Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jednak nie będzie hurtowych opłat za przenośność numerów

Jednak nie będzie hurtowych opłat za przenośność numerów

WitekT 23 Września 2011 12:59

0 0

Wygląda na to, że jednak nie będzie hurtowych opłat za przeniesienie numeru, choć wcześniej konsultowany był projekt ze stawką 25 zł za jedną migrację. Teraz UKE pod konsultacje poddaje projekt decyzji odmownej w sprawie wniosków operatorów w tej sprawie.

UKE argumentuje, że każdy z operatorów zaprezentował swoje wyliczenia na różnym poziomie ogólności i do kosztów zaliczając różne elementy procesu. UKE obawia się także obniżenia atrakcyjności ofert dla przenoszących numer, co mogłoby się odbić na konkurencyjności całego rynku.




Szerzej o konsultowanym wcześniej projekcie opłaty za hurtowe przeniesienie numeru pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • -2

    12. ~  2011-09-23 13:46:29  host: z40-09.opera-mini.net

    Kolega mi powiedział że w Simplusie będę miał neta bez limitów prawda to? W Orange tak nie mam.

  • 1

    13. ~  2011-09-23 13:49:25  host: z19-01.opera-mini.net

    Jestem ciekaw, jaka jest obecnie liczba migracji. Play udusił się trochę liczbą chętnych, bo jego infrastruktura nie wyrabia przy tej ilości użytkowników, jaką ma obecnie. Z drugiej strony, chwała P4 za rozruszanie skostniałego rynku. I bardzo się cieszę, że każdy, w nieskrępowany sposób, może dokonać wyboru- albo postawi na oszczędność wydatków, albo na wysoką jakość rozmów, oferowaną przez niektórych z W3.

  • 0

    14.  2011-09-23 13:49:45

    Jest taka usługa w której płaci się 0,29 gr nie ważne ile się rozmawia w sieci(czy 5 minut czy godzinę)

  • 0

    15.  2011-09-23 14:01:01

    W sumie dobra wiadomość, ale jakby była symboliczna opłata 10zł za przeniesienie nr to myśle że ani operator ani użytkownik był by nie stratny zmieniając operatora na lepszego:)

  • 0

    16. ~  2011-09-23 14:08:59  host: z48-15.opera-mini.net

    Witam w Simplusie net jest nieograniczony za 15zl na 31dni i jest bardzo szybki do 512mb pozniej zwalniaja ale nie jest zle . Rozmowa w Plusie nieograniczonie dluga za 29groszy . Jestem w Simplusie i jestem zadowolona . Nie rozumiem uwag . Pozdrawiam

  • 0

    17. ~Paweł  2011-09-23 14:16:12  host: host-87-99-33-98.lanet.net.pl

    @12: to zmień lepiej na RedBull Mobile. Tam masz MB dawane po doładowaniu, a jak je wyczerpiesz to możesz dokupić pakiet, doładować znowu konto albo mieć lejek (wolniejszy internet ale za darmo).

  • 0

    18. ~  2011-09-23 14:58:40  host: dynamic-78-8-47-106.ssp.dialog.net.pl

    w pierwszym zdaniu dwa razy słowo jednak;>?

  • 0

    19.  2011-09-23 15:15:53

    "Wygląda na to, że jednak nie będzie jednak" Chyba jakiś błąd sie wkradł :D

  • 0

    20. ~  2011-09-23 15:36:48  host: z32-06.opera-mini.net

    17> A co to jest RedBullMobile? Napój to wiem ale sieć???

  • 0

    21. ~fabian  2011-09-23 15:44:56  host: dsn42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    największe zdziwienie mają konsultanci sieci Play, gdy przyjdzie kilku kominiarzy celem przeniesienia numerów z Play do Orange. Ciekawe czy mówią im -A guzik wam przeniesiemy ! ;-D

  • 0

    22. ~Słoneczny  2011-09-23 17:09:08  host: 84-10-45-129.dynamic.chello.pl

    A jednak uważam że symboliczna opłata na poziomie 10-20 zł, nikomu krwi by nie popsuła, a ludzie, szczególnie młodzi traktowali by przeniesienie numeru bardziej poważnie.

  • 0

    23. ~  2011-09-23 17:28:11  host: z11-11.opera-mini.net

    22. Sloneczny. Dokładnie. Opłata jest bardzo wskazana bowiem bez niej (15~25zł) dojdzie do masowych wydurnień i zawracaniu 4-y operatorom za frajer. Chyba, że, operator wprowadzi limity przenosin, np. 1raz na 1miesiąc. * Calm7

  • 0

    24. ~Słoneczny  2011-09-23 17:41:12  host: 84-10-45-129.dynamic.chello.pl

    @23, tez tak pomyślałem z myślą o niepoważnych promocyjnych skoczkach. A wiadomo że Polak potrafi. :-) Te limity to tez dobry pomysł, żeby ludzie nie przesadzali.

  • 0

    25. ~  2011-09-23 18:08:25  host: z34-09.opera-mini.net

    no to czarus albrecht kolejnego samobuja zalicza

  • 0

    26. ~  2011-09-23 18:11:54  host: z11-11.opera-mini.net

    24). Odn.limitów, to zaraz jak znam życie, to ryk się podniesie o ograniczaniu swobody kartmanom, i zapewne zabronią tego operatorom... No nic, pożyjemy zobaczymy. Choć z drugiej strony w plajaku mają idealną obsługę, sieć 2g 3g 4g, zasięg w metrze, wszystko darmo, więc..kto by tam chciał się z powrotem przenosić do W3 ;-D (żart!) * Calm7

  • 0

    27. ~  2011-09-24 02:29:10  host: z11-09.opera-mini.net

    @23, 24 i 26: Kiedy Wyscie sie obudzili??? Z takimi argumentami to trzeba bylo dawno temu wyskoczyc, a teraz sie zamknijcie, bo darmowe przenoszenie numerow jest juz 2,5 roku.

  • 0

    28. ~  2011-09-24 11:55:37  host: z11-11.opera-mini.net

    Teee, 27, ja od samego początku o tym pisałem, widocznie byłeś jeszcze pod cycem, hehe ;-p

  • 0

    29. ~Słoneczny  2011-09-24 16:41:03  host: 84-10-45-129.dynamic.chello.pl

    @27, Jest nius to piszę pod niusem. Jasne ze jest darmowe, inaczej nie było by tej dyskusji. Wyhamuj tylko z tą forumową brawurą i będzie git.

  • 0

    30. ~  2011-09-24 18:33:49  host: dcn205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przywilej niszczenia mniejszych i lepszych dla dużych i skostniałych opów nie przejdzie. Tak trzymać. Zyskają na tym klienci.

  • 0

    31.  2011-09-26 23:58:40

    Wolny rynek. Wprawdzie mam abonament w Plusie, ale jako kilunastoletni klient mam już takie zniżki i benefity, że absolutnie mi się nie opłaci przechodzić do innego opa. 'konsultantów' play zabiłem śmiechem, gdyż och ach co to play nie daje, ale nie daje zniżek, które mam już w Plusie. Tak niech pocałują mnie tam, gdzie słońce nie dochodzi. Tu płacę połowę abonamentu, a telefony biorę jak za normalny. Tak więc przykro mi bardzo, z Plusem się nie rozstanę szybko :)

Dodaj swoją opinię