Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jarosław Bauc w zarządzie Hawe

Jarosław Bauc w zarządzie Hawe

LuiN 29 Lipca 2013 08:46

1 7

jaroslaw bauc Rada nadzorcza Hawe powierzyła funkcję wiceprezesa zarządu Jarosławowi Baucowi. Wieloletnie doświadczenie nowego członka zarządu w branży telekomunikacyjnej i na rynkach finansowych ma być istotnym elementem wspierającym realizację ogłoszonej w czerwcu strategii rozwoju Hawe.

Jarosław Bauc to jeden z najbardziej doświadczonych i znanych polskich menedżerów. Był m.in. prezesem zarządu Polkomtelu a także prezesem zarządu Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego "Skarbiec-Emerytura". W rządzie Jerzego Buzka, w latach 1998-2000, pełnił funkcję ministra finansów.




Hawe rozpoczyna realizację ambitnego projektu, który zmieni obraz polskiego sektora telekomunikacyjnego. W kwietniu pozyskaliśmy Krzysztofa Witonia, jednego z najlepszych specjalistów w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej w Europie, który stoi teraz na czele Hawe. Teraz do naszego zespołu dołącza Jarosław Bauc, którego wiedza oraz doświadczenie z Polkomtela będzie olbrzymim wzmocnieniem - mówi Marek Falenta, główny akcjonariusz Hawe.

W czerwcu Hawe przedstawiło strategię, która zakłada przekształcenie spółki z operatora sieci szkieletowej w największego w Polsce otwartego operatora infrastruktury światłowodowej. Obecnie Polska plasuje się prawie na samym końcu w kategorii penetracji światłowodowych sieci szerokopasmowych FTTH w Europie z wynikiem zaledwie 0,5%, podczas gdy ten wskaźnik dla europejskich liderów wynosi blisko 25%.

Źródło tekstu: Hawe     

Dodaj do:

Tagi: hawe | jarosław bauc

w sumie: 37
  • 1

    18.  2013-07-29 12:51:28

    Ten pan zasłynął gigantyczną dziurą budżetową rzędu 40 miliardów złotych. I to ma być fachowiec? Panie opatruj!

  • 1

    19.  2013-07-29 13:03:16

    Podkreślając swój udział w rządzie Jerzego Buzka, Bauc kompromituje się całkowicie, gdyż w mojej opinii to najgorszy rząd w historii trzeciej RP. Nieśmiało przypomnę cztery całkowicie spieprzone reformy: samorządową - utworzenie ponad 300 powiatów w miejsce 49 województw, szkolną - utworzenie gimnazjów i wyrwanie dzieci w najgłupszym wieku z ich środowisk i rzucenie ich na pastwę gimnazjów-molochów, reformę służby zdrowia - powołanie Kas Chorych - w zasadzie do dziś niedokończonych reform i pogłębiających zapaść służby zdrowia. No i na koniec perełka - reforma emerytalna z największym bublem w historii - Otwartymi Funduszami Emerytalnymi, obecnie mającymi zostać wchłoniętymi przez państwo. Jednego nie mogę zrozumieć - jak najwięksi partacze w Polsce - mam tu na myśli Buzka i Bauca, zostają prominentnymi działaczami na skalę międzynarodową - Buzek szefował w Parlamencie Europejskim, a Bauc znowu zasiada w zarządzie. W normalnym kraju takie osobniki do końca życia powinni oglądać niebo zza krat, a tu proszę. Istotnie, jeden z polityków słusznie powiedział, że Polska to dziki kraj. Miał 100% racji.

  • 0

    20. ~pafcio  2013-07-29 14:22:57  host: public-gprs452320.centertel.pl

    Buc.

  • 0

    21. ~pabloki  2013-07-29 15:19:04  host: apn-95-41-127-140.dynamic.gprs.plus.pl

    toms jacek też pracuje usilnie nad dziura i na razie nizle mu to wychodzi.

  • 0

    23. ~...  2013-07-29 15:22:28  host: 87-205-239-65.adsl.inetia.pl

    @toms Tak jest wszędzie. Tu nie chodzi o fachowość, a kolesi i własne stołki i *tylko* o to.

  • -2

    24.  2013-07-29 15:24:04

    pabloki - jesteś współwłaścicielem frmy albo może za komuny budowałeś gospodarkę i z tego tytułu Ci się należą udziały w złodziejsko przejętym majątkiem państwowym przez cwaniaków - co tu sporo osób mówi, że masz tak jasno okreśone zdanie na ten temat?

  • 0

    25. ~pabloki  2013-07-29 15:28:21  host: apn-95-41-127-140.dynamic.gprs.plus.pl

    wlo ...???

  • 1

    26. ~pamiętliwy jak 150  2013-07-29 15:33:55  host: staticline-31-182-64-54.toya.net.pl

    "W rządzie Jerzego Buzka, w latach 1998-2000, pełnił funkcję ministra finansów."-wiemy i pamiętamy o tym "wybitnym" człowieku jeszcze wybitniejszego prof.Buzka...POKÓJ ICH PAMIECI.

  • 0

    27. ~  2013-07-29 15:57:27  host: v53-15.opera-mini.net

    Ludzie maja krotka pamiec, taki Buzek to jeden z najbardziej nieudolnych premierow a jak na niego ludzie glosuja w wyborach. Ale tacy ludzie miejsce w Plarformie Obywatelskiej maja miejsce, tak jak Krzaklewski tez starujacy z PO. Cale szczescie on juz do stolka sie nie dorwal w parlamencie.

  • 0

    28. ~netia  2013-07-29 16:19:32  host: 77-252-244-131.ip.netia.com.pl

    A czemu Wituckiego nie wzieli z TP? On by im sprzedaż rozbuchal. Otworzylby kanal D2D i KKB i chlopaki by latali do klientów i by sie krecilo. Dostawaliby prowizje od metra swiatlowodu jak sprzedadzą. Uczciwe nieprawdaż?

  • 0

    29. ~Octopus  2013-07-29 16:23:08  host: host-37-190-145-233.dynamic.mm.pl

    " telekomunikacyjnej w Europie, który stoi teraz na czele HAawe. " - > HAawe ? korekta :)

  • 0

    30. ~ttt  2013-07-29 17:12:04  host: 87-205-223-159.adsl.inetia.pl

    toms - święte słowa, dokładnie tak samo myślę

  • 0

    31. ~  2013-07-29 17:27:00  host: V32-12.opera-mini.net

    od dziury Bauca dziennikarze zaczęli mówić o długu publicznym,wtedy robili reforme OFE,miało być tak super,a teraz chcą się wycofać z OFE,najlepsze że tacy Niemcy nie zdecydowali się na OFE,a tak ogólnie jakbyście chcieli wiedzieć to po tych wszystkich komplikacjach wychodzi dziś że wasza emerytura jeśli dożyjecie będzie wynosiła 30% waszych zarobków tylko nikt jeszcze głośno o tym nie mówi

  • 0

    32. ~  2013-07-29 17:30:09  host: V32-12.opera-mini.net

    Buzek dostał w nagrodę awans do Brusseles za "dobre" reformy

  • 0

    33. ~...  2013-07-29 20:55:32  host: 87-205-229-198.adsl.inetia.pl

    @32 Dokładnie tak, facet wprowadził do Polski międzynarodowa finansjerę. To była i nadal jest dla mnie zdrada stanu.

  • 0

    34. ~wawiakkkk  2013-07-29 21:31:28  host: host-80-238-103-196.jmdi.pl

    jest takie fajne powiedzenie...że świnia do koryta zawsze się dopcha :-)

  • 0

    35. ~...  2013-07-29 22:40:15  host: aemo177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Współczucia dla Hawe...

  • -1

    36. ~...  2013-07-29 22:43:30  host: aemo177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    19*** Amen, z jednym ale - Kasy Chorych były ok. I gdyby Miller i reszta komuchów ich nie rozpierniczyli, dzisiaj byłoby całkiem sprawnie...

  • 0

    37.  2013-07-31 12:31:06

    pabloki - sorry, coś nie zagrało ;-) Nie wiem czy to Twój był komentzra (inny niż 21) ale do niego się odnosiłem. Chyba nawet zniknął, bo nie widzę jego nienawistnej treści nawet ;-)

  • 0

    38. ~tello  2013-07-31 22:07:49  host: dff244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdy jesteś ministrem finansów i doprowadzasz do dziury budżetowej albo menedżerem bankrutującej firmy to i tak napiszą ci w dossier: doświadczony, ZNANY menedżer. Ale jak Ty prosty człowieku schrzanisz robotę szybko drugiej nie znajdziesz. Bo w naszym kraju najważniejsze jest, żeby menedżer był ZNANY - czytaj ustosunkowany....

Dodaj swoją opinię