Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Japonia: Samsung nie naruszył patentów Apple'a

Japonia: Samsung nie naruszył patentów Apple'a

Q! 31 Sierpnia 2012 17:48

0 0
Sąd w Tokio orzekł, że Samsung nie narusza patentów Apple dotyczących synchronizacji danych z komputerem.

Tokijski sąd orzekł, że Samsung nie naruszył patentów Apple’a związanych z synchronizacją muzyki i filmów z komputerem. Oznacza to, że powództwo Apple wniesione we wrześniu 2011 zostało oddalone.

Przypomnijmy, że w sierpniu Samsung zremisował z Apple w sądzie w Korei Południowej. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości. Nie udało się tego dokonać w USA, gdzie zgodnie z wyrokiem Samsung musi zapłacić Apple ponad 1 mld dolarów odszkodowania.


Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~  2012-08-31 18:36:12  host: 31.41.144.41

    Nie dziwne, że Apple przegrało w Japonii, gdyż tam nie można opatentować synchronizacji danych jako takiej (ogólnego procesu). Android synchronizuje dane z kontem w Google Play, ale na pewno nie w identyczny sposób jak iOS z kontem iTunes.

  • 0

    2.  2012-08-31 19:46:53

    samsung tylko w usa może przegrać tak naprawdę ,a jeśli apple będzie nadal mu przeszkadzać to zrazi do siebie wszystkich prócz amerykanów do siebie

  • 0

    3.  2012-08-31 20:42:21

    Na szczęście fourfeetery rosną tylko w USA.

  • 3

    4.  2012-08-31 21:47:44

    Newsy o patentach i procesach stają się już nudne.

  • 0

    5. ~nowy  2012-08-31 21:48:07  host: 178-36-125-29.adsl.inetia.pl

    mnie osobiscie apple juz do siebie nie przekona mam iphone'a ale go sprzedaje i juz nigdy nie kupie produktów apple

  • 0

    6.  2012-08-31 22:13:49

    Ktoś powinien założyć jakiś serwis typu www.applevsandroid.com i zamieszczać tam wszelkie informacje na ich temat... Byłoby łatwiej... ;) (celowo vs android gdyż Apple walczy chyba przeciwko każdemu). @5 - mam takie samo zdanie o iPhonach i iPodach. iPadami bawiłem się za krótko aby się na ich temat wypowiedzieć.

  • 0

    7.  2012-09-01 11:13:54

    od małego byłem fanem Apple, zawsze chciałem mieć Ipoda. Jednak nie było mnie stać na ich produkty więc nigdy żadnego nie kupiłem. Za to teraz już wiem że nigdy żadnego nie kupię ani nawet nie ukradnę, bo wtedy Apple by i tak dostało za niego pieniądze ;) Po prostu nie mogę uwierzyć jak oni niszczą ideę patentów na świecie. Nie dość że są w stanie opatentować rzeczy których nie wymyślili sami to jeszcze na tej podstawie próbują oskubać konkurencję. Po prostu nie mogę uwierzyć jak w inteligentnym świecie takie rzeczy się mogą dziać. Myślę że Apple jeszcze powinno dostać mega karę za hamowanie rozwoju świata technologicznego i ogólnie człowieka.

  • 1

    8. ~pisul  2012-09-01 11:31:35  host: nat1.res.pl

    W usa o karze i winie decyduje grupka przypadkowych ludzi. Jak myslicie jaki wyrok mogl pasc gdy 12 lawnikow bylo amerykanami? Usa to nie Polska tam ludzie sa patriotami i zawsze wybiora interes swojego kraju a nie obcej korei poludniowej. W kazdym przydomowym ogrodku flaga, kazde spodkanie sportowe to hymn na stojaco z reka na pierwsi. Ktos naprawde myslal ze wyrok bedzie inny :) Trzeba sie cieszyc ze wlasciciela samsunga nie skazano na deportacje , tortury w Gantanamo czy smierc.

  • 0

    10. ~  2012-09-01 18:53:45  host: 31.41.144.41

    @9. Świetne podsumowanie. Ewidentnie wskazujące na moralność Kalego u Apple :).

  • 0

    11.  2012-09-01 20:51:54

    Patenty są dobre, ale dla jednostki, nie dla wielkich firm, które mają miliardowe budżety.

  • 0

    12.  2012-09-02 02:36:22

    @10 - jaką moralność?

  • 0

    14. ~  2012-09-02 18:42:13  host: user-109-243-247-55.play-internet.pl

    Dwie identyczne firmy wzajemnie zżynające od siebie rozwiązania, Apple z zakresu hardware Samsung z Software choć powoli zaczynam odnosić wrażenie iż to co już dawno było w Androidzie powoli zaczyna pojawiać się w iOS co może spowodować iż następne pozwy mogą być na niekorzyść Apple które i tak składa swój sprzęt zupełnie jak Samsung u Chińczyków :)))

  • 0

    16.  2012-09-02 19:21:46

    W Stanach za łyk kubek zbyt gorącej kawy podanej bez ostrzeżenia, że pysk można poparzyć, można dostać kilka milionów odszkodowania... Tak więc nie dziwi mnie, coś co wszędzie się sprzedaje do używania, za jakieś normalne pieniądze, oni chcą sprzedać za pieniądze nie warte towaru i na dodatek uszczknąć dodatki, być może większe, za durne oskarżenia o rzekome naruszanie durnych patentów. No cóż. Debilny naród, więc nic dziwnego, zę wydaje im się, że to co dawno jest odkryte, oni uważają, że sami odkrywają ponownie. Chociaż nie całkiem - grubszą kreską i na innym materiale koło może narysowali?

  • 0

    17. ~  2012-09-03 01:14:22  host: user-109-243-247-55.play-internet.pl

    @16 Mają po prostu dziwny system patentowy bo był przypadek że ktoś opatentował koło do zastosowań w transporcie była wielka afera ale cofnęli patent a na obietnicach zmian się skończyło i wszystko zostało po staremu... Co kraj to obyczaj.

  • 0

    18. ~Daro  2012-09-03 12:48:35  host: apn-95-40-107-92.dynamic.gprs.plus.pl

    Chyba kończy się jakaś "epoka" smartphonów :)iPhony przestają się podobać, Galaxy S3 nie zachwyca, a inni robią także ciekawe nowe produkty. Zobaczymy co dalej.:))

  • 0

    19. ~PLANET  2012-09-03 18:12:09  host: jag4.dag.pl

    Spoko, trolle betonowe i tak wiedza lepiej ;)

Dodaj swoją opinię