Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jakość PlayStation 2 w telefonach dzięki Qualcomm

Jakość PlayStation 2 w telefonach dzięki Qualcomm

Q! 4 Marca 2011 11:14

0 0

Qualcomm udostępnił w sieci film prezentujący możliwości graficzne nowego układu o nazwie Adreno 220. Ma on pozwolić na wyświetlanie w telefonach grafiki przekraczającej możliwości konsoli PlayStation 2.

Trzecia generacja układów graficznych Qualcomma zaoferuje jeszcze lepsze efekty 3D, szybsze przetwarzanie grafiki w jakości HD oraz jeszcze lepszy poziom realizmu prezentowanej grafiki.

Zostanie to osiągnięte dzięki implementacji dwóch rdzeni, co, według producenta, ma zapewnić dwukrotnie większą wydajność w porównaniu do dwurdzeniowych układów A9, znajdujących się obecnie na rynku.




Flagową grą, która prezentuje możliwości nowego układu, jest Desert Winds. Jej prezentację można zobaczyć na poniższym filmie:

Źródło tekstu: PhoneArena     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 1

    1.  2011-03-04 11:24:31

    Już pare dni temu widziałem ten filmik na HTCpedii, genralnie jakość grafiki jest b. dobra, ale ta gra wydaje mi się słaba szczerze mówiąc :P

  • 0

    2.  2011-03-04 11:25:39

    Cholera... mój piecyk by takiej grafiki nie pociągną...

  • 0

    3.  2011-03-04 11:35:33

    @2 Nie przesadzajmy, ale szczerze mówiąc Telefony z 1GB ramu to tyle ile ja mam w komputerze, mają 2 razy więcej rdzeni... przy Tegrze 3, to już chyba zaczne podączać telefon po HDMI do monitora, by było szybciej ;D

  • 0

    4. ~rain86  2011-03-04 11:37:11  host: 213.155.179.66

    Infinity Blade ma taką grafę na iphone/ipod

  • 0

    5.  2011-03-04 13:34:46

    Qualcomm zly nie jest ale taka wydajnosc to mial juz rok temu PowerVR540 montowany np w GalaxyS czy Waveie, tak wiec dopiero dorównuja do Hummingbirda (ktory ma szczytowa moc mniej wiecej 1,5 raza PS2 przy zaledwie jednym rdzeniu)

  • 0

    6.  2011-03-04 14:11:18

    #5 oceniasz to po filmiku z gry? Prosze ciebie... czy dorównuje, czy prześciga, etc. to zobaczymy po premierze, jak będą Benchmarki, testy etc.

  • 0

    7. ~rain86  2011-03-04 14:23:23  host: 213.155.179.66

    @6 popatrz na infinity blade, real racing 2 i zobaczysz, że vincenzo ma rację

  • 0

    8.  2011-03-04 14:40:52

    Tylko zauważ, że ta gra wcale nie musi pokazywać maksymalnych możliwości GPU, poza tym też pewnie liczy się liczba obiektów itp.

  • 0

    9. ~rain86  2011-03-04 14:44:20  host: 213.155.179.66

    owszem nie musi, lecz chcąc pokazać, że jest taki mocny itd to producenci zawsze dają coś co jest w stanie maksymalnie lub prawie maksymalnie obciążyć dany układ - mnie poprostu to nie przekonało i nie widzę tu na chwilę obecną czegoś czego nie pociągnąłby obecny hardware...no ale z oceną ostaeczną wstrzymam się jak układ zawita do codziennego użytku

  • 0

    10. ~takmisiejakos  2011-03-04 14:56:37  host: 89-24-232-56.static.akk.net.pl

    heh pewnie za 10 lat na lanparty, ludzie będą przynosić komórki + monitory, miniaturyzacja górą

  • 0

    11.  2011-03-04 20:53:05

    W newsie jest wyraznie napisane, ze ma przekroczyc mozliwosci obliczeniowe PS2 - a taka moc, choc nie w pełni do tej pory wykorzystana - posiada Hummingbird o ktorym wspomnialem. To tak w ramach wyjasnienia. Cieszy, ze qualcomm sie rozwija, ale nalezy zaznaczyc, ze taka moc od dawna ma uklad samsunga.

  • 0

    12.  2011-03-05 02:05:38

    @11: Tak, i póki co jest tylko kilka tytułów, które W PEŁNI potrafią tą moc wykorzystać (kojarzę np. Dungeon Defenders).

Dodaj swoją opinię