Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jest aktualizacja czterech modeli Symbiana do Anny - w C7 uaktywnia NFC

Jest aktualizacja czterech modeli Symbiana do Anny - w C7 uaktywnia NFC

WitekT 18 Sierpnia 2011 11:42

0 0

Symbian Anna - najnowsza aktualizacja systemu Symbian - jest od dziś dostępna dla wybranych czterech modeli.

Aktualizacja dostępna jest dla modeli N8, C7 (przy okazji uaktywniony zostaje chip NFC), E7 oraz C6-01.




Nowy interfejs użytkownika, pionowa, wirtualna klawiatura QWERTY, podzielony ekran do wiadomości, najnowsza wersja map, ulepszona przeglądarka internetowa oraz zwiększone bezpieczeństwo to tylko niektóre z ulepszeń, z których będą mogli korzystać użytkownicy. Symbian Anna może być pobrany m.in. poprzez najnowszą wersję aplikacji Ovi Suite (3.1.1.) zainstalowaną na komputerze.

Szczegółowe informacje o aktualizacji można znaleźć także pod adresem nokia.pl/anna.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 120
  • 0

    103.  2011-08-21 15:25:30

    Ale wczoraj chyba zbyt długo pracowałem, bo bez sensu widzę pisałem już wieczorem ;-) Tagi oczywiście - po pierwsze. Po drugie - odtwarzacz muzyki - może nie zwróciłęm uwagi w wersji 014 - sortuje nie po albumie i wykonawcy teraz a po wykonawcy i albumie - w tej kolejności. Co więcej, jeśli jest znacznik "wykonawca albumu" to ten jest pierwszy przed znacznikiem "wykonawca" (piosenki). Dzięki temu nie rozbija chociaż albumu na kilka, bo fatalnie to wygląda na liście.

  • 0

    104. ~  2011-08-22 09:21:29  host: aard90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dlaczego w play nie ma aktualizacji. Telefon jest z play, a sim mam w orange. Zaczyna mnie to wk.....ć. Nie wiem jaki mają w tym cel żeby opóźniać. Mógłby mi to ktoś sensownie wytłumaczyć, bo nie bardzo rozumiem?

  • 0

    105.  2011-08-22 16:22:45

    bo brandowane edycje nie są "za darmo"? nie wiem -a może nokia dyskryminuje Playa bo ma podobne barwy firmowe?

  • 0

    106.  2011-08-22 19:01:29

    Jak to nokia, spieprzyła wszystko:) Zainstalowałem na N8 i z pozytywów jedyny który widzę to qwerty w pionie. A z wad: straciłem nokiowy motyw do którego się przyzwyczaiłem i dostałem jakiś czarny który mi nie pasuje. "Wzmacniacz sygnału" - nie wiadomo o co kaman, po uruchomieniu "błąd systemu". Przy próbie otwarcia PDF "nieobsługiwany typ pliku". Quick office brak. W aparacie fotograficznym nadal nie pokazuje czasu naświetlania. Nie pojawiła się opcja wyłączania "assist beam". Zmiana trybu pisania sms tez nie do końca mi odpowiada bo juz się przyzwyczaiłem do starej. Ogólnie wielka lipa, czekałem na tą aktualizację z nadzieją. Obsługa telefonu nadal drewniana, Anna nic nie wniosła:).

  • 0

    107.  2011-08-22 19:03:27

    Przeglądarka wbudowana nadal nie ma porównania do Opery. Opera jest intuicyjna, ma zakładki, jest super. Niestety Opera się czasami wywala. Myślałem że na Annie może nie bedzie się wywalać ale nadal to robi. Do piachu z tą aktualizacją...

  • 0

    108. ~Robert  2011-08-22 22:42:54  host: a80-101-11-219.adsl.xs4all.nl

    czy ktos mi napisza dladzego niemam aktualizacji w noki c7 pisze ze

  • 0

    109. ~  2011-08-22 22:47:45  host: a80-101-11-219.adsl.xs4all.nl

    pisze brak dostempnych auaktualnien.Mam teraz wersie oprogramowania 014.002.Zresetowalem telefon i to samo??Gdzie ta anna???

  • 0

    110. ~nokia*  2011-08-23 11:48:38  host: mastiff3.strazgraniczna.pl

    Kolejny dzień a Symbiana Anny jak nie było tak nie ma. Mam Nokię C7 z PLAY. Beznadzieja. Oczywiście w obsłudze klienta - kompletnie nie wiedzą o co chodzi :D Porażka

  • 0

    112. ~Zb.  2011-08-24 09:55:41  host: 87-205-226-20.adsl.inetia.pl

    Jeszcze nie słyszałem żeby z PLAY-a komuś wyświetliło inny komunikat niż "brak dostępnych aktualizacji". Ja rozwiązuję z nimi umowę na podstawie "sprzętu niezgodnego z umową". Zanim mnie namówili na zostanie ich klientem wyraźnie stwierdzono (rozmowy agitacyjne były rejestrowane zarówno przez nich jak i przeze mnie a umowa pisemna nie zawiera klauzuli o ograniczeniach telefonu) , że telefon Nokia C7 jest bez jakichkolwiek blokad i ograniczeń.

  • 0

    113. ~Piotr  2011-08-24 12:18:24  host: adbm123.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pokazuje się Wam podzielony ekran wiadomości? Bo mi nie ani przy pionowej querty ani poziomo, może się gdzieś włącza??

  • 0

    114. ~Ndr  2011-08-24 12:46:30  host: adbm123.neoplus.adsl.tpnet.pl

    MI TEŻ SIĘ NIE POKAZUJE PODZIELONY EKRAN. OCO CHODZI??!!

  • 0

    116. ~aqq  2011-08-25 07:32:38  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    a Ty masz w orange minte za 1.74 :D ssij

  • 0

    117. ~daimos  2011-08-25 17:45:49  host: 87-206-157-30.dynamic.chello.pl

    u mnie na c7 w playu wlasnie pojawila sie anna (przez ovi suite)

  • 0

    118. ~miro  2011-08-25 19:35:25  host: 031011129163.warszawa.vectranet.pl

    U mnie dziś też,właśnie instaluję :) 324 MB

  • 0

    119. ~miro  2011-08-26 08:17:29  host: 031011129163.warszawa.vectranet.pl

    No Anka zainstalowana na C7 z Play, najwpierw pobiera te 324 MB, po zaistalowaniu pojawia się jeszcze 5 aktualizacji 2 od Anki, NFC, darmowa gra- Angry Birds Magic i jakiś uprade sklepu, no i śmiga :)

  • 0

    120. ~gość  2011-08-26 09:34:05  host: rw218.internetdsl.tpnet.pl

    u mnie w ovio dalej nie widać aktualizacji dla c7 w play; czy trzeba coś wyrzucić z pamieci komputera? czy system operacyjny Vista może mieć znaczenie?

  • 0

    121. ~daimos  2011-08-26 09:48:02  host: 91.216.115.254

    potwierdzam to co napisał miro smiga az miło

  • 0

    122. ~gość  2011-08-26 10:19:57  host: rw218.internetdsl.tpnet.pl

    właśnie zaskoczyło... pozdrawiam!

  • 0

    123. ~dareus  2011-08-26 12:02:15  host: 195.14.4.43

    głupie pytanie, ale może zauważył ktoś mniejszą czułość ikonek na pulpitach w Annie? w starej wersji Symbiana muśnięcie ikonki powodowało w 100% jej reakcję, w Annie mniej więcej co 5-6 próba aktywacji ikonki kończy się niepowodzeniem. może to szczegół, ale wkurzający. podrkeślam, że chodzi o ikonki z widżetów umieszczonych na pulpitach.

  • 0

    124.  2011-09-02 21:36:38

    ja zauważylem, w N8, że po zakończeniu rozmowy aplikację do rozmowy mam w tle, więc w efekcie nie mam jak odłozyć słuchawki. Staje się tak 2x na 3 rozmowy. Po aktualizacji jeszzce bardziej nie lubie tego telefonu

Dodaj swoją opinię