Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Japoński NTT DoCoMo ułatwi przelewy

Japoński NTT DoCoMo ułatwi przelewy

Q! 2 Lipca 2009 14:07

0 0
Japoński operator komórkowy NTT DoCoMo zapowiedział wprowadzenie na rynek detaliczny nowej usługi w postaci przelewów bankowych przez telefon. Dzięki niej osoby prywatne będą mogły w szybki i prosty sposób przekazać innemu użytkownikowi drobną sumę pieniędzy. Procedurę maksymalnie uproszczono.



Korzystanie z przelewów bankowych z wykorzystaniem telefonu zostało maksymalnie uproszczone. Ze strony osoby inicjującej przekaz sprowadzać się będzie do podania numeru telefonu odbiorcy. Osoba, do której będzie on skierowany, zostanie poinformowana o tym fakcie za pomocą wiadomości e-mail. Wtedy też będzie mogła zadecydować czy środki mają trafić na jej rachunek bankowy, czy też zostaną przekazane operatorowi i zaksięgowane na poczet przyszłego rachunku telefonicznego.

Odbiorca takiego przekazu będzie zwolniony z konieczności podejmowania jakichkolwiek kroków formalnych. Nie będzie on musiał ani rejestrować się w usłudze, ani zakładać specjalnego konta, na które mogłyby trafiać przesyłane środki. W związku z tym żadne jego dane osobowe nie będą ujawniane.

Maksymalna wysokość pojedynczego przelewu zostanie ograniczona do równowartości około 208 dolarów, natomiast ich liczba w miesiącu - do dziesięciu. Koszt wykonania jednego przekazu wynosić będzie około 1,1 dolara dla osoby wysyłającej oraz około 70 centów dla osoby otrzymującej przelew.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~David Płock  2009-07-02 15:11:25  host: xdsl.043.c83.petrotel.pl

  Wlasnie takie drobne rzeczy swiadcza o tym ze jestesmy 100 lat za murzynami!!!

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~głest  2009-07-02 17:49:38  host: 195.116.217.4

  Wyszli o krok przed zwykłe banki, które za wykonanie przelewu biorą pieniądze tylko od tego który pieniądze przekazuje.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-58-169.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet