Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jaki będzie iPhone 4G?

Jaki będzie iPhone 4G?

LuiN 11 Grudnia 2009 10:50

0 0

apple iphone 3gsRedaktor Mobile Review, Eldar Murtazin, znany jako jedna z najbardziej wpływowych i najlepiej poinformowanych osób w branży GSM, opublikował pierwsze informacje na temat iPhone'ów czwartej generacji.



Według Murtazina zamówienie na nowe telefony z jabłkowym logo otrzymała firma Foxconn i premiery nowego sprzętu można spodziewać się latem 2010 roku. Tajwański gigant jest największym na świecie producentem elektroniki i komputerów osobistych, związanym od długiego już czasu z Apple'm. Firma zatrudniała w 2008 roku ponad 550 tys. pracowników.




Gene Munster z firmy analitycznej Piper Jaffray twierdzi, że nowy iPhone przyniesie niewielkie zmiany względem modelu iPhone 3GS. Nowością ma być bezstykowe rozpoznawanie przez telefon przedmiotów na podstawie RFID (ang. Radio frequency identification) i poszerzenie funkcji związanych z mobilnymi płatnościami.

Niezależnie od informacji podanych przez Munstera, miłośnicy telefonów Apple'a wciąż prześcigają się na "listy życzeń" dotyczące nowej wersji telefonu. Choć według niektórych zmiany, które przyniósł 3GS względem modelu 3G to jedynie kosmetyka, to jednak różnica wydajności jest na tyle kolosalna, że witrynie unwiredview już marzy się przejście z obecnych 600 MHz na jeszcze potężniejszy procesor z zegarem 1 GHz.

Ta sama witryna zastanawia się też nad zwiększeniem rozdzielczości ekranu - tu z racji zgodności z dotychczasowymi aplikacjami w grę wchodziłaby jedynie rozdzielczość 640 x 960 pikseli, zamiast dotychczasowych 320 x 480. A może to już pora na sprzętową klawiaturę QWERTY i prawdziwie czwartogeneracyjne LTE?

Źródło tekstu: Mobile Review, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2009-12-11 11:04:00

    Na razie to wróżenie z fusów...

  • 0

    2.  2009-12-11 11:09:00

    sprzetowa klawiatura bylaby czyms ciekawym. zawsze mozna przeciez zrobic wersje 'z' i 'bez' niej. wieksza rozdzialka tez czemu nie, wsteczna kompatybilnosc poprzez interpolacje i do przodu. ja bym jednak popracowal nad aparatem, bo obecnie to chyba najbardziej odstajacy od stawki element tego urzadzenia.

  • 0

    3. ~edi  2009-12-11 11:33:07  host: public-gprs131861.centertel.pl

    potrzebuję info, ile jest w Polsce iPhoneów. nie mogę znaleźc oficjalnych danych, może ktoś z redakcji ma rozeznanie w temacie? z góry dzięki

  • 0

    4. ~edmund  2009-12-11 11:43:28  host: 093105117048.siedlce.vectranet.pl

    Ja za sprzętową klawiaturą nie przepadam (chyba, że nie jest to klawiatura qwerty tylko zwykła telefoniczna z dobrym t9). Zresztą na sprzętowej qwerty wysuwanej z boku telefonu nie da się pisać jedną ręką a na wirtualnej w pionie da się chociaż trochę wolno. Ostatnio w pracy robiliśmy mały test, każdy dostał do napisania tekst który mógł sobie wcześniej przećwiczyć i pisaliśmy na czas. Startowały iphone, hero, g1, omnia, touch pro i xperia. Wygrał iphone ze znaczną przewagą na następnym.

  • 0

    5. ~koba  2009-12-11 13:01:48  host: proxy2.netia.pl

    do ~edmund: gdyby wystartował BlackBerry to iPhone oglądałby tylko siwy dym... Robiłem taki test na BB Curve vs. iPhone, BB szczególnie zyskuje jeśli ktoś ma duże palce.

  • 0

    6. ~  2009-12-11 13:30:16  host: v10-06.opera-mini.net

    @4 Ale to zupelnie nie chodzi o wpisywanie tekstu ktorego telefon (jego slownik) sie wczesniej nauczyl :-) Tez nie jestem zwolennikiem sprzetowej qwerty w bocznych sliderach bo to i cegla i cale to rozsuwanie, obie rece zajete, tylko dosc latwego w sumie do wymyslenia mechanizmu domyslajacego sie prawidlowej litery przy nieprzesadnie starannym pisaniu.

  • 0

    7.  2009-12-11 14:47:36

    jaki będzie? NA PEWNO - za drogi :)

  • 0

    9. ~  2009-12-11 16:55:36  host: 77-255-162-53.adsl.inetia.pl

    @6 zobacz SlideIT, było ostatnio na telepolis, przewiduję tej aplikacji duże powodzenie

  • 0

    10.  2009-12-11 18:09:35

    @8, WitekT dalej twierdzisz że z opera-mini piszą z reguły świadomi internauci mający coś ciekawego do powiedzenia??

  • 0

    11. ~  2009-12-11 18:40:38  host: f142-079.opera-mini.net

    Do 10: takich typu 8 znajdzie się sporo niezałeznie od tego czy piszą z opery mini czy z komputera lub laptopa. Ale zgadzam się z Witkiem że sporo osób zna dobrze tematykę telekomunikacji itp

  • 0

    12.  2009-12-11 20:06:56

    tesla: świadomi nie równa się sensownie wypowiadający - nigdy nie twierdziłem inaczej, więc niezbyt rozumiem o co pytasz...

Dodaj swoją opinię