Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Japoński NTT DoCoMo ułatwi przelewy

Japoński NTT DoCoMo ułatwi przelewy

Q! 2 Lipca 2009 14:07

0 0

Japoński operator komórkowy NTT DoCoMo zapowiedział wprowadzenie na rynek detaliczny nowej usługi w postaci przelewów bankowych przez telefon. Dzięki niej osoby prywatne będą mogły w szybki i prosty sposób przekazać innemu użytkownikowi drobną sumę pieniędzy. Procedurę maksymalnie uproszczono.

Korzystanie z przelewów bankowych z wykorzystaniem telefonu zostało maksymalnie uproszczone. Ze strony osoby inicjującej przekaz sprowadzać się będzie do podania numeru telefonu odbiorcy. Osoba, do której będzie on skierowany, zostanie poinformowana o tym fakcie za pomocą wiadomości e-mail. Wtedy też będzie mogła zadecydować czy środki mają trafić na jej rachunek bankowy, czy też zostaną przekazane operatorowi i zaksięgowane na poczet przyszłego rachunku telefonicznego.
Odbiorca takiego przekazu będzie zwolniony z konieczności podejmowania jakichkolwiek kroków formalnych. Nie będzie on musiał ani rejestrować się w usłudze, ani zakładać specjalnego konta, na które mogłyby trafiać przesyłane środki. W związku z tym żadne jego dane osobowe nie będą ujawniane.

Maksymalna wysokość pojedynczego przelewu zostanie ograniczona do równowartości około 208 dolarów, natomiast ich liczba w miesiącu - do dziesięciu. Koszt wykonania jednego przekazu wynosić będzie około 1,1 dolara dla osoby wysyłającej oraz około 70 centów dla osoby otrzymującej przelew.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~David Płock  2009-07-02 15:11:25  host: xdsl.043.c83.petrotel.pl

    Wlasnie takie drobne rzeczy swiadcza o tym ze jestesmy 100 lat za murzynami!!!

  • 0

    2. ~głest  2009-07-02 17:49:38  host: 195.116.217.4

    Wyszli o krok przed zwykłe banki, które za wykonanie przelewu biorą pieniądze tylko od tego który pieniądze przekazuje.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet