Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jedyne co słyszysz to muzyka - dyskretna Nokia Essence

Jedyne co słyszysz to muzyka - dyskretna Nokia Essence

LuiN 21 Grudnia 2011 14:29

0 0

nokia essenceNokia Essence to najnowszy stereofoniczny zestaw słuchawkowy Bluetooth w portfolio fińskiego producenta. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej funkcji redukcji hałasów Bass Perfection, urządzenie eliminuje nawet 99,8% odgłosów otoczenia dostarczając użytkownikowi doskonałej jakości dźwięk.

Z Nokia Essence użytkownik może cieszyć się swobodą bezprzewodowej transmisji muzyki bez względu na czas i miejsce, w którym się znajduje. Miejski zgiełk, przejeżdżające obok samochody, czy rozmowy mijanych na ulicy ludzi nie wpływają już na jakość słuchanych piosenek. Opracowana przez firmę Nokia funkcja redukcji hałasu o nazwie Bass Perfection, eliminuje zakłócenia w zakresie niskich częstotliwości.

Szumy w pasie średnim i wysokim są ograniczane poprzez elastyczne kształtki wykonane z silikonu medycznego, które szczelnie wypełniają kanał uszny użytkownika, nie powodując jednocześnie uczucia dyskomfortu.

Ponadto użytkownik ma do dyspozycji cztery profile korekcji dźwięku stworzone przez profesjonalistów: halę koncertową (domyślny), wzmocnienie basów, wzmocnienie sopranów oraz kombinację tych dwóch ostatnich. Urządzenie obsługuje szeroki wachlarz kodeków audio, takich jak SBC, apt-XTM i AAC Direct Streaming, przez co muzyka brzmi świetnie bez względu na rodzaj jej źródła.




Dzięki technologii Bluetooth użytkownik może nie tylko korzystać z zalet bezprzewodowej transmisji muzyki, ale też prowadzić rozmowy przez telefon bez użycia rąk. W dodatku, aby natychmiastowo zainicjować połączenie Bluetooth wystarczy dotknąć zestaw słuchawkowy telefonem posiadającym funkcję NFC. Można też sparować telefon tradycyjnym sposobem.

Zestaw Nokia Essence jest kompatybilny z telefonami, laptopami oraz odtwarzaczami mp3 obsługującymi bezprzewodową łączność Bluetooth. Słuchawki są dostępne w sprzedaży od połowy grudnia w cenie 440 złotych.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • -1

    2. ~Nokiarz  2011-12-21 14:37:43  host: apn-95-41-41-176.dynamic.gprs.plus.pl

    Nokia zawsze wyznaczała trendy i tak samo jest teraz, pomimo niewielkiej przewagi Samsunga.

  • 0

    3. ~  2011-12-21 14:45:08  host: apn-95-41-85-92.dynamic.gprs.plus.pl

    sam sie czaje na starszy model BH-505 gdyz taka konstrukcja bardziej do mnie przemawia ale nawet te 170zl wydaje mi sie duzo jak na cos sporadycznie uzywane a co dopiero te 400zl..

  • 0

    4. ~...  2011-12-21 15:00:20  host: 46.115.38.96

    Nokia np. 500 w sklepie stacjonarnym kosztuje mniej niż 700zł a tu za słuchawki wołają 440zł. Czy leci z nami pilot?

  • 0

    5. ~Mike  2011-12-21 15:02:37  host: 87-205-136-162.adsl.inetia.pl

    Złotówka jest g warta od prawie dwóch kwartałów, to się nie ma co dziwić, że u nas wszystko jest nieosiągalnie drogie. W euro jest to kwota śmieszna.

  • 1

    6. ~Nokiarz  2011-12-21 15:10:49  host: apn-95-41-41-176.dynamic.gprs.plus.pl

    4, Nokie 500 Nową kupiłem teraz za 499 zł a tu same słuchawki tyle kosztują pogięło ich całkiem.

  • 0

    7. ~...  2011-12-21 15:12:50  host: 46.115.38.96

    @5 Śmieszna? To prawie 100 euro. Po nowym roku będzie to na 99% ponad 100 euro. Obecnie na na wysyłkę w DE Nokia 500 kosztuje circa 140 euro. W MM była niedawno po 119 euro. A Ty wyskakujesz, że to śmieszna kwota. Zarobki zarobkami, ale chyba widzisz różnice w kosztach produkcji słuchawek a telefonu.

  • 0

    8. ~andruszka82  2011-12-21 15:20:06  host: apn-95-41-85-92.dynamic.gprs.plus.pl

    koszt produkcji to pojecie wzgledne,wezmy takie kolumny dzwiekowe niby takie same skrzynki a pare tys zl roznicy.. czy nawet kable audio miedz/złoto.. moze tu rowniez od pilota do uszu leci dzwiek po złocie? lub maja inna tajemnice konstrukcji

  • 0

    9. ~...  2011-12-21 15:31:41  host: 46.115.38.96

    @8 Może tak a może nie. Tego nie wiem. W moim odczuciu Nokia nie jest firmą z uznaną renomą jeśli chodzi o słuchawki. Nawet gdyby była to co? Słuchawki mamy drogie bo dobre, a telefony tanie bo to zwykła masówka? Jak jest, słucham. Bo nie wiem.

  • 0

    10. ~Psycholog  2011-12-21 15:42:00  host: v02-16.opera-mini.net

    9, już Ci mówię. Bogaci czyli elita kupuje drogie słuchawki za co mają jakość, biedni zaś kupują co najtańsze jakość jest na drugim miejscu, powiedziałbym że nie wiedzą co to znaczy jakość.

  • 0

    11. ~...  2011-12-21 15:45:04  host: 46.115.38.96

    @10 To świetnie, też się cieszę. A może znasz odpowiedz na moje "pytanie"

  • 0

    12. ~f0rce  2011-12-21 15:49:40  host: 195.42.249.134

    Ad1) Chyba w zestawach słuchawkowych... ;]

  • 0

    13. ~Misiek  2011-12-21 17:00:42  host: 89-72-108-255.dynamic.chello.pl

    Szczerze to wolę przewodowe Bose Quiet Comfort QC15.

  • 0

    14.  2011-12-21 17:10:49

    98,8 szumu otoczenia, no to nokia moze miec na sumieniu troche ludzi ktorzy sie wpieprza pod auta i trmawaje:)

  • 0

    15. ~  2011-12-21 17:58:06  host: 77-255-181-41.adsl.inetia.pl

    miałem takie coś podobnego oczywiście chodzi mi o kształt i nigdy więcej takich słuchawek. Wolę 100x te małe tradycyjne co ma np. SE w200i. Te malutkie co to chodzą głęboko do uszu chciały mnie wykończyć. Przecież to się dusi w uchu. Ja nie wiem jak to można takie coś słuchać. A teraz dodatkowo dopracowali odcięcie człowieka od otoczenia. Przecież to potencjalni samobójcy wpadający pod samochody i rowery i samotnicy.

  • 0

    16. ~andruszka82  2011-12-21 18:52:53  host: apn-95-41-85-92.dynamic.gprs.plus.pl

    pracuje na budowie,jako monter scianek dzialowych bez urzadzen elektrycznych.. Wiecie jak cieżko jest sie skupic gdy obok groszkuja beton mlotami ,pracuja instalatorzy elektryki albo co gorsze nawiercaja plastikowe ramy okienne.. takie sluchawki ratuja resztki nerwow

  • 0

    17. ~  2011-12-22 09:42:25  host: 31.61.108.44

    Ktoś tu pisał że Nokia wyznacza trendy, ale te słuchawki to żadna nowość, wielu producentów ma już podobne rozwiązania. Dodatkowo Bluetooth - z mojego punktu widzenia zupełnie nieprzydatne, nie można używać w samolocie - a akurat tam redukcja hałasu najbardziej się przydaje. Ćwiczyłem różna rozwiązania i jak dotąd najlepiej sprawują się małe słuchaweczki wciskane do uszu.

Dodaj swoją opinię