Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jeśli nie Windows Phone 8, to co? Mamy plan awaryjny - odpowiada Nokia

Jeśli nie Windows Phone 8, to co? Mamy plan awaryjny - odpowiada Nokia

LuiN 3 Lipca 2012 14:58

0 0

nokia lumia 900Członek zarządu Nokii, Risto Siilasmaa, w wywiadzie dla fińskiej telewizji powiedział, że Nokia ma plan awaryjny w razie porażki Windows Phone 8. Nie musi być nim jednak Android.

Jednocześnie w wywiadzie Siilasmaa podkreślił, że jest zadowolony z obecnego rozwoju Windows Phone 8 i uruchomienie planu B prawdopodobnie nie będzie potrzebne.

W sieci pojawiły się od razu po tej wypowiedzi spekulacje dotyczące potencjalnej zamiany Windows Phone 8 na Androida. Nokia szybko jednak poinformowała media, że wywiad został przez niektórych źle zinterpretowany i Siilasmaa w żadnym wypadku nie wskazał Androida jako alternatywną platformę.




Dokładny cytat przedstawia się następująco: (...) jak każdy odpowiedzialny zarząd, musimy być przygotowani na alternatywy, ale szukanie ich nie jest naszym aktualnym celem (...).

Mimo odpowiedzi Nokii, serwis GSMArena skomentował, że i tak trudno szukać innej realnej alternatywy dla Windows Phone 8 niż właśnie Android. Wcześniej mógł nią być MeeGo OS, jednak Nokia wycofała się z niego tuż przed premierą (całkiem udanej zresztą) Nokii N9.

Źródło tekstu: redmondpie, gsmarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 2

    3. ~  2012-07-03 15:30:47  host: z46-09.opera-mini.net

    Plan B juz wdrazaja w zycie. W newsie ponizej jest dokladnie opisany: nokia lumia 900 ktorej nikt nie chce innie bedzie miala wp8 sprzedaja w cenie IP4s czy sgsIII. Ta firma sama z cala moca prosi sie o swoj marny los. Zal

  • 2

    5.  2012-07-03 15:33:56

    @4 Było o tym, wystarczy przeszukać wiadomości

  • 2

    6.  2012-07-03 15:35:02

    @4 http://telepolis.pl/news.php?id=25614

  • 2

    7.  2012-07-03 15:35:14

    o tym też było: http://telepolis.pl/news.php?id=25611

  • 1

    8. ~  2012-07-03 15:36:48  host: z27-09.opera-mini.net

    @4. Już dawno o tym napisali.

  • 2

    9.  2012-07-03 15:37:30

    2, Nokia N9 trafiła na rynek, napisaliśmy nawet jej recenzję. 7, bledos - tak, zorientowałem się już po publikacji, jednak nie było wtedy jeszcze komentarza Nokii odnośnie interpretacji wywiadu.

  • 2

    10.  2012-07-03 15:38:13

    @2 przed premierą N9 oświadczyli, że to ostatnie urządzenie z nim.

  • 1

    12. ~MacGuyver  2012-07-03 16:22:19  host: 178.180.23.40.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    NOKIA ??? to oni jeszcze istnieją w świecie smartfonów??? ... plan B to OPONY tak tak kochani forumowicze ... nokia i nokian to ta sama firma :) Nokia ceni się jak niedościgniony ideał rodem z Cupertino ... no cóż kupę można ładnie zapakować i próbować szczęście ... może znajdzie się jakiś niedouczony co i to kupi :D ROTFL

  • 1

    13. ~pepep  2012-07-03 16:31:50  host: p57982692.dip.t-dialin.net

    N9 cudowny telefon! Najlepszy jaki miałem!

  • 2

    14.  2012-07-03 16:36:25

    @1, Android nie jest dla każdego, tylko korporacje i twórcy aplikacji nam tak wmawiają.

  • 1

    16. ~Piotr  2012-07-03 16:45:17  host: dgj1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To może jakiś news, że N9 jest nadal wspierane? Dzisiaj wyszła aktualizacja PR 1.3

  • 0

    17.  2012-07-03 17:10:18

    nokia niech sie w andka nie pakuje... Za duża konkurencja a z jej podejściem (piękna konstrukcja+kijowe wnętrze+cena jak od hApple) ciężko by było przetrwać... I piszę to jako fan nokii... Mają MeeGo małą najnowszą super edycję symbiana

  • 2

    18.  2012-07-03 17:36:56

    Jeśli nie WP8 to gumiaki i opony!!!

  • 2

    19. ~Manek775  2012-07-03 17:41:11  host: 81.219.96.13

    "Wcześniej mógł nią być MeeGo OS, jednak Nokia wycofała się z niego tuż przed premierą" Nie wycofała się z systemu, tylko z wprowadzania telefonów z nim. Wprowadzanie telefonów byłoby świetnym planem B.

  • 2

    20.  2012-07-03 18:08:00

    @19 Również skłaniałbym się w tę stronę. Chodzą słuchy, że Nokia prowadzi pracę nad MeeGo. Podobno ma to być następca Symbiana. Ile w tym prawdy nie mam pojęcia, ale jeśli informacje nie kłamią to Symbian miałby godnego następce.

  • -1

    21.  2012-07-03 23:34:06

    Do dziś nie rozumiem jak głupi albo pełen konfliktów musiał być zarząd Nokii w momencie podejmowania decyzji o porzuceniu MeeGo. Prawdopodobnie został do tego zmuszony przez przez Microsoft, ale to tylko świadczy o ich słabości - bo równie dobrze mogliby go rozwijać i oferować równolegle. Microsoft nigdy nie zdobędzie poważniejszej części rynku mobilnego. Dlaczego? Bo do tego trzeba być "cool & sexy" - a MS taki nigdy nie był i nie będzie.

  • -1

    22. ~pepep  2012-07-04 09:16:53  host: p57982D17.dip.t-dialin.net

    @20 tak - prowadziła. Zaprzestała kilka tygodni temu. MeeGo to nie Symbian! :) @21 z tego co wiem to po 1. Elop byl managerem w MS, po 2. i moze wazniejsze - wzgledy ekonomiczne. google chcial zbyt wysoka marze. MeeGo jest swietny, ale ma podobny problem do symbiana - nie ma aplikacji. WP i Android mają zdecydowanie więcej.

  • 0

    23.  2012-07-04 12:14:27

    @22 MeeGo nie ma aplikacji? Toś chłopie błysnął... Aplikacji jest mnóstwo, podobnie jak to było w Maemo. Tyle że większość z nich to open source a tu trudno o zarobek - więc nie były reklamowane. Na Maemo wciąż pojawiają się nowe (a właściwie są przystosowywane). Ostatnio po prawie roku włączyłem moją N900 i byłem mocno zdziwiony - pojawiło się sporo nowych rzeczy.

  • 0

    24.  2012-07-04 13:59:45