Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest decyzja MTR dla P4

Jest decyzja MTR dla P4

WitekT 30 Czerwca 2011 17:04

0 0

UKE wydał decyzję w sprawie wysokości stawki MTR dla ostatniego z najważniejszych graczy na rynku - P4. Dzięki porozumieniu PTC z KIGEiT i równej stawce MTR na poziomie 15,2 grosza dla trzech największych operatorów, decyzja dla czwartego nie stanowi zaskoczenia.

W decyzji dla P4 stawkę MTR określono jako procent stawki trzech największych operatorów. Jest to kolejno:
w okresie 1. lipca - 31. grudnia 2011 roku - 179% stawki 15,2 grosza (czyli 27,21 grosza),
w okresie 1. stycznia - 30. czerwca 2012 roku - 163% stawki 15,2 grosza (czyli 24,78 grosza),
w okresie 1. lipca - 31. grudnia 2012 roku - 147% stawki 12,23 grosza (czyli 17,98 grosza).




Po tym okresie asymetria dla P4 zniknie, a stawki MTR dla wszystkich operatorów działających na rynku dłużej niż 4 lata będą oparte o realne koszty świadczonych usług. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 59
  • 0

    44. ~mn  2011-07-01 04:11:13  host: ip-178-214-150-141.silesiamultimedia.com.pl

    tomek@ciekawe co mówiłeś gdy stawki wynosiły 75gr do wszystkich i to była podstawowa stawka..o stawkach 2,75zł za minutę chyba nie warto pytać.

  • 1

    45.  2011-07-01 10:03:15

    42, owszem mam tanio w Play do wszystkich. Około 10 groszy za minutę w pakiecie 30 za 10. Co nie znaczy, że mam oddzwaniać do baranów, którym nie chce się ruszyć tyłka z złodziejskiej trójcy. Znam osoby, które są w w3 bo mają lepiej. Ale większość jest tylko dlatego, że nie chce im się ruszyć czterech liter. I do nich nie oddzwonię. Gdy dzwoni do mnie ktoś, kogo szanuję bądź lubię, rozłączam się i sam oddzwaniam do niego, bo nie chce aby był ruchany przez swojego operatora.

  • 0

    46. ~MADD  2011-07-01 21:29:22  host: host-89-230-73-37.rzeszow.mm.pl

    @43 - no nie do końca. Jest jeszcze kwestia zmowy cenowej. To nie jest rynek gruszek na targu, że wszystko wolno.

  • 0

    47. ~luki  2011-07-02 09:35:03  host: ip-99-048.smtvsat.pl

    MTR znowu spada a cena do Play nadal wysoka, Ale ludzie są naiwni i dają się doić W3 :D

  • 0

    48.  2011-07-03 13:34:57

    ja od 7 miesięcy mam 17 gr za min do wszystkich w kraju i UE :) w tym do Play. Jak ktoś nie potrafi dobrać taryfy, to niech nie płacze, że ma 80gr za min do Play. Człowiek głupi, ale świadomy. Co wiecej to taką stawkę mam z Ery (teraz już T-Mobile).

  • 0

    49. ~  2011-07-03 14:39:27  host: afsw205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    48 a później się obudziłeś i pommyślałeś jakby to było pięknie gdybyś miał 17gr za min bo ty by byo tylko dwa razy drożej niż w play

  • 0

    50. ~  2011-07-03 15:39:42  host: z08-11.opera-mini.net

    w tmobile mozna miec 15-16gr/min do wszystkich w abo z telefonem. Wiec 10gr we freshu z pakietem 30za10 z ograniczeniami nie jest zadna rewelacja w tmobile mozna miec 15-16gr/min do wszystkich w abo z telefonem. Wiec 10gr we freshu z pakietem 30za10 z ograniczeniami nie jest zadna rewelacja

  • 0

    51. ~  2011-07-03 17:53:58  host: 31.41.144.41

    @50. Tylko zapominasz, że w PF możesz jeszcze dzwonić za 5gr w sieci i na stacjonarne oraz otrzymać rozmowy i SMS'y w sieci darmo lub setki SMS'ów do wszystkich już przy doładowaniu za 5 złotych przez 6 dni. Stawki spokojnie potrafią spaść poniżej 10 gr/ minuta. Do tego cena SMS'a nie powinna przekraczać 3 groszy. A ile za niego płacisz w Teuer-Mobile :)?

  • 0

    52. ~  2011-07-03 18:23:32  host: 89-78-10-20.dynamic.chello.pl

    @51; kolega 50 dobrze pisze. We freshu nie macie telefonu i jeżeli założymy sprzedaż telefonu to faktycznie w Tmobile można mieć 8gr/min. To jest wystarczająca stawka, żeby nie bawic się w terminowe pakiety, które trzeba przedłużać albo przepadają. Jak ktoś lubi zabawe w pakiety to niech sie bawi kodami we freshu :D Nie rozumiem po co ta dyskusja. Jeden zadowoli sie np Orange a inny Freshem. Ważne żeby dobrze dobrać sobie oferte

  • 0

    53. ~  2011-07-03 19:40:24  host: afsw205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    50 51 we play abo i mix minuta jest znacznie tańsza w znacznie tańszych abo i gdy sie je je porównuje do pf sa nieopłacalne a wy bredzicie o treich, dam przykład np żeby kupić u operatora wildfiera w cenie rynkowej trzeba wziąść abo min 30zł czyli masz abo w nim jakieś do 100minut i telefon który możesz sprzedac za tyle za ile go kupiłes a teraz zagadka o ile cie sprzedarz tego telefony obniży cene minuty hahahahahahahahahaha a we freshu mam za to min 300min i telefon w tej samej cenie i nie musze wyddawać tych 300zł co miesiac

  • 0

    54. ~  2011-07-03 20:15:00  host: afsw205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    52 ile wynosi roczna dopłata do telefonu? z moich wyliczeń wynika że upust na telefon mozna przyrównac do rabatu do wykupionego abonamentu rzędu 15% a minuty w abo są 2 3 razy droższe

  • 0

    55. ~  2011-07-03 20:31:45  host: 31.41.144.41

    @52. Tylko zauważ, że stawka poniżej 20 groszy dostępna jest dla abonamentów od 99 złotych wzwyż. Ja mam ponad dwa razy lepsza stawkę już za 15-25 złotych miesięcznie.

  • 0

    56. ~  2011-07-03 20:32:33  host: z39-08.opera-mini.net

    ja w erze do abo za 59zl z 360min dostalem e52 za 1zl. Wydaje mi si ze to dobra cena? Nokie poscilem na allegro za 700zl

  • 0

    57. ~  2011-07-03 20:39:43  host: z39-08.opera-mini.net

    55, ale zrozum ze ktos moze wlasnie potrzebowac takiego abonamentu i to dla niego zaden wysilek. nie kazdy cierpi na brak gotowki zeby unikac abonamentow i wiecznego liczenia grosikow za minute. Mnie naprawde nie przeszkadza ze ktos ma taniej. Ja mam ile mam czyli 8gr/min a to ze ktos po karkolomnych kombinacjach z pakietami 30za10 i kodami na zmiane profili ma 6gr/min to niech ma. Dla mnie to zadna roznica. Wydatki na telefony to i tak nie duze kwoty w porownaniu z innymi55, ale zrozum ze ktos moze wlasnie potrzebowac takiego abonamentu i to dla niego zaden wysilek. nie kazdy cierpi na brak gotowki zeby unikac abonamentow i wiecznego liczenia grosikow za minute. Mnie naprawde nie przeszkadza ze ktos ma taniej. Ja mam ile mam czyli 8gr/min a to ze ktos po karkolomnych kombinacjach z pakietami 30za10 i kodami na zmiane profili ma 6gr/min to niech ma. Dla mnie to zadna roznica. Wydatki na telefony to i tak nie duze kwoty w porownaniu z innymi

  • 0

    58. ~  2011-07-03 21:03:24  host: 31.41.144.41

    @56. No to całkiem niezła oferta przedłużeniowa. Po sprzedaży telefonu masz koszt minuty około 11 groszy. Ale to chyba było przed wejściem T-Mobile. Aktualnie przedłużający klienci standardowo otrzymują za 69zł 360 minut a nokie E52 za 299 złotych.

  • 0

    59. ~  2011-07-03 21:12:53  host: z39-08.opera-mini.net

    58, nie znam obecnych bo mnie to nie dotyczy. Jest do tego siec rodzinna +100MB. Z tego co liczylem to minuta wyszla okolo 8gr ale nawet 11gr tez mnie nie przeraza ;) to naprawde są drobne rzeczy zeby nad tym sie zastanawiac i umartwiac

  • 0

    60. ~  2011-07-03 21:40:46  host: afsw205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    57 a ja bez żadnych abonamentów i zobowiązan wygadania określonej liczby minut mam 0-10gr , miesięcznie wydając 10-15zł mam ok 200minut płatnych i praktycznie niegraniczone sieciowe

  • 0

    62. ~  2011-07-03 23:51:50  host: 31.41.144.41

    @61. Ale co ma mi się wydawać? Ja sprawdziłem oficjalną ofertę przedłużeniową w abonamentach T-mobile. Na indywidualne negocjacje i tak decyduje się jedynie kilka procent użytkowników.

  • 0

    63. ~  2011-07-03 23:53:38  host: 31.41.144.41

    @61. Sorki, późna pora i wydawało mi się, że swoją wypowiedź skierowałeś do mnie w kwestii abonamentu 69 z 360 minutami i Nokią E52 za 299 zł :).

  • 0

    64. ~  2011-07-04 07:47:42  host: 77-254-244-89.adsl.inetia.pl

    @56; no tak ty zapewne taniej niż za 1pln kupiłbyś we Freshu nokie e52? Dla niektórych tutaj obecnych każdy kto bierze abonament to jest głupcem i to tak jakby wyrok podpisał na siebie ;) Ludzie zrozumcie, że nie każdy chce się bawić prepaidami i pakietami. Całkowicie rozumiem 56, 57 i podobnie nie bawię się prepaidem. Nie to, że uważam to za coś gorszego ale wydatki jakie ponoszę na telefon są na takim poziomie, że nie chce bawić się w jakiekolwiek pakiety a bez pakietów każdy prepaid jest gorszy niż abonament jaki mam. Oszczędności 10-20zł nie są dla mnie dużymi. Ostatnio podpisałem abonament w Plusie świadomie wiedząc, że przy super MNP miałbym więcej minut ale nie skorzystałem. Play do głównego numeru nawet nie rozważam. Wg niektórych pewnie jestem głupcem ale wogóle mnie to nie interesuje, bo to ja płacę i ja decyduję jak wydam swoje pieniądze.

Dodaj swoją opinię