Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jaka przyszłość technologii radiowych?

Jaka przyszłość technologii radiowych?

sirmark 9 Marca 2004 21:45

0 0

W tym tygodniu odbędzie się spotkanie organizacji IEEE, które będzie miało kluczowe znaczenie na dalszy rozwój standardu 802.20 Mobile-Fi. IEEE dokona wyboru nowych władz, co będzie miało bezpośredni wpływ na szybkość prac nad określeniem specyfikacji tej technologii i jej potencjału.
"Szybkość postępów prac nad 802.20 zależy od wyboru nowego przewodniczącego i tego, kto go będzie wspierał" - powiedział Joe Barrett, wiceprezes ds. marketingu firmy Flarion, jednego z kluczowych graczy, zainteresowanych technologią 802.20. W trakcie poprzedniego spotkania wyborczego, które miało miejsce w czerwcu ubiegłego roku, stało się jasne, że władze IEEE będą wstrzymywać rozwój standardu 802.20. Wówczas szefami grupy roboczej 802.20 stali się przedstawiciele firm Lucent i NTT, zastępując na stanowiskach osoby związane z firmami Flarion, Navini i ArrayComm. W opinii przedstawicieli Navini, niektóre osoby - szczególnie związane z NTT - zawiązały "pakt" w celu przejęcia kontroli nad organizacją od firm zainteresowanych technologiami 4G i zagwarantowania, że standard 802.20 nie zostanie opracowany zanim na rynek wejdą 3G i 802.16e. Technologia WiMAX stanowi obecnie mniejsze zagrożenie dla telefonii 3G niż 802.20, gdyż rozpatrywana jest raczej jako uzupełnienie obecnych rozwiązań bezprzewodowych niż ich konkurencja.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-17-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet