Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jednak nie TP w ZUS

Jednak nie TP w ZUS

WitekT 30 Stycznia 2006 10:27

0 0

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych nakazał ZUS unieważnienie przetargu na operatora sieci teleinformatycznej. W wartym ponad 50 mln zł przetargu złożono tylko jedną ofertę — od Telekomunikacji Polskiej, która świadczy ZUS takie usługi od kilku lat.

To właśnie nie spodobało się UZP, który po kontroli uznał, że ZUS preferował tego wykonawcę i ograniczał konkurencję. ZUS obiecał zastosowanie się do zaleceń, ale nie chciał komentować decyzji. Przetarg ma zostać powtórzony.

Tymczasem 31. stycznia wygasa umowa z TP na świadczenie usług operatorskich. Odcięcie od świata ZUS raczej nie grozi, ale sytuacja nie jest komfortowa. ZUS zamierza wystąpić do prezesa UZP o zgodę na podpisanie umowy z TP na początek na miesiąc, a potem na rok z wolnej ręki i w tym terminie rozstrzygnąć nowy przetarg.
TP nie komentuje tej sprawy. Konkurenci natomiast liczą, że kolejny przetarg będzie uczciwy, i zapowiadają w nim start.

Trzeba jednak przyznać, że warunki — przynajmniej na pierwszy rzut oka — zaproponowane przez TP nie były złe. ZUS szacował, że na realizację usługi będzie musiał wydać przez trzy lata ponad 77 mln zł (pierwotnie miał wydać ponad 60 mln zł). TP tymczasem zażądała jedynie 56 mln zł. W potencjalnym kontrakcie była jednak możliwość rozszerzenia zakresu usług.

Głównym zarzutem konkurentów TP wobec ZUS był krótki termin realizacji zamówienia: łącza miały być zestawione w ciągu miesiąca od podpisania umowy. Potwierdziła to kontrola UZP. Według informacji Pulsu Biznesu, również Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał niekorzystną dla ZUS opinię.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • 0

  1.  2006-01-30 12:03:10

  TP i ZUS, to zlodzieje. Jak widac dosc niezle sie zbratali ze soba i ciezko im sie rozstac.

 • 0

  2. ~maly  2006-01-30 14:32:23  host: 212.160.172.70

  heheh
  ciekawe dlaczeogo masz neostrade jak twierdzisz ze to zlodzieje????
  Ja bym tam nic nie chcial od zlodzei

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet