Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest iOS 4.0.1 dla iPhone'a 3G, 3GS i 4

Jest iOS 4.0.1 dla iPhone'a 3G, 3GS i 4

WitekT 15 Lipca 2010 23:30

0 0

ios401mApple wypuścił właśnie nową wersję oprogramowania dla iPhone’a - 4.0.1. Zajęto się w niej rzeczami związanymi z zasięgiem w iPhonie 4. Bardziej jednak zajęto się stroną związaną z odczuciem użytkownika niż faktyczną poprawą zasięgu.






Nowe oprogramowanie zmienia poziom sygnału przyporządkowany poszczególnym kreskom na wyświetlaczu - one same z kolei są teraz trochę większe. Oprogramowanie, dostępne także dla modeli 3G i 3GS, zawiera w sobie nowy baseband - o skuteczności nowej wersji będzie można poczytać na forach za jakiś czas. Na razie znana jest jego jedna, podstawowa wada - uniemożliwia ściągnięcie (bądź też ominięcie) simlocka.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~  2010-07-15 23:57:58  host: 153.etlink.pl

    W amerykanskich serwisacg juz sa relacje nt uzdrawianie iPoo4 przez nowy soft. Podobno nie pomaga ;-) Warto tez napisac ze jest soft 3.2.1 na iPadł. Podobno usuwa problem z WiFi i kilka innych

  • 0

    5.  2010-07-16 00:26:00

    Napawianie wad hardwarowych latami softwarowymi to w zasadzie tylko maskowanie problemu.

  • 0

    6. ~  2010-07-16 00:27:07  host: ayt207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    raczej w odwrotna strone! soft pokazywal niby wiecej bar'ow niz bylo w rzeczywistosci

  • 0

    7.  2010-07-16 01:11:51

    @5 Dokładnie mam to samo odczucie. Soft nie naprawi problemów sprzętowych.

  • 0

    10. ~Octopus  2010-07-16 07:59:26  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    #"podstawowa wada - uniemożliwia ściągnięcie (bądź też ominięcie) simlocka." Znając kreatywność społeczności "koderów" dni owego zabezpieczenia są już policzone. Wady sprzętu ciężko zniwelować nawet doskonałym softem,co dopiero łatami. No ale trzeba mieć nadzieję ... :) Posiadacze w/w tel. mają nie lada kłopot-ale tak to jest,kiedy pędzi się za trendem i łapie się to co nowe. Druga strona medalu-ilość user-ów to dobry poligon doświadczalny.

  • 0

    11.  2010-07-16 08:14:40

    I dlatego wybiorę wypasionego Samsunga lub inne HTC. Całe szczęście nie wpadłem w sidła apple.

  • 0

    12. ~  2010-07-16 08:29:06  host: t20-03.opera-mini.net

    Jak slowo daje , pojecia nie mam , co to jest baseband? Moze wogole zaczac pisac newsy po angielsku? Bylby ktos na tyle uprzejmy i mogl wyjasnic znaczenie tego slowa w kontekscie iPhona? Nie dalo sie uzyc jakiegos polskiego slowa?

  • 0

    13.  2010-07-16 08:30:37

    Jankes: byłoby Tobie ciężko wpaść,, bo IP4 jeszcze nie ma oficjalnie w Polsce.

  • 0

    14. ~sebaa  2010-07-16 09:04:30  host: abng187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12 - Baseband (inaczej firmware modemu) odpowiada za funkcje dzwonienia, wysyłania/odbierania SMS’ów i posiada osobne, niezależne od wersji systemu oprogramowanie. To właśnie w tej części kryje się SIM-lock.

  • 0

    15.  2010-07-16 09:25:18

    genialne, ale i tak przecież fanatycy jabłka będą zadowoleni i twierdzić że ishit jest świetny. żałosne.

  • 2

    16. ~r  2010-07-16 09:25:45  host: user-188-33-150-174.play-internet.pl

    No jasne, software można tak napisać, że będą się pokazywały kreski zasięgu nawet tam, gdzie zasięgu brak. Tylko czy o to chodzi we wskaźniku zasięgu? Apple robi ze swoich klientów idiotów. Mam wrażenie, że będą mieli spore sukcesy na tym polu :-D

  • 0

    17. ~kiu  2010-07-16 09:55:41  host: 195.205.44.140

    w żaden sposób nie da się rozwiązać problemu sprzętowego oprogramowaniem. Jednak myślę że taka firma jak Apple(cokolwiek by o niej nie mówić jak by nie była) nie pozwoli sobie na to żeby problem cały czas był (za dużo kasy do stracenia) i pewnie już pracują nad jego rozwiązaniem a nowa wersja softu jest tylko sposobem tymczasowym.

  • 0

    18. ~  2010-07-16 09:58:35  host: t23-12.opera-mini.net

    To z wiekszymi kreskami sugerujacymi ze pojedyncza kreska w nowej wersji oznacza wiekszy sygnal niz poprzednio... Szczery szacunek. Ale poza tym, coz zarowno IP4 jak opinie na temat aktualizacji na starsze wersje daja do myslenia.

  • 0

    19.  2010-07-16 11:17:15

    Nowy baseband jest tylko dla iPhone 4, nie iPhone 3GS i 3G.

  • 0

    20. ~vitchuck  2010-07-16 15:39:43  host: chello089072127105.chello.pl

    Rozumiem, że założenie jest takie, że to problem sprzętowy. Nie bierzecie pod uwagę, że to software może źle interpretować informacje z hardware. Po naprawie robi to dobrze. Ale ok, załóżmy, że to hardware. Apple dało poprawkę i za miesiąc wszyscy zapomną o problemie, będzie zasięg, a jak się skończy to będzie "wina" operatora. Wszyscy będą się cieszyć swoim telefonem itp itd. Chyba o to chodzi. To jakby namawiać ludzi do kupowania ciężarówek, bo więcej można zapakować na wakacje. Ważne żeby telefon sprawiał przyjemność swoim działaniem (tak tak, jeśli działa dobrze i spełnia swoje zadanie to także sprawia przyjemność, bo nie robi problemów). Więc Apple robi teoretycznie to co powinno, daje nam przyjemność :). Można być anty, mówić, że to szit, a my jesteśmy wyznawcami Jobsa... Ale to jak narzekać że ktoś ma mały bagażnik w swoim porsze, wieć lepszy jest polonez... no więc nie jest lepszy...

  • 0

    21. ~zaspa  2010-07-22 13:24:58  host: 213.25.140.4

    Moim zdaniem nowe oprogramowanie to wielka klapa, tel się potrafi wyłączyć podczas rozmowy mało tego podczas wysyłania mmsa tez jest to samo totalna porażka.Nie wspomnę o zasięgu.

  • 0

    22. ~  2010-07-22 23:20:49  host: 178-37-26-31.adsl.inetia.pl

    Kto z komentujacych sprawdzał osobiście tą "usterke"? To wszystko zostało rozdmuchane przez media. W moim mieszkaniu gdy zakryje antenę po lewej stronie i dolną po jakimś czasie zostaje tylko jedna kreska w Orange. Jak zmienię kartę na plusa mam conajmniej trzy kreski

  • 0

    23. ~trig0  2010-08-02 17:44:04  host: 94-75-78-69.home.aster.pl

    .... łatwo jest pisać o produkcie krytycznie gdy się go nie używało. Nie jestem wyznawcą Apple'a ale iPhone jest najlepszym telefonem jakiego używałem. Obsługa poczty, internetu muzyki i dodatkowych aplikacji w telefonach konkurencji nie może się równać z Apple. Mam firmowego HTC a moja żona używa Samsunga. Nie będę porównywał bo szkoda czasu. Używam iPhone od początku (2G) i nigdy nie miałem problemów. Fakt że mieszkam w mieście może mieć z tym związek.

  • 0

    24.  2010-08-02 17:50:03

    23@ No właśnie mieszkasz, jak wyjedziesz poza miasto i nie masz dobrej Nokii z zasięgiem to możesz pomarzyć o rozmowach czy surfowaniu po internecie w telefonie.

  • 0

    25. ~daro  2010-08-08 14:23:48  host: host-188-122-8-67.finemedia.pl

    Mam iPhone 3G od 2 lat i nokie N80 i o dziwo zasięg to zawsze traci Nokia i pierwsza się rozładowuje w stosunku do IPhone. Co do OS4 na IP3G to była największa pomyłka. To że nie można cofnąć to jest olewanie klientów. Miałem kupić IP4 ale po takim traktowaniu i jeszcze tuszowaniu wad sprzętowych wybiorę raczej Samsunga i9000 Galaxy - jest miodzio. Na chwilę obecną Apple olewa swoich klientów , więc mam ich gdzieś.

Dodaj swoją opinię