Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest chętny na zakup WebOS

Jest chętny na zakup WebOS

Q! 30 Września 2011 16:48

0 0

Wiele wskazuje na to, że rozwijany przez HP system WebOS lata świetności może mieć wciąż przed sobą. Wszystko dlatego, że Amazon jest bardzo zainteresowany jego przejęciem - informuje serwis Venturebeat.

O zawirowaniach wokół mobilnego systemu od HP pisaliśmy wielokrotnie - najpierw HP ogłosił, że kończy wsparcie dla WebOS, aby później kilkukrotnie zmienić zdanie - szerzej o tym informowaliśmy w tej oraz tej wiadomości. Teraz może się okazać, że system ten trafi w dobre ręce i otrzyma drugą szansę na rynku.

Według serwisu Venturebeat, poważne zainteresowanie WebOS wykazuje Amazon, który zaprezentował swój własny tablet, Kindle Fire. Rozmowy mają być już w bardzo zaawansowanej fazie, a ich finalizacja spodziewana jest w niedalekiej przyszłości. Powstaje zatem pytanie po co Amazonowi WebOS?
Najlepszą odpowiedzią będzie Kindle Fire, który pracuje pod kontrolą mocno zmodyfikowanego, głównie graficznie, systemu Google Android. Nie jest tajemnicą, że Amazon lubi być niezależny i polegać na własnej infrastrukturze - taką możliwość dałoby mu przejęcie znajdującego się już na rynku systemu. A znając rozmach i skalę przedsięwzięć podejmowanych przez tę firmę, możnaby być spokojnym o rozwój i przyszłość WebOS.

Prawdziwość informacji o rozmowach HP z WebOS może umocnić fakt, że jeden z prezesów HP odpowiedzialnych za produkty innowacyjne, Jon Rubinstein, w zeszłym roku objął jedno ze stanowisk w zarządzie Amazonu.

Źródło tekstu: venturebeat, wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~  2011-09-30 18:16:55  host: z12-12.opera-mini.net

  że kto stworzył ten system? A nie palm przypadkiem?

 • 0

  2. ~Peterwww  2011-09-30 18:19:37  host: aaup188.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Nawet napewno Palm:)

 • 0

  3.  2011-09-30 18:22:19

  @1, 2 - zależy jak na to spojrzeć - do takiego stanu jak jest teraz HP bardzo mocno się przyłożył - i dokładnie w ten sposób zostało to napisane/użyte. Ale ok, poprawiłem, żeby nie było już żadnych wątpliwości. :-)

 • 0

  4. ~zbyszek  2011-09-30 20:45:03  host: auto.89-22-39-252.matrix-net.pl

  to jest jeden z najważniejszych newsów na rynku ostatnio webOS to rozwijanie świtnego systemu Palma, to konkurencja jakościowa dla andka i cenowa dla rim z qnx i klasycznej siódemki, to alternatywa dla stabilności i intuicyjności wp7/wp8 a co za tym idzie wielka konkurencja dla apple, która może cieszyc każdego klienta... będzie się działo, jak dobrze pójdzie możemy mieć kilka fajnych platform do wyboru:-)

 • 0

  5. ~Rybak  2011-10-01 01:17:14  host: torserver.uvt.nl

  Również mam nadzieję, że uda się ożywić WebOS. System jest bardzo przyjemny w użytkowaniu i pewnie jeszcze wiele można z niego wykrzesać. Na pewno ma szanse na rynku i przy właściwym wsparciu marketingowym może wiele namieszać. Oby wspomniana w artykule transakcja doszła do skutku, bo od dłuższego czasu wszystko co powiązane jest (choćby pośrednio) z Palmem, nie ma szczęścia. Palm stanowi dla mnie książkowy przykład jak z bycia potentatem skończyć tak marnie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-86-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet