Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jaki będzie twój następny smartfon?

Jaki będzie twój następny smartfon?

LuiN 13 Lipca 2010 19:09

0 0

YouGov, jedna z wiodących firm w badawczych rynku Wielkiej Brytanii, przedstawiła niedawno studium na temat zaufania klientów do marek smartfonów. Zaufanie do Nokii dramatycznie spada.

smartfone brand W badaniu udział wzięło 2121 użytkowników smartfonów. Respondenci byli pytani o to, zakup jakiego smartfonu rozważają oraz jakiej marki smartfon sądzą, że finalnie kupią. Rozważania dotyczą głównie telefonów Apple (56%), Nokia (34%), BlackBerry (31%) i HTC (28%). Przy czym zainteresowanie Nokią spadło od grudnia 2009 roku o 12 punktów procentowych z 46%.




smartfone brand Jedynie 10% respondentów sądzi, że rzeczywiście kupi jako kolejny smartfon Nokię (w grudniu 2009 roku odsetek wyniósł 19%), podczas gdy aż 41% szykuje się do zakupu iPhone'a.


Jakiej marki będzie Twój następny smartfon?

Apple
8.48%
Nokia
16.92%
BlackBerry
4.09%
HTC
20.78%
Samsung
28.78%
LG
2.72%
Motorola
4.35%
SonyEricsson
7.64%
Nie planuję zakupu
6.24%

Wszystkich głosujących: 2276



Źródło tekstu: YouGov, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~hettman  2010-07-13 19:15:05  host: chello084010219022.chello.pl

    UK to taki sredni punkt odniesienia bo tam moda jest raczej a'la USA co innego kontynentalna europa-tu gusta sa troche inne lecz mimo wszystko wydaje mi sie ze i tu IP byl by na 1 miejscu ale raczej w rankingu co bys chcial a nie w rankingu co bede naprawde posiadal :)

  • 0

    2. ~  2010-07-13 19:16:40  host: 153.etlink.pl

    Statystyka to trudna nauka ;-) Zwlaszcza jak sie nie rozumie czym punt procentowy rozni sie od procenta ;-P

  • 1

    3. ~zzz  2010-07-13 19:53:03  host: 77-254-73-212.adsl.inetia.pl

    Mam smartphone Nokii, ale z różnych powodów, kolejnym będzie raczej na pewno Samsung - całościowo najbardziej odpowiada mi polityka tej firmy. Oczywiście kupowany w sklepie (może raty).

  • 0

    4.  2010-07-13 20:03:36

    Ja nie planuje zakupu ZADNEGO powod jest bardzo prosty... nie chce placic 15zl co miesiac za transfer internetu z ktorego sam nie skorzystam tylko poto zeby tel pobral sobie jakies aktualizacje... wole swojego Ipoda + Zwykłego LG'ka :)

  • 0

    5.  2010-07-13 20:15:20

    2, rozumie, rozumie; tylko się śpieszy. Post zauważyłem już po poprawce, tak czy inaczej dziękuję za zwrócenie uwagi:)

  • 0

    6. ~fg  2010-07-13 20:20:08  host: 87-205-164-110.adsl.inetia.pl

    a gdzie Sony Ericsson w sondzie?

  • 0

    7.  2010-07-13 20:26:16

    fg: już dodany.

  • 0

    8.  2010-07-13 20:30:12

    Spada bo nie ma Androida ja patrzę tylko na telefony z Androidem niezależnie od marki, obecnie sprawiłem sobie Samsunga i5700

  • 0

    9. ~Bart  2010-07-13 20:38:01  host: 178.182.99.249.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    BB jest popularnym telefonem jeżeli ktoś wykorzystuje go w celach zawodowych a nie dla gier i "gadzetów"

  • -1

    10. ~  2010-07-13 20:43:05  host: public-gprs106377.centertel.pl

    Ja dziś kupiłem w play wildfire i już chce się go pozbyć ;) co mi polecacie? I5700? Szczerze mowiac nie potrzebuje super sprzętu bo mam jeszcze iPhone 3gs

  • 0

    11. ~fism  2010-07-13 21:14:03  host: apn-77-113-193-228.dynamic.gprs.plus.pl

    nie ma czegoś takiego jak telefon Blackberry...

  • 0

    13.  2010-07-13 23:22:03

    Od razu widać spadek Apple'a po ogłoszeniu uścisku śmierci :) Pozdrowienia dla Telepolis z Estonii :)

  • 0

    14.  2010-07-13 23:24:40

    HTC dość wysoko. Żal wydanych pieniędzy na Hero. Następny na pewno będzie Android.

  • 0

    15.  2010-07-13 23:53:20

    @10: napisz dlaczego chcesz już się go pozbyć?

  • 0

    17. ~ewok  2010-07-14 00:38:43  host: apn-77-115-65-188.dynamic.gprs.plus.pl

    na szczescie juz nie planuje zakupu jakiegokolwiek SMARKFONA, SPRZEDALEM n97 I WRÓCIŁEM DO STAREJ 6 LETNIEJ SPRAWDZONEJ nOKII 6650 I MAM NARESZCIE SPOKÓJ, POLECAM NORMALNYM...

  • 0

    18. ~r  2010-07-14 07:46:09  host: user-109-243-168-164.play-internet.pl

    #10: nie potrzebujesz super sprzętu to polecam nokię 1600 ;-)

  • 0

    19. ~siwy256  2010-07-14 08:17:57  host: 195.182.9.20

    17: ja mam obecnie n97,a wcześniej miałem n95. Chwalę sobie baterię i klawiaturę. Nie mam z nią większych problemów. Jedyny właściwie to taki że antenka jest na dole i przez to zasięg 3g jest gorszy niż w n95. Oczywiście jak ktoś tylko dzwoni to bez sensu kupować droższy telefon no bo po co.

Dodaj swoją opinię