Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jeden by wszystkimi rządzić - Windows 9

Jeden by wszystkimi rządzić - Windows 9

orson_dzi 24 Lipca 2014 08:01

8 5

W przeciwieństwie do Apple, które uważa połączenie iOS i OS X za stratę czasu i energii, Microsoft zamierza wprowadzić jeden system operacyjny dla wielu urządzeń. Nadchodzący Windows 9 ma być narzędziem do pracy i zabawy dla użytkowników komputerów, smartfonów i konsol Xbox. Prezes firmy Satya Nadella powiedział, że będzie to system operacyjny dla wszystkich rozmiarów ekranów.






W przyszłym roku Microsoft ma skupić swoje wysiłki na stworzenie jednego systemu operacyjnego, dopasowanego do ekranów o różnych rozmiarach (i rozdzielczościach). Dotyczy to również połączenia sklepu z aplikacjami oraz samych aplikacji, do czego gigant z Redmont chce zachęcić deweloperów. Już w kwietniu, we wczesnej wersji Windowsa 9 dostali oni możliwość tworzenia aplikacji multiplatformowych, dzięki czemu tą samą aplikację można było uruchomić na smartfonie, jak i Xboxie.

Premiera Windows 9 będzie miała miejsce najprawdopodobniej w przyszłym roku. Microsoft póki co nie potwierdza, ani nie zaprzecza, enigmatycznie stwierdzając, że z nadzieją patrzy na rozszerzenie możliwości systemu w nadchodzących miesiącach.

Źródło tekstu: BGR     
Źródło zdjęć:

Dodaj do:

Tagi: apple | microsoft | windows 9 | windows phone

w sumie: 22
  • 0

    3. ~  2014-07-24 08:11:16  host: 81-219-202-55.adsl.inetia.pl

    Kompatybilność programów - jak najbardziej tak, ale interfesjy... No ludzie, co za bezsens.

  • 2

    4. ~_siwy_  2014-07-24 08:16:27  host: 212.180.206.66

    Mała korekta - Satya Nadella to facet ;)

  • 1

    5.  2014-07-24 08:19:02

    Aplikacje webowe oferują podobną funkcjonalność już teraz - jest jednak kilka problemów - obsługa dotyku, różne rozdzielczości, diametralnie różna wydajność, GPS, kamera itp., itd. Stacjonarkę od telefonu różni naprawdę bardzo dużo, zrobienie jednej aplikacji pod wszystkie urządzenia jest możliwe, jeśli będzie ona bardzo prosta. Klient poczty, proste gry, obsługa multimediów (ale ogarnięcie akceleracji na wszystkich platformach...). Na papierze wygląda dobrze, ale w praktyce i tak producent będzie musiał przygotować kilka wersji tego samego programu, z tą różnicą, że sprzeda go tylko raz.

  • 1

    6.  2014-07-24 08:29:22

    @3: interfejsy beda rozne ale w miare mozliwosci spojne. Mniej wiecej tak jak dzis telefon i tablet z Windows.

  • 1

    7.  2014-07-24 08:33:03

    Oby zrobili coś takiego jak zaproponowało na kikstarter-rze Canonical z Ubuntu.
    Mam smartphone-a wtykam w dock stacje podłączoną do monitora klawiatury i myszki i interfejs zmienia mi się z kafelków na pulpit. Wszystkie moje dane i programy są gdzie były. Wszystkie aplikacje działają w obu interfejsach. Oczywiści to samo z laptopem. Laptop to już tylko klawiatura, touchpad, ekran i multiplikator portów po bokach, a na spodzie urządzenia złącze do dockowania smartphone-a.

  • 0

    8. ~frojd  2014-07-24 09:08:45  host: mx2.ipfin.co.uk

    Autor tego tekstu nie ma pojecia o tym co pisze albo ma nieaktualne dane. Apple już jakiś czas temu dostrzegło konieczność integracji środowisk a najmocniej widoczne tego efekty bedą w iOS8 i OSX 10.10

  • -1

    9.  2014-07-24 09:16:33

    Drogi Autorze! Masz bardzo nieaktualne informacje na temat ekosystemu Apple. Sugeruję zapoznanie się ze zmianami jakie na jesieni będą wprowadzone do iOS-a o OS X. Mam nadzieję że wtedy uznasz pierwsze zdanie powyższego artykułu za ABSURDALNE.

  • -1

    10. ~  2014-07-24 10:15:58  host: acui176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bzdura już w pierwszych słowach, do tego zmiana płci Nadelli. Jako że jeden z pracowników tpolis w newsie o podwyżkach w T-Mobile wygraża, że będzie kasował wszelkie "niemerytoryczne" komentarze, takie pytanie mi się nasuwa: grubas, czy jeśli wasza ekipa tępaków pisze durnoty, to wytknięcie tego jest merytoryczne, czy nie? Znowu zmienicie tekst po komentarzach, niewygodne komentarze się wytnie i będzie gitara, nie?

  • 0

    11. ~  2014-07-24 10:41:16  host: agqf220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Faktycznie to apple to jakieś niesamowite.
    http://tlp.is/38a

  • 0

    12. ~Gall Ale Nie Anonim  2014-07-24 10:48:44  host: public-gprs514630.centertel.pl

    Można pisać co się chce,ale mieć taką firmę jak Micro czy Apple to każdy by chciał.Wystarczy że pierdnie a cały świat zastanawia się nad aromatem tegoż lub inicjuje dyskusję o konieczności lub nie, jego puszczenia.

  • 0

    13. ~  2014-07-24 11:01:29  host: user-94-254-202-28.play-internet.pl

    Dobrze by było gdyby Windows 9 był tak samo szybki jak Windows 8 ale żeby była możliwość całkowitego wyłączenia interfejsu metro, bo nie każdy tego potrzebuje.

  • 0

    14. ~occ  2014-07-24 11:12:59  host: dynamic-78-8-98-211.ssp.dialog.net.pl

    Satya Nadella to facet... nieuki!!! Czytać się odechciewa takich artykułów...

  • 0

    15. ~  2014-07-24 11:24:47  host: public-gprs514703.centertel.pl

    Jak coś jest do wszystkiego to jest do d*py. Nie zawojujecie tym świata, możecie co najwyżej zdobyć jego część swoim agresywnym marketingiem. Skoro zależy wam na dojeniu baranów to powodzenia. Ja nie jestem jednym z nich. A Windows w każdej wersji uważam za niezwykłe g*wno: obleczone w złoty papierek.

  • 1

    16. ~Term i nator  2014-07-24 11:50:06  host: n05-07-05.opera-mini.net

    @14. Po co ci ta agresja i epitety?! W domu cię kultury nie nauczyli? :-)

  • 0

    17. ~pabloki  2014-07-24 13:19:30  host: 188.147.5.193.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    one world one government one religion one windows...................................................-------------------------------------------------------------

  • 0

    18. ~Pooh  2014-07-24 13:20:46  host: ackb20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15 iOS w wersji pierwszej był do jednego, był do dupy, a 30% użytkowników smartfonów na świecie uważa go za rewolucję.

  • 0

    19. ~Piotrek  2014-07-24 13:40:42  host: apn-46-215-69-181.dynamic.gprs.plus.pl

    A wszystko po to żeby kupować aplikacje do kompa stacjonarnego przez sklep Microsoftu a nie bezpośredno od producentów

  • 0

    20. ~młody  2014-07-24 15:24:28  host: 213.146.55.37

    windows 7 i 8 nie obsługują karty dźwiękowej sound blaster xfi windows 9 też nie będzie przesiadam się na linux

  • 0

    21.  2014-07-24 15:31:53

    Ubuntu od jakiś 3 lat też chcę ujednolicić smartfony,tablety i dekstopy... Tylko, że o ile beta ubuntu na smartfonie/tablecie jest fajna.... to jeśli będą dalej zwlekać to ich M$ wyprzedzi i nic nie zdziałają.

  • 0

    22. ~w9  2014-07-24 22:26:43  host: public-gprs308560.centertel.pl

    W9 z zaimplementowaną obsługą przez NSA... Jeśli stracisz dane z dysku one już tam będą, gorzej z ich odzyskaniem/uzyskaniem. ;)

Dodaj swoją opinię