Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Japończycy wiedzą co dobre?

Japończycy wiedzą co dobre?

LuiN 20 Czerwca 2008 10:32

0 0

apple iphone 3gTelefony Apple-a na długo przed premierą budziły wiele emocji, a liczba chętnych na zakup stale rosła. Teraz, gdy Apple postanowiło diametralnie zmienić swoją politykę sprzedażową i wprowadzić nowy model do aż 70 krajów, okazuje się, że nie wszędzie telefon stał się obiektem pożądania.



Aż 91,1% Japończyków w wieku od 20 do 49 lat nie jest w ogóle zainteresowanych zakupem telefonu Apple iPhone 3G, wynika z badań iSHARE. Mało tego, wśród tych niespełna 9% ankietowanych, tylko 6,2% chciałaby używać iPhona jako głównego telefonu. Pozostały 2,7% ankietowanych widzi w Apple iPhone rolę drugiego, słabszego telefonu.

Ankieta została przeprowadzona na 402 osobach, tuż przed premierą nowego telefonu i przed zaprezentowaniem planowanych cen urządzeń.




Jako główny powód niechęci do urządzenia ankietowani wskazywali brak możliwości samodzielnej wymiany baterii (77,1 %).

Po konferencji przeprowadzonej przez Apple, na której odbyła się prezentacja nowego telefonu, zainteresowanie wzrosło tylko nieznacznie do 9,6%.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: tech-on!     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2008-06-20 11:05:04

    Japońce takie cuda jak 'ajfon' mają już od dawna, więc nie dziwota że produkt Steva Jobbsa im nie podchodzi. A my Polacy jak to zwykle bywa jesteśmy 100 lat za murzynami ;]

  • 0

    2.  2008-06-20 11:10:28

    A to dobre :-)) japończycy wystawili niezłą "laurkę" amerykanskiemu cudowi techniki ;-)

  • 0

    3. ~Mav  2008-06-20 11:11:13  host: 77-236-6-179.net.autocom.pl

    Jakby ten 3G mial kosztowac w detalu te 550 zl jak to we wszelkich newsach spekulowano to bym sie moze zastanowil, ale jak mam nosic taka cegle to juz wole prawdziwy smartfon z WM, mozliwoscia wiedorozmow, skype, mms, i masa innych drobnych dodatkowch. Pukanie palcami czy rysikiem na ekranie przez pierwsze dwa dni jest fajne, ale jak sie chce napisac w biegu smsa ze sie spozni na zebranie to nic nie da takiej precyzji jak staroswiecka pelna klawiatura :)

  • 0

    4. ~r4mios  2008-06-20 11:15:54  host: 156.17.238.64

    Dokładnie. Dla Japońców taki iphone to byłby dobra tak ze 3-4 lata temu. Dzisiaj jest po prostu na japoński rynek za cienki w uszach.

  • 0

    5. ~  2008-06-20 11:21:13  host: abqg148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Urządzenie spod znaku nadgniłego jabłuszka jest tylko fajna zabawką z dodatkowa funkcją telefonu. Osobiści mam PPC z WM i póki co sobie chwalę. Ma to, co mi do szczęścia potrzeba i kolejnym telefonem będzie z pewnością inny, nowszy PPC...

  • 0

    6. ~sun  2008-06-20 12:16:13  host: terminal-4-51.retsat1.com.pl

    srutututu, jak to mówią górale... Tu naprzykład jest zupełnie odwrotna informacja http://manager.money.pl/news/artykul/ntt;docomo;chce;iphonea;w;s wojej;sieci,20,0,308756.html

  • 0

    7. ~mike278  2008-06-20 13:15:01  host: dynamic-78-8-50-132.ssp.dialog.net.pl

    po co w tytule jest znak zapytania?

  • 0

    8. ~Olek  2008-06-20 14:29:17  host: f142-060.opera-mini.net

    Nawet jeśli będzie tak jak jest opisane w artykule oznaczałoby to że kilka milionów japończyków zamierza kupić iPhone. To chyba niezły wynik?

  • 0

    9. ~jjj  2008-06-20 16:49:34  host: bzv212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakos mnie to nie dziwi. W Polsce mozna spokojnie dostac lepsze telefony juz dzisiaj, a co dopiero w Japonii, ktora technologiczne jest lata z przodu

  • 0

    10.  2008-06-20 18:01:09

    #6: A co tam jest odwrotnego? Napisali tam, że japoński op prowadzi z Apple rozmowy o wprowadzeni na rynek iPhona i że Japończycy lubią gadżety. Nie ma to żadnego związku z powyższym newsem.

  • 0

    11.  2008-06-20 18:03:19

    #8: jesli co dziesiąty japoniec jest zainteresowany iPhonem to wg mnie jest to denny wynik

  • 0

    12.  2008-06-20 18:03:41

    *mniej niż co dziesiąty

  • 0

    13. ~Gal  2008-06-20 18:29:01  host: hff170.internetdsl.tpnet.pl

    iPhone w Japoni jest baaardzo przestarzaly - oni maja tam NIESAMOWITA elektornike, tak +- 10 lat do przodu w porownianu z Europa.

  • 0

    14. ~  2008-06-20 18:30:07  host: hff170.internetdsl.tpnet.pl

    PS. Pisze to nie z sufitu, gwoli informacji.

  • 0

    15. ~domek  2008-06-20 20:32:32  host: agb100.internetdsl.tpnet.pl

    @13,14 - chyba jednak z sufitu, za 10 lat to nawet nie masz pojęcia co będzie na świecie. Dziwne, że japońskie auta nie latają, a japońskie konsole nie tworzą hologramów... Wracając do tematu, przytoczcie model telefonu którym zainteresowane przekroczy te 9,6%, WSZYSTKICH Japończyków w wieku 20-49.

  • 0

    16. ~  2008-06-20 21:27:19  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    domek: np. czesc FoM, Sharpow, telefonow "firmowych" NTT spelni takie kryterium... wystarczy troche poczytac :) A Japonia JEST pare dobrych lat naprzod pod wzgledem telekomunikacji - pokaz mi kraj, gdzie 2G zostalo wylaczone W OGOLE jako zbyt przestarzale, gdzie 3,5G jest standardem dostepnym wszedzie, gdzie 4G (LTE etc.) jest bardziej rozprzestrzenione, niz u nas 3G... juz nie mowie o modelach telefonow, to juz calkiem inna bajka, a i owszem, pojawiaja sie tam odczyty w pelnym trojwymiarze (nie tylko poprzez techniki holograficzne), istnieja plecaki odrzutowe (a'la jetpack) - cos jak w np. starym Panie Kleksie (w Kosmosie - na samym poczatku byl taki motyw :) i pare innych ciekawych rzeczy (np. pociagi, AI i pare innych przykladow :)

  • 0

    17. ~asdfgh  2008-06-20 23:56:16  host: acfw225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szczerze mówiąc to ja też nie chcę tego iphone Wolę coś ze sony ericssonów czy nokii (chociaż większe możliwości niż ten iphone)

  • 0

    18. ~Hose  2008-06-21 10:14:24  host: 194.39.141.10

    Co do Japonii to faktycznie kraj zupełnie inny niż wszystkie, byłem tam więc wiem co mówie. Ich technika powala na kolana...

  • 0

    19. ~  2008-06-23 00:49:55  host: f142-052.opera-mini.net

    Japonczycy jedza ryby a my ziemniaki, to inaczej byc nie moze. Tam gdzie zamiast ziemniakow jedza maniok jest jeszcze gorzej :)

Dodaj swoją opinię