Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jaką powierzchnię zajmują "bezramkowe" ekrany?

Jaką powierzchnię zajmują "bezramkowe" ekrany?

orson_dzi 15 Września 2017 16:26

6 1

mi mix2

Ekrany w bezramkowych smartfonach zajmują prawie całą powierzchnię przedniego panelu. Teoretycznie. A jak to wygląda w suchych, matematycznych wyliczeniach?

lg v30

Portale GSMArena i Phonearena zabawiły się w wyliczenie, jaką powierzchnię przedniego panelu zajmują wyświetlacze najnowszych smartfonów. W tym celu porównana została powierzchnia ekranu oraz przedniego panelu. Zwycięzca jest dość nieoczekiwany.




Najmniejszy stosunek powierzchni mają iPhone'y 8, co z resztą nie powinno chyba nikogo dziwić. W przypadku obu modeli ekran zajmują taką powierzchnię przedniego panelu:
  • Apple iPhone 8 - 65,7%,
  • Apple iPhone 8 Plus - 68,2%,

  • apple keynote



    Aktualnie najlepszego stosunku powierzchni ekranu do przedniego panelu nie ma wcale iPhone X. W jakim modelu wypada to najlepiej? Zobaczmy:
    Wyliczenia dają nam ciekawy obraz sytuacji. Patrząc na przednie panele nowych smartfonów można stwierdzić, że ekrany zajmują spokojnie 90% ich powierzchni. Jak się okazuje, w praktyce wygląda to zupełnie inaczej i trzeba przyznać, że niewiele ponad 80% nie wygląda aż tak imponująco.

    Źródło tekstu: GSMArena; Phonearena; wł     

    w sumie: 22
    • 0

      3.  2017-09-15 16:46:17

      @2 O dobrze wiedzieć. Myslałem, że oglądając film, głośnik zniszczy film.

    • 0

      4. ~Adek  2017-09-15 17:13:34  host: host-188-122-16-83.finemedia.pl

      Co ciekawe wszyscy krytykują Sony za szerokie ramki. Jednak Xperia XZ ma pokrycie ekranu równe 71%. Chyba nie tak źle prawda ?

    • 2

      5. ~Malta  2017-09-15 17:14:53  host: user-94-254-144-72.play-internet.pl

      Może niewiele ponad 80% nie wygląda aż tak imponująco, ale za to 65,7% wygląda kompromitująco! :-)

    • 0

      6.  2017-09-15 17:26:56

      @4 Tak, ale na przykładzie nie XZ, a XZ1 powiem Ci, że telefon jest piękny. Póki nie podświetlisz mu ekranu ;) Gdzieś wtedy całe dobre wrażenie ucieka.

    • 0

      7. ~Malta  2017-09-15 17:30:16  host: user-94-254-144-72.play-internet.pl

      @4. Nie jest bardzo źle, ale dobrze też nie jest. Myślę, że granica przyzwoitości znajduje się w połowie drogi pomiędzy fatalnym wynikiem iPhone 8, a tym prezentowanym w przypadku LG V30 - czyli gdzieś tak przy relacji powierzchni ekranu do powierzchni przedniego panelu na poziomie 74,47 %

    • 0

      8. ~tomunia  2017-09-15 17:40:30  host: b01a106d.bb.sky.com

      Ósme zdanie do poprawy 2 błędy

    • 1

      9.  2017-09-15 17:42:17

      Ekrany bezramkowe wydają się byc jeszcze bardziej podatne na zniszczenia, peknięcia niż reszta telefonów, oby to bylo tylko wrazenie

    • 0

      10. ~  2017-09-15 18:10:06  host: 205.201.55.10

      8, ooo, brawo! Nie ma co pokazywać palcem, niech sami szukają.

    • 0

      11. ~xyz123  2017-09-15 18:19:30  host: user-94-254-162-80.play-internet.pl

      a s8+ gdzie ?

    • 1

      12.  2017-09-15 18:19:57

      Dochodzimy do granic absurdu, Już teraz ramki są minimalne do tego stopnia, że telefon obsługuje się bardzo źle. Obsługa jedną ręką nie w chodzi w grę a telefon bezramkowy nie dość, że brzydki to jeszcze niepraktyczny i na dodatek bardziej narażony na uszkodzenia.

    • 0

      13.  2017-09-15 18:38:02

      @11 ten się nie liczy :) niewarty

    • 0

      14.  2017-09-15 18:46:39

      Samsung S8: 5.8 inches (~83.6% screen-to-body ratio)
      Samsung S8+ 6.2 inches (~84.0% screen-to-body ratio)

    • 0

      15.  2017-09-15 18:51:06

      A tak w ogóle to skąd autor wziął dane np. LG V30 skoro obydwa wzmiankowane portale podają zupełnie inny wynik?
      6.0 inches (~81.2% screen-to-body ratio)

    • 0

      16. ~miro  2017-09-15 19:39:19  host: 178235043192.dynamic-ww-08.vectranet.pl

      A Xiaomi Mi Mix pisali że 91% to jak to w końcu jest? A ile ma Mi Mix2.

    • 0

      17. ~4D  2017-09-15 20:23:51  host: public-gprs370801.centertel.pl

      ad 12: Dochodzicie do granic absurdu? No właśnie widać, bo wypuściłeś się z tą paniką jak przysłowiowa gumka z majtek ;-p

      Po pierwsze - tak zwane "smartfony bezramkowe" to tylko hasło marketingowe! Ramki one jak najbardziej mają. Na dodatek ramki te są różnej wielkości w stosunku do przedniego panelu - mniejsze większe, wcięte, proste - co kto lubi :-)

      Po drugie to nie ma co wszczynać alarmu, ponieważ smartfony potocznie zwane "bezramkowcami" to tylko niewielka część modeli wypuszczanych na rynek! Dla mających alergię na wąskie rami wciąż jest ogromny wybór smartfonów z wielkimi ramkami - od flagowców do budżetowców.

      Po trzecie twoje gusta, małe rączki, czy też ograniczenia zdolności manualnych o niczym nie przesądzają i absolutnie nie świadczą o tym, że smartfony z wąskimi ramkami źle się obsługuje, że nie da się ich obsłużyć jedną ręką itp. Pisz za siebie np." "mi się nie podobają" zamiast "brzydkie"; Ja nie umiem..." zamiast "Obsługa jedną ręką nie w chodzi w grę...".

    • 0

      18. ~tomunia  2017-09-15 20:59:07  host: b01a106d.bb.sky.com

      A jak wogole złomsung oblicza powierzchnie ekranu - dodaje to co jest na zagięciach czy jak?

    • 0

      19. ~  2017-09-15 22:23:10  host: public-gprs360098.centertel.pl

      Mam P9 Lite i chwale sobie to, że jest "ramkowy" - dzięki temu mogę go chwycić na dole lub górze dwoma palcami [kciukiem i wskazującym] jak leży na brzegu stołu z zapalonym ekranem. Poza tym już przy nim często wybieram jakieś opcje jak go mam położonego na otwartej dłoni z zapalonym ekranem [i drugą ręką coś tam miziam na ekranie] i nagle postanawiam opuścić dłoń w dół i wtedy chwytam go za boki zaciskając dłoń na której mi on leżał. A co w takich bezramkowcach lub wręcz edge? Chyba bez przerwy w takim uchwycie dłonią coś się odpala :-(

    • 0

      20. ~vainglorious  2017-09-16 02:39:47  host: public-gprs358629.centertel.pl

      Nie jesren fanem apple, ale nie wierze, ze v30 ma mniejsze ramkni niz Iphone X. Jakas bzdura.

    • 0

      21. ~  2017-09-16 10:46:07  host: host-188-122-16-67.finemedia.pl

      @3 "Oglądając film, głośnik zniczczy film" - nauczcie się, gimby, mówić po polsku. To, co napisałeś, oznacza "głośnik zniszczy film, gdy będzie oglądać film" :-D

    • 0

      22.  2017-09-16 11:22:54

      17@ Pożyjemy zobaczymy. Łapy nie mam jak słoń a pokaż mi osoby które bez problemu obsługują telefon jedną ręką. Już teraz są przymiarki aby telefon miał ekran aż na bokach i jak w tedy będziesz go trzymał? Jak na tacy. bo po bokach nie złapiesz aby coś nie włączyć

    Dodaj swoją opinię