Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jakimi telefonami najchętniej łączymy się z Internetem

Jakimi telefonami najchętniej łączymy się z Internetem

LuiN 24 Lutego 2011 15:42

0 0

statcounter styczenW styczniu Polacy najchętniej mobilnie łączyli się z Internetem za pomocą telefonów z Symbianem (37%). 16,88% stanowiły połączenia z telefonów z zamkniętymi systemami Sony Ericssona, które powoli dogania Android.

Udział Symbiana w polskim rynku mobilnym jest większy od średniej ogólnoświatowej (30,25%). Duża popularność Sony Ericssona to już prawdziwy ewenement - ogólnoświatowa średnia wynosi 3,91%, podczas gdy w Polsce połączenia z telefonów szwedzko-japońskiego koncernu mają wysoką, drugą pozycję i 16,88% rynku.

Trzecią pozycję w Polsce zajmuje Android, z 16,11% połączeń - w skali ogólnoświatowej system Google'a ma 14,61%, ustępując iOS z 25,02% rynku i minimalnie BlackBerry OS z 15,03%.

W Polsce iOS jest dopiero czwarty z 10,59% połączeń, a urządzenia BlackBerry są poza rankingiem. Wciąż za to mamy 1,71% ruchu z mobilnego Windowsa, który z kolei wypadł ze statystyk ogólnoświatowych.

Chętniej od reszty świata korzystamy z Samsungów (zamknięte systemy operacyjne) - u nas generują one aż 9,3% ruchu, podczas gdy na całym świecie tylko 4,33% (niewiele więcej od Sony Ericssonów). Nie wydzielony w ogólnoświatowym zestawieniu LG, w Polsce pojawia się z 1,41% udziału.




W ostatnim roku wyraźną tendencję spadkową odnotował w Polsce iOS (jeszcze w lutym 2010 roku miał prawie 24% rynku), spada też udział Sony Ericssona (prawie 26% w styczniu 2010). Bardzo stabilną tendencję wzrostową ma Samsung (w ciągu roku z 2,93% do 9,3%) oraz Android (z 3,04% do 16,11%).

Ciekawie sytuacja wygląda w Nokii. Do czerwca udział w rynku malał, teraz jednak powoli rośnie i w skali roku wzrósł o 0,56 pp.

Użytkownicy coraz mniej jednak lubią korzystać ze standardowej przeglądarki Nokii i większość z nich instaluje w swoich telefonach Operę. Ta ostatnia jest w co drugim telefonie łączącym się z Internetem w Polsce (53,8%), a w skali ogólnoświatowej ma 21,04% rynku.

Statystyki prezentowane przez StatCounter oparte są o 15 mld odsłon stron internetowych miesięcznie w ramach 3 mln witryn internetowych. Dane aktualizowane są co 4 godziny i weryfikowane przed publikacją.

Źródło tekstu: StatCounter, wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18. ~huhuuhhhujjjjjjjjjjjjjjjjjjj  2011-02-24 19:04:30  host: public30114.xdsl.centertel.pl

    czy se z androidem liczy się jako se czy android w tym wykazie

  • 0

    19. ~lepiej  2011-02-24 19:28:59  host: z27-13.opera-mini.net

    oby tak dalej

  • 0

    20. ~  2011-02-24 19:58:52  host: 77-253-24-30.adsl.inetia.pl

    Symbianowa przeglądarka ma jeden plus - można przez nią pobrać Operę.

  • 0

    21.  2011-02-24 20:03:20

    jak ktoś nie chce dotyku w telefonie to jaki na wybór w systemach? nie mówię tu o wysuwanych pełnych klawiaturach tylko o tych zwykłych. tylko symbian tak zaczynał. a co do przeglądarek to osobiście bardziej wygodna dla mnie była ta w symbianie niż w androidzie.

  • 0

    22.  2011-02-24 22:10:50

    Dzięki Operze Mini, na s40 również można całkiem wygodnie surfować po internecie. Ktoś wcześniej wspomniał o Nokii 5130, ja korzystam z 2700 classic.

  • 0

    23. ~  2011-02-25 01:15:12  host: z24-05.opera-mini.net

    Nieśmiertelny k550i oraz k800i rządzą w dziedzinie telefonów bez OS ;)

  • 0

    24. ~  2011-02-25 01:34:08  host: 66.154.107.144.static.quadranet.com

    23 bo to dobre telefony..sam wolę zwykły fon od prądożernego smartfona..

  • 0

    25. ~szarit  2011-02-25 01:41:32  host: ip-178-214-150-141.silesiamultimedia.com.pl

    Opera mini nie jest zła ale też nie najlepsza brakuje jej funkcji co ma orginalna SE i dlatego korzystam z obu przeglądarek.A systemu w telefonie zwyczajnie nie potrzebuję.

  • 0

    26. ~  2011-02-25 01:58:44  host: t18-16.opera-mini.net

    Ja też systemu nie potrzebuję..ot,teraz moda na smartfony..

  • 0

    27.  2011-02-25 07:55:34

    ja "dotyka" z OS'em (WM 6.0) miałem juz w 2007 r. i jakoś nie zamierzam do tego typu urządzeń wrócić. i nie dla tego że coś nie działało tak jak trzeba( a wręcz przeciwnie - phone był ekstra: Eten X800) ale wole standarowe systemy. są znacznie bardziej czytelne, albo ja trochę zacofany... :)

  • -1

    28. ~eM  2011-02-25 10:10:11  host: cbd6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bezsensu porównanie. samsung też ma w swoich telefonach symbian... SE również a są osobno pokazane... hello? o co kaman? to podzielcie liczby na systemy lub producentów a nie pomieszanie z poplątaniem.

  • 1

    29.  2011-02-25 16:23:19

    Wczoraj łaziłem po Wrocławiu, orientując się mapą z Internetu na + rozkład MPK; działającymi na SE w890. Mróz był z -7... Jakoś nie wyobrażam sobie aktywnego używania w takich okolicznościach smartfona, szczególnie tych wielkich, dotykowych patelni - one chyba to bardziej do użytku pokojowego.

  • 0

    30. ~  2011-02-25 20:47:28  host: aegy41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tylko iphone i tyle w temacie

  • 0

    31.  2011-02-25 22:33:01

    iOS z 24% na 10,59% i tyle w temacie

  • 0

    32. ~Hiszpan  2011-02-26 12:47:34  host: z17-04.opera-mini.net

    SE górą!

  • 0

    33. ~nini  2011-02-27 08:41:47  host: chi148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chyba chciałeś powiedzieć LG górą!

  • 0

    34. ~omega  2011-02-27 10:43:11  host: 213.158.217.87

    Do przeglądania internetu tylko LG Swift P500 bez dwóch zdań! System Google Android 2.2 działa płynnie, a przeglądanie internetu jest dwa a nawet trzy razy szybsze. Bateria o pojemności 1500 mAh działa bardzo długo, więc nie musimy się martwić, że telefon nam padnie do 1-2 dniach.

  • 0

    35. ~alel06  2011-02-27 18:52:22  host: 212-76-49-191.home.aster.pl

    A jesli w temacie LG jestesmy to ja polecam E900 Swift 7.Telefon oferuje obsługę systemu Windows Phone 7,wiec to duzy wypas.Wszystkie przydatne aplikacje np. oparta na technologii DLNA funkcja Play.A to daje nam mozliwosć wysyłania plików multimedialnych, zdjęc, filmów wideo lub muzyki do innych urządzeń cyfrowych.

  • 0

    36.  2011-02-28 09:49:24

    reka do gory, kto korzysta z Androida? Szczerze, mnie te statystyki zupelnie nie zaskoczyły. Od jakiegos czasu właśnie ten system operacyjny zdobywa polski rynek, poprzez: 1) android market; 2) polska open source community sama rozwija czesc technologiczną; 3) zdobyl zaufanie i fanow; 4) scisla wspolpraca z producentami komorek i operatorami (z tego co wiem do calkiem dobry alians samsung+orange+android, "dzieci" tego sojuszu Samsung Galaxy S i Galaxy Ace)

  • 0

    37. ~virus  2011-02-28 20:08:18  host: afgw132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z tego co wiem LG E900 Swift 7 ma bardzo dużą pamięć bo aż 16 GB a do tego nie mogę uwierzyć, że wyświetlacz tego modelu wyróżnia aż 16 mln kolorów, to robi wrażenie

Dodaj swoją opinię