Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest decyzja o "bitstream access"

Jest decyzja o "bitstream access"

WitekT 10 Maja 2006 19:29

0 0

10. maja podpisana została przez Prezesa UKE decyzja administracyjna wprowadzająca do stosowania przez Telekomunikację Polską ofertę ramową określającą warunki dostępu do lokalnej pętli abonenckiej poprzez dostęp do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby usług szerokopasmowej transmisji danych.

Decyzja ta jest odpowiedzią Prezesa UKE na wysokie ceny dostępu szerokopasmowego do Internetu. Zapewni także uwolnienie rynku usług szerokopasmowej transmisji danych i umożliwi innym operatorom oferowanie tego typu usług (odpowiednik neostrady tp) abonentom TP. W konsekwencji należy oczekiwać pojawienia się na rynku szerszej gamy produktów dostępu szerokopasmowego oraz obniżenia cen usług świadczonych klientom detalicznym, a także zwiększenia dostępności użytkowników do usług szerokopasmowych w tym: Internet, telefonia VoIP, TV.

Sposób ustalania opłat dla operatorów alternatywnych opiera się na metodzie "cena detaliczna minus". W wyniku tego różnica pomiędzy ceną oferowaną przez TP swoim abonentom, a ceną za usługę dla operatorów w celu umożliwienia tworzenia ofert konkurencyjnych wynosi 51%, a dla ofert obejmujących promocje dla abonentów TP – 41%.
Przewiduje się, iż dzięki zastosowanemu upustowi nastąpi znaczny spadek cen i jednocześnie poprawi się jakość oferowanych usług.

Należy podkreślić, że oferta przygotowana przez Prezesa UKE sprzyja szybszemu pojawieniu się konkurencji dla usług TP, ponieważ umożliwia operatorom alternatywnym wykorzystanie już istniejącej infrastruktury. Temu samemu mają służyć przejrzyste procedury pozwalające na sprawne nawiązywanie współpracy między TP i operatorami alternatywnymi.

Wprowadzona oferta jest realizacją jednego z priorytetowych działań wskazanych w Strategii Regulacyjnej 2006 – 2007 ogłoszonej przez Ministerstwo Transportu i Budownictwa, dotyczących: wprowadzenia realnej konkurencji na rynku dostępu szerokopasmowego ADSL.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~Mirek  2006-05-11 09:44:03  host: aaxk42.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "...umożliwia operatorom alternatywnym wykorzystanie już istniejącej infrastruktury..."

  A przypadkiem to nie cos wiecej niz tylko infrastruktura??

 • 0

  2.  2006-05-11 09:48:30

  Mirek: praktycznie to jest tak, że podłączasz rurę z Internetem do punktu styku, a cała infrastruktura dostępowa dla technologii DSL jest tepsy. To taki WLR dla Internetu - sprzęt tepsy, klienta obsługuje alternatywny.

 • 0

  3. ~Mirek  2006-05-11 14:02:44  host: aawj98.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No ale w przypadku WLR to nie tylko sprzet Tepsy, ale rowniez ich uslugi.

 • 0

  4. ~Mirek  2006-05-11 14:05:52  host: aawj98.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To nie jest tak, ze TP bedzie odsprzedawala Neostrade po cenach hurtowych innym operatorom? Jesli tak to wlasnie Bitstream to cos wiecej niz infrastruktura, jak to jest przytoczone w artykule

 • 0

  5.  2006-05-11 17:07:39

  No ok - co więcej niż infrastruktura, bo nie rozumiem? :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-85-115.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet