Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jednolite procedury testowania Javy

Jednolite procedury testowania Javy

sirmark 26 Lutego 2004 02:21

0 0

Czołowe firmy sektora telekomunikacji bezprzewodowej - Motorola, Nokia, Siemens, Sony Ericsson oraz Sun Microsystems – opracowały program “Java Verified", który ma zapewnić jednolitą procedurę testowania i certyfikacji aplikacji Java, tworzonych z myślą o telefonach komórkowych. Program będzie nazdorowany przez Suna.

Opracowanie programu Java Verified oznacza, że nowe aplikacje w trakcie tworzenia będą przechodziły tylko jedną procedurę testowania i certyfikacji, niezależnie od tego jak szeroki będzie kanał ich odbiorców. Oznacza to ograniczenie kosztów produkcji nowych aplikacji i skrócenie czasu wprowadzenia ich na rynek.
Aby uczestniczyć w programie, twórcy aplikacji w Javie muszą się zarejestrować na stronie www.javaverified.com. Przesłane oprogramowanie jest kontrolowane pod względem uruchamiania, interfejsu użytkownika, funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz możliwości lokalizacji.

W kwestii opracowania ujednoliconych procedur testowych firmy porozumiały się już w czerwcu ubiegłego roku i – jak zapewniają – od tego czasu dokonał się "znaczący postęp". Przedstawiciele gigantów telekomunikacyjnych pozytywnie oceniają dotychczasowe osiągnięcia. "Jesteśmy przekonani, że współpraca przedstawicieli branży nad opracowaniem ujednoliconych procedur testowych i certyfikacji dla aplikacji Javy ma sens" – powiedziała Mala Chandra, wiceprezes działu komunikacji mobilnej Motoroli.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-174-226.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet