Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jasser: przetarg lepszy od aukcji, potrzeba dyskusji ekspertów

Jasser: przetarg lepszy od aukcji, potrzeba dyskusji ekspertów

WitekT 6 Maja 2014 22:58

6 0

W sprawie aukcji częstotliwości LTE, UOKiK zgłosił do UKE swoje uwagi. Przede wszystkim, jeśli jest aukcja, a nie przetarg, tak jak dotychczas, to jedynym kryterium jest cena, podczas gdy w przetargu jest i cena, i wpływ na konkurencję. Stąd jest to bezpieczniejsze narzędzie - powiedział w Polskim Radiu Adam Jasser, prezes UOKiK.

Ta dość duża zmiana w dokumentacji aukcyjnej, dotycząca opisu warunków aukcji, dokonała się w ciągu kilku miesięcy i pokazuje, że nie jesteśmy jeszcze analitycznie przygotowani do tego przetargu. Dlatego warto dokładnie to przeanalizować - ocenił prezes.
Nie wydaje mu się, aby samo opóźnienie sprzedaży tych częstotliwości koniecznie musiało się przełożyć na poślizg czasowy we wdrożeniu. Może też tak być, i to jest pewne ryzyko, które ponoszą uczestnicy rynku, że aukcja zostanie uruchomiona szybko, ale przebieg będzie trwał bardzo długo. Tym samym będzie nieskuteczna. Ale może być też odwrotnie.

UOKiK przede wszystkim troszczy się o stan konkurencji na rynku telefonii komórkowej, ponieważ jeśli jej nie będzie, to zabraknie szybkich przewag, których się spodziewamy po LTE oraz zaprzepaścimy sens tego rozwiązania technologicznego, czyli nie będzie on ani powszechny, ani dostępny i tani. Dlatego Urząd postuluje dyskusje eksperckie, z udziałem praktyków i przedstawicieli Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, które odpowiada strategicznie za ten obszar, o tym jak ustalić najlepsze warunki konkurencji na tym rynku.

Źródło tekstu: Polskie Radio     

Dodaj do:

Tagi: adam jasser | lte | uokik

w sumie: 4
 • 0

  1. ~ola  2014-05-07 05:09:20  host: user-164-126-81-17.play-internet.pl

  i prawidłowo.... aukcja = kasa....

 • 0

  2. ~z  2014-05-07 10:48:42  host: 193-22-83-73.komster.pl

  Duże dzieci bawią ,moja mama mówi że to jest bagno a wszelaka biurokracja ma się dobrze jeszcze parę wycieczek dookoła świata i sprawa się rozwiąże.Moim zdaniem sprawa jest prosta należy oszacować posiadane częstotliwości czterech operatorów sumując podległe i podać przelicznik do przetargu.Natomiast współpraca operatorów jest sprawą dobrowolną wszyscy mogą być razem lub osobno.

 • 0

  3. ~DEX  2014-05-07 14:15:29  host: 178235120127.skarzysko.vectranet.pl

  Jedyną formą dzierżawy częstotliwości jest aukcja i wyciągnięcie jak największej kasy (sens aukcji). Mieszanie się do sprawy ogromnej liczby urzędników jest niedopuszczalne.

 • 0

  4.  2014-05-07 23:01:23

  Jest dopuszczalne pod warunkiem, ze wiedzą co robią, są niezależni i działają z sensem - a z tym niestety jest krucho.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet