyznacznik możliwości. ZIP i RAR to najpopularniejsze formaty, ale nie jedyne. O WP nawet nie wspomniałem bo tylko bym się ośmieszył.

  • 0

    42.  2013-01-30 14:07:38

    @40 raport firmy lecacej na pysk: www.telepolis.pl/wiadomosci/wyniki-apple-w-4q2012,2,3,27352.html To firmy ktore maja delikatnie mowiac "gorsze" raporty jak nazwac?

  • 0

    43. ~Darek  2013-01-30 14:58:40  host: 195.116.187.216

    Super sprzęt. Kupuje 3 szt. Albo nie, lepiej cztery. :)))))

  • 0

    44.  2013-01-30 16:45:17

    @41: może na tabletach :) Nie mam z nimi dużo styczności, więc ciężko mi mocno polemizować - co do komórek się nie zgodzę. Ale co do nich - tak, na S III i Note II - mało tego - przy użyciu łatki także na S II (i działa to dobrze!) można odpalić dowolne aplikację obok (bądź nad/pod) siebie. Standardowo out-of-the-box wybór jest ograniczony, ale można to łatwo zmienić. Flash wg mnie zależy w największej mierze od wydajności sprzętu (procesor...) i później od wielkości ekranu oraz interfejsu (klawiatura i myszka FTW) - ergonomia, wiadomo. Wydaje mi się, że utarta opinia, że na Windzie działa najlepiej nie do końca jest prawdziwa. Co do Kurnika - nie miałem okazji już długi czas, ale tam co jest wykorzystywane? "Duża" Java? Chyba tak, i to wtedy jest inny problem, JS czy nawet Flash powinien śmigać. Tak naprawdę nie korzystam za bardzo z dużej Javy i ciężko mi powiedzieć. ZIP i RAR - ok, ale co oprócz tego i formatów Linuxowych (tar, bz, gzip) się używa powszechnie?

  • 0

    45.  2013-01-30 16:45:43

    @43: zostaw trochę, bo znowu nie będą dostępne ; )

Dodaj swoją opinię