Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jakubas: Netia potrzebuje branżowego lidera

Jakubas: Netia potrzebuje branżowego lidera

WitekT 25 Czerwca 2015 10:40

2 0

Kończy się etap restrukturyzacji i teraz spółka potrzebuje branżowego lidera, aby się szybciej rozwijać. Paweł Szymański takim liderem branżowym nie był. Zadania, które mu powierzyliśmy, powoli dobiegają końca - tak skomentował zmianę prezesa Netii Zbigniew Jakubas, przewodniczący rady nadzorczej Netii i obecnie największy akcjonariusz telekomu, cytowany przez Parkiet.

 

Zobacz: Netia - zmiana na stanowisku prezesa.




Jakubas dodał, że Szymański od początku wiedział, że nie jest docelowym prezesem i toczy się proces rekrutacji następcy Adama Sawickiego, który wybrał fotel prezesa T-Mobile.

Zobacz: Adam Sawicki wkrótce nowym prezesem zarządu T-Mobile Polska.

Źródło tekstu: Parkiet     

w sumie: 15
  • 0

    1. ~  2015-06-25 11:01:18  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    sratatatabumpierdata

  • 0

    2. ~tramalukta666 death666  2015-06-25 12:13:18  host: 213-238-112-157.adsl.inetia.pl

    Multimo ma najlepszy Internet teraz!

  • 1

    3. ~N3T  2015-06-25 13:15:05  host: 77-254-239-213.adsl.inetia.pl

    Netia potrzebuje kopa w dupę na rozpęd. Tam, gdzie konkurencja zrobiła upgrade do VDSL oni nadal oferują dostęp w archaicznej technologii. Do tego dochodzą duże sieci kablowe i małe osiedlówki oferujące GPON. Konkurencja już od dawna siedzi im na karku, a oni zamiast inwestować w siec wydają $$ na kolejną odsłonę durnych reklam. Był już Kot, a teraz zastąpili ich staruszkowie.

  • -3

    4.  2015-06-25 13:16:41

    3 - jaka konkurencja Netii? Tepsa (Orange)? Nie czytałeś komentarzy pod niedawnymi newsami o nowej Neostradzie?

  • 1

    5.  2015-06-25 13:39:53

    @4: wlo, neo liczy się tylko na wiochach, gdzie nie ma nic poza nimi i radiówką. Wszędzie indziej (w miastach) pierwsza lepsza kablówka ich miażdży ofertą i prędkościami. Netia to samo co tepsa, inwestycje na poziomie zerowym, jedyne co robili to akwizycje. Kupili ze 2 lata temu jednego lokalnego ISP w Szczecinie (GlobalConnect) i praktycznie nic nie zmodernizowali od tamtej pory.

  • -1

    6. ~N3T  2015-06-25 14:07:22  host: 77-254-239-213.adsl.inetia.pl

    wlo, wyobraź sobie, że czytałem i zgadzam się z większością opinii. Ale Netia jest jeszcze większym pasożytem. U mnie w mieście "do 50 mega" oferują tylko na osiedlach, gdzie Orange robiło modernizację do VDSL. Coś kombinują z zakupem TKT. Powinni się zdecydować - albo koncentrują się na "wygrywaniu" przetargów i obsłudze klienta instytucjonalnego (śmieszne jest to, że w większości znanych mi przypadków ostatnią milę w takim przetargu zestawia im mało znana firemka i tak pozostaje, bo nie opłaca się ciągnąć własnego szkła) i jednocześnie wycofują z rynku dla "drobnicy", lub też w końcu modernizują tę swoją znikomą sieć i zaczynają oferować usługi na przystępnym poziomie.

  • -1

    7.  2015-06-25 14:55:58

    5 - normalne... Bo im się nie opłaca. Tepsa musi cokolwiek robić więc robi - a to kosztuje - tym więcej im dalej i mniej potencjalnych odbiorców. Orange też modernizuje tam gdzie się opłaca - coś w tym złego?

  • 0

    8. ~znawca  2015-06-25 15:21:23  host: 212.160.172.87

    tepsa swoje a orange swoje - wtf wlo???

  • 0

    9. ~Ole  2015-06-25 16:16:48  host: 226.114.14.62.static.jazztel.es

    Netia to potrzebuje właściciela a nie xxxxx który tylko oszczędności umie robić

  • 0

    10. ~netia  2015-06-25 17:01:01  host: 87-205-84-184.adsl.inetia.pl

    Kończy mi się właśnie umowa z Netią za TV+TEL i wolnym netem 15 m 109zł. Za przedłużenie umowy gorsza propozycja od nowego klienta, to im podziękuje. W mieście kładą już światłowód, to jest kolejny powód do pożegnania tego operatora.

  • -1

    11.  2015-06-25 17:06:29

    8 - używam zamiennie nazw, tak jak używam nazwy Era - wiadomo o co chodzi, więc nie musicie na to zwracać uwagi chyba, nie?

  • -1

    12.  2015-06-25 17:16:46

    Netia to potrzebuje kompetentnego BOK...

  • -1

    13.  2015-06-25 17:22:14

    @5 - zapominasz o LTE, choć to nie jest internet dla każdego, bo limity, no i Play ma żałosny zasięg poza dużymi/średnimi miastami, to jednak właśnie ta oferta ciśnie Neostradę, oraz radiówki. Zresztą nawet te radiówki potrafią być bardzo archaiczne... We wsi, gdzie mieszkają moi rodzice (w gminie) pojawiła się taka, wspomagana dotacją z UE, ale jak zobaczyłem tę ich ofertę, to wyszedł zupełny kabaret. Teraz, a w zasadzie od 7, czy 8 lat mają BSA Netii do 10Mbps (8 Mbps), wcześniej różne Neostrady i teraz prawdopodobnie przejdą na LTE, które od dość dawna (ponad rok?) oferuje u nich Plus, jest też pozwolenie Orange, T-Mobile też jest w 3G z czasem pewnie 4G, Play nie ma, bo się "nie opłaca" :-). Naprawdę, mali opeartorzy kablowi, jak i radiówkowi czasem mają oferty takie, jakby je po 5 latach z lodówki wyciągnięto...

  • 0

    14. ~bibi  2015-06-26 16:19:13  host: h4F629742.cli.nitronet.pl

    Wydaje mi sie, ze i tak calkiem niezle sobie radza. Jako ich klientka jestem zadowolona, i mam neta, który smiga, telewizje z fajnymi pakietami w miarę normalnych cenach, teraz jeszcze wzeilam nagrywarke. czy prezes sie zmienia czy nie, ja na razie zostaje ;)

  • 0

    15. ~rika  2015-06-27 17:54:48  host: apn-5-60-97-175.dynamic.gprs.plus.pl

    ja od netii mam tylko internet ale nie narzekam. place malo to najwazniejsze.

Dodaj swoją opinię